Parafia Œw. Trójcy w Sulêczynie.

Ogłoszenia duszpasterskie I Niedzieli Wielkiego Postu 22.02.2015r.

W środę przed wieczorną Mszą św. zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Sulęczynie
o godz. 15.00 i 18.00, a w Węsiorach o godz. 16.00. W niedziele zaś na nabożeństwo Gorzkich Żali na godz. 15.00. Za udział w tych nabożeństwach pasyjnych można uzyskać odpust zupełny.

W sobotę o godz. 9.oo w kościele w Sulęczynie odbędzie się kolejna nauka dla dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii Św.

Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych odbędą się w naszej parafii w dniach 15 – 18 marca, a dla dzieci i młodzieży szkolnej w dniach 23 – 25 marca. Spowiedź wielkanocna dla wszystkich planowana jest na dzień 17 marca.

Sakramentu chrztu św. będziemy udzielać, w niedzielę 23 marca o godz. 11.30.

W kościele parafialnym pod chórem można nabyć prasę katolicką: „Pielgrzyma” oraz inną prasę katolicką. Należności wrzucamy do znajdującej się tam skarbonki.

W poniedziałek o godz. 10.oo w Sulęczynie odbędzie się pogrzeb śp. Ludwiki Gostkowskiej, lat 75 z Węsior. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie.......

W tygodniu Msza święta o godz. 7.oo i 18.oo. Przed Mszą św. okazja do spowiedzi.

Sulęczyno 21.02.2015r.

W miesiącu lutym łączymy się z Papieżem w modlitwie: „Aby małżonkowie, którzy się rozeszli, znaleźli zrozumienie i wsparcie we wspólnocie chrześcijańskiej”.

Ogłoszenia duszpasterskie VI Niedzieli zwykłej 15.02.2015r.

Dziś po Mszy św. o godz. 14.00 do godz. 18.00 adoracja Najśw. Sakramentu. Tak samo w poniedziałek i w wtorek po rannej
Mszy św. do godz.18. Serdecznie zapraszamy.

W środę obchodzić będziemy początek Wielkiego Postu. Podczas Mszy św. o godz. 7.00; 8.30 i 18.00 w Sulęczynie
oraz o godz.16.00 w Węsiorach, nabożeństwo posypania głów popiołem. W tym dniu obowiązuję post ścisły.

W czwartek 19 lutego na godz. 15.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

W czwartek na godz. 18.00 zapraszamy na zbiórkę wszystkich ministrantów.

W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Sulęczynie o godz. 15.00 i 18.00, a w Węsiorach
można uzyskać odpust zupełny.

Sakramentu chrztu św. będziemy udzielać w niedzielę 22 lutego o godz. 11.30.

W piątek 20 lutego, po wieczornej Mszy św. zapraszamy na naukę dla rodziców i chrzestnych.

W kościele parafialnym pod chórem można nabyć prasę katolicką w tym nowy numer „Pielgrzyma”, oraz inną prase katolicką.
Należności wrzucamy do znajdującej się tam skarbonki.

Sulęczyno 15.02.2015r.

i wsparcie we wspólnocie chrześcijańskiej”.

Ogłoszenia duszpasterskie V NIedzieli zwykłej 08.02.2015r.

Dzieciom i młodzieży życzymy pogodnych dalszych dni ferii zimowych i zapraszamy w tygodniu na Mszę świętą rano lub wieczorem.

W środę, w dzień Najśw. Maryi Panny z Lourdes przypada światowy Dzień Chorego.

W sobotę obchodzić będziemy święto Św. Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy.

W przyszłą niedzielę po ostatniej Mszy św. - wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja do godziny 18.oo, w ramach dawnego nabożeństwa czterdziestogodzinnego. Dalszy ciąg w następny poniedziałek i wtorek.

Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeżwość Narodu.

W kościele parafialnym pod chórem można nabyć prasę katolicką.

Sulęczyno 07.02.2015r.

W miesiącu lutym łączymy się z Papieżem w modlitwie:” Aby małżonkowie, którzy się rozeszli, znaleźli zrozumienie i wsparcie we wspólnocie chrześcijańskiej.”

Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedzieli zwykłej 01.02.2015r.

W poniedziałek przypada święto Ofiarowania Pańskiego ( MB Gromnicznej). Msze św.

z błogosławieństwem świec w Sulęczynie o godz. 7.oo, 8.3o i 18.oo, w Węsiorach o godz. 16.oo. Dzieci przygotowujące się do I-szej Komunii św. przychodzą ze świecami na godz. 8.3o. W tym dniu obchodzimy dzień Życia Konsekrowanego. Kolekta przeznaczona będzie na rzecz klasztorów i zakonnów. W poniedziałek kończymy czas śpiewu kolęd.

We wtorek w dzień św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona chorych na gardło, po Mszy św. będzie można uzyskać błogosławieństwo tegoż świętego.

Sakramentu chrztu św. udzielać będziemy w niedzielę 22 lutego o godz. 11.3o.

W tym tygodniu przypadają comiesięczne dni eucharystyczne. W czwartek o godz. 17.3o zapraszamy na różaniec w intencji powołań do służby w Kościele. W piątek po Mszy św. wieczornej na współną adorację Najśw. Sakramentu.

Chorych i starszych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w piątek od godz. 8.3o. Okazja do spowiedzi dla dzieci w piątek od godz. 13.oo w Sulęczynie i w Węsiorach od godz. 15.3o.

W kościele parafialnym pod chórem można nabyć nowy numer pisma diecezjalnego „ Pielgrzym” i „ Mały Pielgrzym”.c

Sulęczyno 31.01.2015r.

W miesiącu lutym łączymy się z Papieżem w modlitwie:” Aby małżonkowie, którzy się rozeszli, znależli zrozumienie i wsparcie we wspólnocie chrześcijańskiej.”

Ogłoszenia duszpasterskie III Niedzieli zwykłej 25.01.2015r.

Sakramentu chrztu św. udzielać będziemy w niedzielę 22 lutego o godz. 11.3o.

We wtorek po wieczornej Mszy św. zapraszamy młodzież naszej parafii na kolejne spotkania w salce katechetycznej.

W środę na godz. 15.oo do kościoła zapraszamy młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania.

W minionym tygodniu zakończyliśmy parafialne odwiedziny duszpasterskie domostw w a parafii. Sprawozdanie pokolędowe przekażemy w przyszłą niedzielę.

Sulęczyno 24.01.2015r.

Msze święte w naszej parafii

W kościele parafialnym – Sulęczyno:

NIEDZIELA (+ święta):
0700, 1000, 1130 suma; 1400
(lipiec sierpień o 1800, zamiast Mszy św. o godz. 14 00),

dni powszednie: 0700, 1800
środy: rano o 0700 i wieczorem o 1800 z Nowenną do MBNP,

Kościół filialny – Węsiory:

NIEDZIELA: 830,
w pierwszy piątek miesiąca: 1600