Parafia Św. Trójcy. Sulęczyno. Kaszuby

Oaza Dzieci Bożych

Spotkania biblijno-liturgiczne (tzw. oaza)

Rok 2012/ 2013/2014

w Szkole Podstawowej w Sulęczynie.

Formacja Dzieci Bożych w ramach Ruchu Światło-Życie dzieli się na formację w ciągu roku i formację wakacyjną (z gminy Sulęczyno na rekolekcje corocznie od 2010r. wyjeżdża od 15 do 29 uczniów). Odbywa się w ramach spotkań dla dzieci klas III-VI. W SP w Sulęczynie rozpoczęła się we wrześniu 2010r. W spotkaniach uczestniczyło od 5-12 dzieci (Sulęczyno) oraz tyle samo w Borku.

Ks. Daniel Kreft oraz Tomasz Dargacz w latach 2011-2013, oprócz spotkań, zorganizowali 5 rajdów rowerowych. Zbiórka zawsze odbywała się przy szkole. Następnie jechaliśmy do plebanii, gdzie rozpoczynaliśmy zabawę, by zakończyć ją rajdem do różnych okolicznych miejscowości (Żakowo, Borek,  Bukowa Góra, Kołodzieje, Zdunowice).
Ta forma aktywizacji dzieci i młodzieży związana jest z postawą błogosławionych Jana Pawła II Wielkiego i Franciszka Blachnickiego, którzy wielokrotnie uczestniczyli we wspólnych pogodnych wieczorach, zabawach i pieszych wędrówkach po pienińskich i tatrzańskich bezdrożach. Umieli oni w cudowny sposób połączyć aktywny wypoczynek na łonie przyrody z modlitwą i duchowością chrześcijańską.

Wzorem tych wielkich duchownych zorganizowaliśmy nie tylko rajdy rowerowe, ale także ogniska, zawsze urozmaicane drobiazgami od księdza proboszcza i księdza Daniela,  oraz grzybobranie i zabawy na oponowej huśtawce. Odbył się też rowerowy  tor przeszkód, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem oraz wzbudził wielkie emocje. Spośród 30 uczestników czołowe miejsca zajęli następujący uczniowie:

Msze święte w naszej parafii

W kościele parafialnym – Sulęczyno:

NIEDZIELA (+ święta):
0700, 1000, 1130 suma; 1400
(lipiec sierpień o 1800, zamiast Mszy św. o godz. 14 00),

dni powszednie: 0700, 1800
środy: rano o 0700 i wieczorem o 1800 z Nowenną do MBNP,

Kościół filialny – Węsiory:

NIEDZIELA: 830,
w pierwszy piątek miesiąca: 1600