Parafia Œw. Trójcy w Sulêczynie.

Ogłoszenia parafialne Niedzieli Palmowej 13.04.2014r.

1. Serdecznie dziękujemy ks. klerykom z WSD w Pelplinie, Katechetom i nauczycielom za trud rekolekcyjny dla dzieci i młodzieży naszej parafii. Uczestnikom i organizatorom z ZK-P w Sulęczynie, członkom OSP, wiernym uczestniczącym w Drodze Krzyżowej ulicami Sulęczyna składamy również gorące podziękowania za świadectwo wiary.

2. Dziś Gorzkie Żale bezpośrednio po Mszy św. o godz. 14.oo Rozpoczynamy Czas Męki Pańskiej.

3. Liturgię Wielkiego Czwartku rozpoczniemy o godz. 18.oo. W Wielki Piątek zapraszamy na godz. 17.oo, a w Wielka Sobotę Liturgię zaczniemy o godz. 22.oo.

4. W Wielki Piątek obowiązuje nas całkowita wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy. Gorzkie Żale o godz. 21.oo. Ofiary złożone w łączności z adoracja są przeznaczone na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie i innych miejsc świętych.

5. W Wielką Sobotę przynosimy ze sobą świecę na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Procesja Rezurekcyjna odbędzie się na zakończenie liturgii Sobotniej. O Przygotowanie tej procesji prosimy Radę Parafialną i młodzież. Święcenie pokarmów o godz. 10.oo, 12.oo, 14.oo i 18.oo, w Węsiorach o godz. 10.3o.

6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w W. Czwartek w ciemnicy trwać będzie do godz. 22.oo, w Wielki Piątek od godz. 8.oo do 22.oo i w Wielką Sobotę od godz. 8.oo do 22.oo.

7. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze św będą o godz. 10.oo, 11.3o, 14.oo i 8.3o w Węsiorach. W Sulęczynie nie będzie Mszy św. o godz. 7.oo. W drugi dzień świąt tak jak w każdą niedzielę. Kolekta pierwszego dnia przeznaczona będzie na cele inwestycyjne parafii, a w drugi dzień świąt na KUL.

8. Sakramentu chrztu św. udzielać będziemy w II dzień świąt wielkanocnych, nauka przed chrztem w wielką środę po Mszy św. wieczornej w salce katechetycznej.

9. Parafiany Zespół Caritas zwraca się z uprzejmą prośba o przekazywanie fantów na doroczny Festyn Rodzinny jaki odbędzie się w niedzielę 1 czerwca br.. Fanty można składać u członków zarządu lub w kościele, w zakrystii.

10. Pod chórem można nabyć prasę katolicką, nowy numer „ Pielgrzyma.”

11. W tygodniu Msza św. w poniedziałek, wtorek i środę, o godz. 7.oo i 18.oo, W tym tygodniu spowiadamy w poniedziałek w Brodnicy Górnej, we wtorek w Szymbarku a w środę w Gołubiu, w nas spowiedź rano od godz. 6.3o do 7.oo.

Sulęczyno 12 .04.2014r.