Parafia Œw. Trójcy w Sulêczynie.

Ogłoszenia duszpasterskie 34 Niedzieli -- Chrystusa Króla 23.11.2014r.

Sakramentu chrztu św. udzielać będziemy w niedzielę 26 grudnia o godz. 11.3o.

Za złożone dziś przed kościołem ofiary na odbudowę po pożarze katedry w Sosnowców, składamy serdeczne Bóg zapłać.

We wtorek w Stężycy odpust św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Suma o godz. 18.oo.

W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, przed wieczorną Mszą św., natomiast o godz. 21.oo zapraszamy na uroczyste zakończenie peregrynacji obrazu Matki Bożej Kościerskiej Królowej Rodzin w naszej parafii.

Adorację Najśw. Sakramentu w naszej parafii rozpoczniemy w czwartek o godz. 18.oo a zakończymy w piątek o godz. 17.3o. Plan Adoracji jest nastepujacy:..

W sobotę o godz. 9.oo nauka dla dzieci przed przyjęciem I-szej Komunii św.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Nowy Roku Kościelny czyli czas Adwentu. Dzieci już dziś prosimy o przygotowanie lampionów na Roraty.

Pod chórem można nabyć prasę katolicką. Należność wrzucamy do skartbonki na filarze.

W poniedziałek o godz. 10.oo pogrzeb śp. Anny Błonk z Węsior i o godz. 13.oo pogrzeb śp. Bogumiły Krefta z Żakowa. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.....

W tygodniu Msza św. o godz. 7.oo i 18.oo. .

Sulęczyno 22.11.2014r.

Ogłoszenia duszpasterskie Niedzieli Rocznicy Poświecenia Bazyliki Laterańskiej 09.11.2014r.

Dzisiaj w Polsce Dzień modlitw i solidarności z Kościołem Prześladowanym.

We wtorek świętować będziemy Rocznicę Odzyskania Niepodległości Polski. Msze św o godz. 7.oo, 10.oo i 17.oo oraz w Węsiorach o godz. 8.3o.

Sakramentu chrztu św. udzielać będziemy w niedzielę 23 listopada o godz. 11.3o.

W środę odbędzie się kolejns spotkanie Wspólnoty modlitewnej „Betlejem”.

W sobotę o godz. 9.oo nauka dla dzieci przed przyjęciem I-szej Komunii św.

W tygodniu Msza św. o godz. 7.oo i 18.oo. Przed Mszą św. okazja do spowiedzi.

Za złożone dziś ofiary przed kościołem pomoc Kościołowi w Syrii, składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziekujemy również na ofiary na kolektę przeznaczoną na rzecz WSD w Pelplinie..

W przyszłą niedzielę Słowo Boże podczas Mszy Świętych wygłosi ks. Pallotyn Bogdan Rutkowski. Po Mszy św. będzie można nabyć jego książki na temat życia, rodziny i wychowania.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na pokrycie kosztów Światowych Dni Młodzieży, zgodnie z zapowiedzią dzisiejszego listu.

Dnia 13 listopada o godz. 12.oo w Borku Kamiennym odbędzie się błogosławieństwo placu zabaw przy szkole. Zapraszamy. Taki plac zabaw został pobłogosławiony już przy przedszkolu w Sulęczynie.

Z filaru pod chórem można nabyć nowy numer Pielgrzyma oraz inną prasę katolicką.

Sulęczyno 08.11.2014r.

Ogłoszenia duszpasterskie XXVII Niedzieli Zwykłej 26.10.2014r.

Nabożeństwo RÓŻAŃCA ŚW., w tym tygodniu dla wszystkich pół godziny przed wieczorną Mszą św. tj o godz. 17.3o.

Ostatnia niedziela października jest świętem rocznicy poświecenia własnego kościoła.

We wtorek obchodzić będziemy święto św. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów.

W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.3o.

W sobotę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 7.oo, 10.oo, 11.3o i 18.oo. W Węsiorach o godz. 8.3o. Po Mszy św. o godz. 11.3o z kościoła wyruszy procesja Dnia Zadusznego na nasz parafialny cmentarz. W Dzień Zaduszny, tj w przyszłą niedzielę Msze św. jak zwykle w niedzielę a o godz. 18.oo zapraszamy na różaniec za zmarłych i zdrowaśki.

Zdrowaśki jednorazowe składamy do skarbonki na ołtarzu Matki Bożej, Roczne zapisujemy w biurze parafialnym.

Spowiedź dzieci i młodzieży już także z racji pierwszego piątku w najbliższy czwartek i piątek od godz. 16.oo. Spowiadamy także codziennie w tygodniu, pół godziny przed Mszą św.

Sakramentu chrztu św. udzielać będziemy w niedzielę 9 i 23 listopada o godz. 11.3o.

Pod chórem z filaru można nabyć nowy numer „ Pielgrzyma” i „Małego Pielgrzyma”. Należność wrzucamy do skarbonki.

Panu Danielowi Hapce dziękujemy za użyczenie sprzętu, a jego pracownikom za pomoc przy porządkowaniu cmentarza, o dalszą pomoc prosimy mieszkańców Suchej i Kołodziej ( z ciągnikiem), w poniedziałek od godz. 9.oo. Pomniki do usunięcia prosimy zgłosić do pana organisty.

W tygodniu Msza św. o godz. 7.oo i 18.oo.

Przypominamy, że w sobotę po południu lub w Dzień Zaduszny można uzyskać odpust zupełny za zmarłych za nawiedzenie kościoła lub kaplicy oraz za modlitwę słowami: Ojcze nasz... i Wierzę... W dniach 1 – 8 XI (codziennie jeden raz) za pobożne nawiedzenie cmentarza i jakakolwiek modlitwę, choćby w myśli za zmarłych, można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go jedynie za zmarłych w czyśćcu cierpiących.

Sulęczyno 25.10.2014r.