Parafia Œw. Trójcy w Sulêczynie.

Ogłoszenia parafialne XVII Niedzieli Zwykłej 27.07.2014r.

1. W czasie wakacji biuro parafialne czynne w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św.

2. Za złożone dziś ofiary na realizację inwestycji parafialnych składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. Sakramentu chrztu św. udzielać będziemy w niedzielę 24 sierpnia o godz. 11.3o.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Chorych i starszych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w piątek od godz. 8.3o.

5. W piątek po Mszy św. wieczornej serdecznie zapraszamy na adorację Najśw. Serca Pana Jezusa w Eucharystycznym wystawieniu, przygotowanym przez parafialną grupę modlitewną Adoracji Najśw. Sakramentu. Szczególnie zapraszamy rodziny poświęcone Najśw. Serca Jezusa i przebywających na wakacjach gości.

6. W piątek 1 sierpnia przypada Dzień modlitw za Polaków poległych w Powstaniu Warszawskim w rocznicę jego wybuchu (1944).

7. Dziś o godz. 19.oo w kościele parafialnym koncertem muzycznym rozpoczniemy Festiwal Akordeonowy. Więcej informacji na plakatach.

8. Drogim parafianom, którzy brali udział w pieszej pielgrzymce do Sianowa. Szczególnie ks. Wojciechowi Glinieckiemu, członkom OSP Sulęczyno, państwu Hapka zaangażowanym w inny sposób, składam serdeczne Bóg zapłać. Pielgrzymów zapraszamy w środę na godz. 20.oo na podwórko plebanii na spotkanie i dzielenie się wrażeniami, ognisko i wspólne śpiewy.

9. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. Słowo Boże wygłosi Ojciec Misjonarz, który po Mszy św. zbierać będzie ofiary na misje

10. W tygodniu Msza św. o godz. 7.oo i 18.oo.

Sulęczyno 26. 07.2014r.

Ogłoszenia parafialne XVI Niedzieli Zwykłej 20.07.2014r.

1. Za złożone ofiary do puszek na cele misyjne szczególnie na zakup środków transportu w ramach „ akcji 1 gr za 1 km.” składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. W czasie wakacji biuro parafialne czynne w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św.

3. W środę przypada święto św. Brygidy patronki Europy.

4. W czwartek wspomnienie św. Kingi, dzień modlitw za samorządowców.

5. W przyszłą niedzielę w naszej parafii uroczysty odpust św. Anny. Msze św. jak w każdą niedzielę. Po Sumie o godz. 11.3o procesja wokół kościoła, prosimy parafian aby uczynili wszystko by procesja była radosna i piękna, ( chorągwie, feletrony, dziewczynki sypiące kwiaty, stroje Kaszubskie ) procesja godna Patronki naszej parafii. Kolekta w odpust przeznaczona będzie na cele inwestycyjne naszej parafii. W piątek spowiedź z udziałem zaproszonych spowiedników. Spowiedź ta będzie już spowiedzią na dni eucharystyczne miesiąca sierpnia. Bardzo serdecznie prosimy o skorzystanie z tej okazji.

6. W piątek obchodzić będziemy też święto św. Jakuba Starszego, Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców, przewodników, podróżujących i pielgrzymów. Po wieczornej Mszy świętej odbędzie się błogosławieństwo pojazdów.

7. W sobotę przypada wspomnienie Św. Joachima i Anny, rodziców NMP. To też dzień modlitw za rodziców, babcie, dziadków,za starszych parafian, starców i emerytów. Wszyscy włączmy się w ten nurt modlitwy.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 19.oo w kościele parafialnym koncertem muzycznym rozpoczniemy Festiwal Akordeonowy pod kierownictwem pana Pawła Nowaka i opieką p. Ireneusza Kordy z Gminnego Ośrodka Kultury.

9. Pod chórem można nabyć nowy numer „Pielgrzyma.”

10. Drogim parafianom, którzy udzielili noclegu pielgrzymom z Miastka składam serdeczne Bóg zapłać.

11. W tygodniu Msza św. o godz. 7.oo i 18.oo.

Sulęczyno 19. 07.2014r.

Ogłoszenia parafialne XV Niedzieli Zwykłej 13.07.2014r.

1. W środę przypada wspomnienie Najśw. Maryi Panny z góry Karmel. Jest to również dzień modlitw w intencji papieża Franciszka i naszej Ojczyzny. Odpust w Sianowie jak zawsze w przyszłą niedzielę.

2. W przyszłą niedzielę o godz. 11.3o, udzielać będziemy sakramentu chrztu św. Nauka dla rodziców i chrzestnych w piątek po wieczornej Mszy św. w salce katechetycznej..

3. Przed kościołem w przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na cele misyjne szczególnie na zakup środków transportu w ramach „ akcji 1 gr za 1 km.” Zbiórkę polecamy wszystkim kierowcom.

4. W czasie wakacji biuro parafialne czynne w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św.

5. W sobotę o północy z 19 na 20 lipca br., do Sianowa wyruszy piesza pielgrzymka z naszej parafii po raz 20. Zbiórka pielgrzymów w kościele parafialnym.

6. Do Sianowa pójdzie również jak co roku pielgrzymka z Miastka i u nas zatrzyma się na nocleg w dniu 18 lipca, w piątek, bardzo serdecznie prosimy o przyjęcie pielgrzymów na nocleg. Dotychczas zgłoszono 6 noclegów.

7. Rekolekcje dla Służy Zdrowia odbędą się w Pelplinie w dniach 29.08.- 31.08.br. Zgłoszenia na adres WSD w Pelplinie. Więcej informacji u księży w parafii.

8. Uroczysty odpust św. Anny w naszej parafii odbędzie się w niedziele 27 lipca.

9. Dziś o godz. 15.oo przy GOK-u rozpocznie się XI Biesiada Kaszubska, Święto Powiatu Kartuskiego. Wszyscy jesteśmy tam zaproszeni.

10. W tygodniu Msza św. o godz. 7.oo i 18.oo.

Sulęczyno 12. 07.2014r.