Parafia Św. Trójcy. Sulęczyno. Kaszuby

Róże Różańcowe

Żywy Różaniec przynosi wiele korzyści duchowych tym wszystkim, którzy do niego należą. Róża różańcowa składa się z 20 osób (tyle ile tajemnic), każda z tych osób odmawia codziennie tylko jedną tajemnice Różańca Świętego. W ten sposób chociaż każdy odmawia tylko 1 Ojcze nasz, 10 Zdrowaś Maryjo, 1 Chwała Ojcu i rozważa jedną Tajemnice, ma zasługę taką samą, jakby odmawiał cały Różaniec.

Różaniec święty w ręku człowieka to skuteczna broń przeciw wszystkim wrogą zbawienia duszy naszej. Od początku i aż do końca świata toczy się zawsze walka szatana z Bogiem o dusze ludzkie. Z różańcem w ręku z pewnością pokonamy wszelkie zło, wytrwamy w dobrym i za przyczyną Najświętszej Maryi Panny uprosimy sobie i bliźnim błogosławieństwo Boże.

Kto więc chce w życiu mieć błogosławieństwo Boże, kto chce mieć szczęśliwą śmierć, a po śmierci zapewnić sobie szczęśliwą wieczność niech wstąpi do wspólnoty Żywego Różańca.

W naszej parafii obecnie działa 13 róż różańcowych.

Msze święte w naszej parafii

W kościele parafialnym – Sulęczyno:

NIEDZIELA (+ święta):
0700, 1000, 1130 suma; 1400
(lipiec sierpień o 1800, zamiast Mszy św. o godz. 14 00),

dni powszednie: 0700, 1800
środy: rano o 0700 i wieczorem o 1800 z Nowenną do MBNP,

Kościół filialny – Węsiory:

NIEDZIELA: 830,
w pierwszy piątek miesiąca: 1600