Dziś przypada Dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej. Pamiętajmy o tych męczennikach w naszych modlitwach.

Za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę przed kościołem do puszek w ramach akcji Pola Nadziei na cele Hospicjum w Kartuzach w kwocie 3.142 zł składamy serdeczne Bóg zapłać.

Od wtorku rozpoczynamy comiesięczne nabożeństwo majowe po wieczornej Mszy św. Zapraszamy również do gromadzenia się przy figurach i Krzyżach. W tym dniu wspominamy św. Józefa rzemieślnika.

W czwartek przypada Uroczystość Najśw. MP Królowej Polski. Msze św. jak w każdą niedzielę. W tym dniu odnawiamy Milenijny Akt Oddania Polski, to też dzień modlitw w intencji polskiej emigracji.

W piątek przypada wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona Straży Pożarnej.

W sobotę o godz. 9.oo nauka przygotowawcza do I-szej Komunii św.

W tym tygodniu przypadają comiesięczne dni eucharystyczne. Chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną odwiedzimy w piątek od godz. 8.3o. W piątek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na wspólną Adorację Najśw. Sakramentu. W sobotę rano na wspólny różaniec i rozważania.

Okazja do spowiedzi codziennie w dni powszednie przed Mszą św. rano i wieczorem, dodatkowo w środę od godz. 17.oo. W Węsiorach w piątek od godz. 15.3o.

W dniach 1 – 2 czerwca odbędzie się na Jasnej Górze w Częstochowie Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca. (patrz plakat). Udajemy się tam indywidualnie.

Od września br rozpocznie się kolejne studium przygotowawcze dla kandydatów na nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej (mężczyźni w wieku 25 – 65 lat). Ukazał się nowy numer „ Pielgrzyma.”

Sulęczyno 28..04..2018r..