Parafia Św. Trójcy. Sulęczyno. Kaszuby

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Email Drukuj PDF

1616 - 2016 ------- 400-lecie PARAFII W     SULĘCZYNIE.

 

Główne Uroczystości w Odpust Świetej Trójcy 22 maja 2016r o godz. 11.3o.

Ogłoszenia duszpasterskie VI Niedzieli Wielkanocnej 01.05.2016r.

Sakramentu chrztu św. udzielać będziemy w niedzielę 15 maja 2016r o godz. 11.3o.

W tym tygodniu przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. W poniedziałek o godz. 7.oo zapraszamy na procesję do Krzyża i wspólne modlitwy o urodzaje i błogosławieństwo pól, we wtorek nabożeństwo po Mszy św. o godz. 14.oo, a w środę procesja przed wieczorną Mszą św.

We wtorek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. jak w niedzielę. Po Mszy św. odnowimy Milenijny Akt Oddania Polski. W tym dniu przypada też dzień modlitw w intencji polskiej emigracji. Jest to również dzień Konstytucji 3 maja. Prosimy w tym dniu o wywieszenie na naszych posesjach i domach flagi narodowej i flagi Matki Bożej (biało niebieskiej).

W środę obchodzić będziemy wspomnienie św. Floriana - patrona Strażaków.

W tym tygodniu przypadają comiesięczne dni eucharystyczne. Chorych i starszych parafian z posługa sakramentalną odwiedzimy w piątek od godz. 8.3o. W czwartek przed Mszą św. o godz. 17.3o odmówimy różaniec w intencji powołań. W piątek po Mszy św. wieczornej wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu.

Spowiedź św. w Węsiorach w piątek od godz. 15.30., w Sulęczynie spowiedź dla wszystkich dorosłych, dzieci i młodzieży w czwartek od godz. 15.oo, zapraszamy również rodziny dzieci mające w niedziele przystąpić do pierwszej Komunii św.

W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 odbędzie się uroczystość przyjęcia dzieci do I-szej Komunii św. Ławki prosimy na tej Mszy św. zostawić dzieciom i ich rodzicom. Msza św. o godz. 11.30 będzie przesunięta na godz. 12.oo. Pozostałe Msze św. tej niedzieli zostaną celebrowane o zwykłej planowanej godzinie. Spowiedź dzieci w sobotę o godz. 9.00.

W czwartek o godz. 18.00 zbiórka wszystkich ministrantów.

Za złożone dziś ofiary na pomoc Ukrainie, odpowiadając na apel papieża Franciszka składamy serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom i młodzieży zbierającej te ofiary. Tak jak w ubiegłym roku tak i w tym włączamy się w akcje zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Do dnia 13 maja do godz. 17.3o sprzęt taki można składać na parkingu przy kościele parafialnym.

Maturzystom życzymy łask Ducha Świętego na dni egzaminów.

Nabożeństwo majowe w kościele w tygodniu po wieczornej Mszy św. Zapraszamy również na nabożeństwa przy Krzyżach i kapliczkach Matki Bożej w terenie.

Nasze główne Uroczystość jubileuszu 400 lecia parafii i pierwszego kościoła odbędą się 22 maja br o godz. 11.3o w Odpust Świętej Trójcy, którym przewodniczył będzie ks biskup diecezjalny dr Ryszard Kasyna. Już dziś serdecznie zapraszamy.

W tygodniu Msza św. o godz. 7.oo i 18.oo.

Sulęczyno 30.04.2016

Ogłoszenia duszpasterskie V Niedzieli Wielkanocnej 23.04.2016r.

Sakramentu chrztu św. udzielać będziemy w niedzielę 1 i 15 maja 2016r o godz. 11.3o.br.

W poniedziałek o godz. 7.oo zapraszamy na procesję do Krzyża i wspólne modlitwy o urodzaje i błogosławieństwo pół w dzień św. Marka. W poniedziałek przypada rocznica śmierci bp Jana Bernarda Szlagi ( 2012).

W piątek obchodzić będziemy dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej.

W czwartek o godz. 16.oo i w sobotę o godz. 9.oo kolejna nauka dla dzieci przed przyjęciem I-szej Komunii Św. Przyjęcie dzieci 8 maja o godz. 10.oo.

W piątek 29 kwietnia o godz. 18.3o wspólny wyjazd autokarem do Szymbarka na nabożeństwo adoracyjne figury św. Michała Archanioła. Są jeszcze wolne miejsca. Nasza parafia ma do dyspozycji czas przy figurze od godz. 19.oo do 21.oo. Wszystkich czcicieli św. Michała Archanioła i chętnych zapraszamy do Szymbarka.

Udających się do Wilna prosimy o wpłatę do końca kwietnia całej uzupełniającej kwoty. Ze względów zdrowotnych zwolniło się 5 miejsc na tę pielgrzymkę. Głoszenia chętnych przyjmujemy jeszcze tylko do najbliższej niedzieli wraz z wpłatą całej kwoty.

Za złożone dziś ofiary w ramach akcji „Pola nadziei.” składamy serdeczne Bóg zapłać. W niedzielę 1 maja zbiórka ofiar na pomoc Ukrainie, w odpowiedzi na apel papieża Franciszka, o zebranie ofiar prosimy młodzież kandydatów do bierzmowania.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy pismo diecezjalne „ Pielgrzym”.

Zbliża się miesiąc maj, prosimy o uporządkowanie miejsc kultu Matki Bożej na nabożeństwa majowe. W kościele będzie ono po wieczornej Mszy św.

Państwu Tarasiewiczom dziękujemy za ofiarowane plebanii zadaszenia na pojemniki na odpady komunalne. Pielgrzymom z Rzymu za ofiarowany parafii zielony ornat. Państwu Ireneuszowi Korda i Katarzynie Stenka dziękujemy za opracowanie jubileuszowego folderu na 400-lecie powstania parafii i pierwszego w Sulęczynie kościoła. Bóg zapłać.

W tygodniu Msza św. o godz. 7.oo i 18.oo.

Sulęczyno 23.04.2016

 

Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedzieli Wielkanocnej 17.04.2016r.

Dziś Niedziela Dobrego Pasterza. W tym tygodniu obchodzić będziemy kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

 

Sakramentu chrztu św. udzielać będziemy w niedzielę 15 maja 2016r o godz. 11.3o.br.

 

W sobotę o godz. 9.oo kolejna nauka dla dzieci przed przyjęciem I-szej Komunii Św.

W sobotę też obchodzić będziemu Uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.

Dekanalne spotkanie dla katechetów odbędzie się 25 kwietnia br., o godz. 16.oo w Szymbarku, w kościele parafialnym.

 

W naszej diecezji trwa peregrynacja figury św. Michała Archanioła. W naszym dekanacie nawiedzi Szymbark w dniach 29 i 30 kwietnia, ( piątek i sobota) tam też jesteśmy zaproszeni. Wyjazd wspólny autokarem w piątek o godz. 18.3o sprzed kościoła. Zapisy do przyszłej niedzieli włącznie.

 

Zwolniło się miejsce na pielgrzymkę do Wilna, można zgłosć się w biurze parafialnym. Udajacych się do Wilna prosimy o wpłatę do końca kwietnia całej uzupełniajacej kwoty.

 

Kusr ewangelizacyjny FILIP – patrz plakat.

 

W przyszłą niedzielę akcja „Pola nadziei.” p[rzed kościołem zbiórka do puszek na Hospicjum Domowe w Kartuzach. - patrz plakat. W niedzielę 1 maja zbiórka ofiar na pomoc Ukrainie, w odpowiedzi na apel papieża Franciszka.

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy pismo diecezjalne „ Pielgrzym”.

 

W tygodniu Msza św. o godz. 7.oo i 18.oo.

Sulęczyno 16.04.2016

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie III Niedzieli Wielkanocnej 10.04.2016r.

 

Dziś rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Od 17 kwietnia obchodzić będziemy kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

 

Dziś też przypada dzień modlitwy za Ojczyznę w rocznicę katastrofy pod Smoleńskiem.

 

Sakramentu chrztu udzielać będziemy w niedzielę 17 kwietnia 2016r o godz. 11.3o. Nauka dla rodziców i chrzestnych w czwartek po wieczornej Mszy św.

 

Duchową Adopcję Dziecka Poczętego w naszej parafii w tym roku podjęło 38 osób.

 

W sobotę o godz. 9.oo kolejna nauka dla dzieci przed przyjęciem I-szej Komunii Św.

 

Warsztaty metodyczne dla katechetów odbędą się 16 kwietnia br., o godz. 10.oo w Kościerzynie w parafii Św. Trójcy, w salce katechetycznej.

 

W naszej diecezji rozpoczęła się peregrynacja figury św. Michała Archanioła. W naszym dekanacie nawiedzi Szymbark w dniach 29 i 30 kwietnia, ( piątek i sobota) tam też jesteśmy zaproszeni. Bliższe informacje na plakacie w kruchcie kościoła.

 

W piątek przypada rocznica sakry biskupa Seniora Piotra Krupy (1984 r.). Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

 

Zwolniło się miejsce na pielgrzymkę do Wilna, można zgłosć się w biurze parafialnym.

 

Dziś z naszej parafii wyruszyła pielgrzymka do Rzymu, pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

 

W tygodniu Msza św. o godz. 7.oo i 18.oo.

Sulęczyno 09.04.2016

 

W dniu 13.04.2016 r. (środa) od godz. 12.oo w Gminnym Ośrodku Zdrowia w Sulęczynie odbędą się odpłatne badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy i nerek oraz echo serca. Badania przeprowadza niepubliczny zakład opieki zdrowotnej Poznań-Chyby. Bliższe informacje w przychodni zdrowia.

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie II Niedzieli Wielkanocnej 03.04.2016r.

 

Sakramentu chrztu udzielać będziemy w niedzielę 17 kwietnia 2016r o godz. 11.3o.

 

We wtorek o godz. 18.oo w kościele a potem w salce katechetycznej odbędzie się kolejne spotkanie wspólnoty „ Dom na Skale”. Tym razem serdecznie zapraszamy również uczestników Nowenny do Miłosierdzia Bożego jaka odbyła się w minionym tygodniu.

 

W tym tygodniu przypada I-szy czwartek miesiąca, o godz. 17.3o zapraszamy na różaniec w intencji powołań do służby w Kościele.

 

Jeszcze tylko dziś można nabyć obraz „ Jezu ufam Tobie”, w zakrystii lub plebanii.

 

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w tym roku obchodzić będziemy 4 .IV. ( w poniedziałek), w tym też dniu wznowimy po raz kolejny Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na godzinę 18.oo.

 

W sobotę o godz. 9.oo kolejna nauka dla dzieci przed przyjęciem I-szej Komunii Św.

 

Warsztaty metodyczne dla katechetów odbędą się 16 kwietnia br., o godz. 10.oo w Kościerzynie w parafii Św. Trójcy, w salce katechetycznej.

 

W naszej diecezji rozpoczęła się peregrynacja figury św. Michała Archanioła. W naszym dekanacie nawiedzi Szymbark w dniach 29 i 30 kwietnia, ( piątek i sobota) tam też jesteśmy zaproszeni. Bliższe informacje podamy w stosownym czasie.

 

Od 3 do 9 kwietnia trwać będzie 72 Tydzień Miłosierdzia – MIŁOSIERNI JAK OJCIEC.

 

10.IV o godz. 11.3o gościć będziemy w kościele uczestników 6 Pielgrzymki maratońskiej z Bytowa do Sianowa. ( można w niej uczestniczyć zapisując się w Bytowie).

 

Za złożone dziś ofiary do puszek na cele dobroczynne, składamy serdeczne Bóg zapłać. Jak również dziękujemy członkom Zespołu Parafialnego Caritas za zebranie tych ofiar.

 

W przyszłą niedzielę z naszej parafii wyrusza pielgrzymka do Rzymu, pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Spotkanie pielgrzymów we wtorek o godz. 18.oo w kościele.

 

W tygodniu Msza św. o godz. 7.oo i 18.

Sulęczyno 02.04.2016

 

W dniu 13.04.2016 r. (środa) od godz. 12.oo w Gminnym Ośrodku Zdrowia w Sulęczynie odbędą się odpłatne badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy i nerek oraz echo serca. Badania przeprowadza niepubliczny zakład opieki zdrowotnej Poznań-Chyby. Bliższe informacje w przychodni zdrowia.

 


 

 

 


 

 


 


 

 


 
  

Msze święte w naszej parafii

W kościele parafialnym – Sulęczyno:

NIEDZIELA (+ święta):
0700, 1000, 1130 suma; 1400
(lipiec sierpień o 1800, zamiast Mszy św. o godz. 14 00),

dni powszednie: 0700, 1800
środy: rano o 0700 i wieczorem o 1800 z Nowenną do MBNP,

 

Kościół filialny – Węsiory:

NIEDZIELA: 830,
w pierwszy piątek miesiąca: 1600