Parafia Œw. Trójcy w Sulêczynie.

Ogłoszenia duszpasterskie III Niedzieli zwykłej 25.01.2015r.

Sakramentu chrztu św. udzielać będziemy w niedzielę 22 lutego o godz. 11.3o.

We wtorek po wieczornej Mszy św. zapraszamy młodzież naszej parafii na kolejne spotkania w salce katechetycznej.

W środę na godz. 15.oo do kościoła zapraszamy młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania.

W środę przed wieczorną Mszą św. zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W minionym tygodniu zakończyliśmy parafialne odwiedziny duszpasterskie domostw w a parafii. Sprawozdanie pokolędowe przekażemy w przyszłą niedzielę.

W tygodniu Msza święta o godz. 7.oo i 18.oo. Przed Mszą św. okazja do spowiedzi.

Sulęczyno 24.01.2015r.

Ogłoszenia duszpasterskie II Niedzieli zwykłej 18.01.2015r.

Sakramentu chrztu św. udzielać będziemy w niedzielę 25 stycznia o godz. 11.3o. Nauka przed chrztem w piątek po wieczornej Mszy św.

Od dziś do 25 stycznia obchodzimy Tydzień powszechnej modlitwy o jedność chrześcijan.

W środę, w dzień św. Agnieszki obchodzimy Dzień Babci, a w czwartek Dzień Dziadka, o czym przypominamy szczególnie wszystkim wnukom, by pamiętali o nich w swoich modlitwach i w ich intencji przyjęli Komunię Świętą.

W sobotę w dzień św. Franciszka Salezego modlić się będziemy szczególnie za dziennikarzy.

W sobotę na godz. 9.oo zapraszamy dzieci przygotowujące się do I-szej Komunii św.

Podajemy prognozę odwiedzin duszpasterskich.... Prosimy o pojazd na kolędy wyjazdowe. Odwiedzanych danego dnia zapraszamy na poranną Mszę św.

W dniach 23 do 25 stycznia 2015r. W Domu Rekolekcyjnym Księży Werbistów w Laskowicach Pom. Odbęda się rekolekcje dla rolników i członków ich rodzin. Zgłoszenia bezpośrednio do Domu Rekolekcyjnego tel. 52/330 73 00, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Za złożone dziś ofiary na potrzeby WSD w Pelplinie, składamy serdeczne Bóg zapłać.

Pod chórem można nabyć prasę katolicką. Nowy numer „ Pielgrzyma” (cena 2zł 90 gr.)

Godziny intencji Mszy św. w tym tygodniu sprawdzamy na planie intencji mszalnych.

Sulęczyno 17.01.2015r.

Ogłoszenia duszpasterskie Niedzi Chrztu. Pań. 11.01.2015r.

Sakramentu chrztu św. udzielać będziemy w niedzielę 18 i 25 stycznia o godz. 11.3o.

Od jutra zaczyna się czas zwykły i zielony kolor szat liturgicznych. Kolędy jednak śpiewamy do 2 lutego.

W piątek przypada kolejny dzień modlitw w intencji papieża Franciszka i naszej Ojczyzny.

W sobotę w liturgii Kościoła wspomianamy św. Antoniego Opata.a

W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczna będzie na potrzeby WSD w Pelplinie. Plecamy ją ofiarności wiernych.

Pod chórem można nabyć prasę katolicką.

W styczniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby w tym roku, poświęconym życiu Konsekrowanemu, zakonnicy i zakonnice odnależli radość płynącą z naśladowania Chrystusa i gorliwie oddawali się posługiwaniu ubogim.

Sulęczyno 10.01.2015r.

Ogłoszenia duszpasterskie II Niedzi po Nar. Pań. 04.01.2015r.

We wtorek obchodzić będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli. Msze św. jak w niedzielę. Po każdej Mszy św. błogosławić będziemy kredę.

Sakramentu chrztu św. udzielać będziemy w niedzielę 25 stycznia o godz. 11.3o.

W przyszłą niedzielę przypada świeto Chrztu Pańskiego i kończy liturgiczny czas Bożego Narodzenia, zaczyna się Czas zwykły i zielony kolor szat liturgicznych. Kolędy jednak śpiewamy do 2 lutego.

(Ogłoszenia poza duszpasterskie).

Sulęczyno 03.01.2015r.

Prognoza odwiedzin duszpasterskich 2014/2015 par. Sulęczyno

godz

uw.

Augustowo i część zab. Żakowa wyb

Sobota 27.XII

Al. Zwycięstwa od p. Myszk, Kaszubska do Urzędu Gminy

Środa 14.01

13.oo

Wyb. żakowskie i Kistowskie ( pod Gowidlino)

Środa 14.01

Kistówko i Chojna

Czwartek 15.01

Ostrowite, Ogonki i Zdunowice

Piątek 16.01

Ul Sosnowa i Rzemieślnicza, Szkolna

Sobota 17.01

Żakowo wieś

Niedz. 18.01

15.oo

Kistowo wieś i wyb za wsią

Poniedz 19.01

13.oo

Ul. Szydlicka prawa str i ulice sąsiednie

Poniedz. 19.01.

ul. Stolemów i Sobótki

ul. ks. T. Zapałowskiego i Świętojańska

Środa 21.01.

Ul Wojska Polskiego

Czwartek 22.01

13.oo.

Aleja Zwycięstwa za cmentarzem

Piatek 23.01

14.oo

Ogłoszenia duszpasterskie Niedzieli Św. Rodziny 28.12.2014r.

W środę zapraszamy na Mszę św. wieczorną o godz. 18.oo z nabożeństwem dziękczynno przebłagalnym na zakończenie Roku cywilnego 2014. z dziękczynnym Ciebie Boga wysławiamy.

W tygodniu przypadają pierwsze dni eucharystyczne miesiąca stycznia. Okazja do spowiedzi przed Mszą św. w tygodniu.

Chorych i starszych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną - tam gdzie to będzie możliwe - w piątek od godz. 8.3o.

W czwartek w Nowy Rok 2015 obchodzić będziemy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. w tym dniu w Sulęczynie o godz. 10.oo, 11.3o i 14.oo, oraz w Węsiorach o godz. 8.3o. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.oo. W dzień nowego roku obchodzimy też Światowy Dzień Pokoju.

Podajemy prognozę odwiedzin duszpasterskich.... Prosimy o pojazd na koledy wyjazdowe.

Pod chórem można nabyć prasę katolicką.

Msze święte w naszej parafii

W kościele parafialnym – Sulęczyno:

NIEDZIELA (+ święta):
0700, 1000, 1130 suma; 1400
(lipiec sierpień o 1800, zamiast Mszy św. o godz. 14 00),

dni powszednie: 0700, 1800
środy: rano o 0700 i wieczorem o 1800 z Nowenną do MBNP,

Kościół filialny – Węsiory:

NIEDZIELA: 830,
w pierwszy piątek miesiąca: 1600