Parafia Św. Trójcy. Sulęczyno. Kaszuby

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Email Drukuj PDF

Ogłoszenia duszpasterskie Niedzieli Miłosierdzia 23.04.2017r

Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego zapraszamy po Mszy św. o godz.14.oo na nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego. W zakrystii można nabyć obraz „Jezu ufam Tobie”. ( 20 zł ).

W poniedziałek przypada Uroczystość z dn 23.04. św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Wszystkim Wojciechom, Jerzym,Grzegorzom i Markom życzymy łask Bożych.

We wtorek zapraszamy przed poranną Mszą św. na procesję z błogosławieństwem pół i prośbą o urodzaje.

28 kwietnia ( w piątek) przypada Diamentowy Jubileusz święceń Kapłańskich rocznika 1957, wśród nich ks. seniora Zygfryda Łobockiego. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

W sobotę o godz. 9.oo dzieci klas III zapraszamy na kolejne spotkanie przed I-szą Komunią św. W sobotę w dzień św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy przypada Dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej.

W niedzielę 30 kwietnia rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Kandydaci do bierzmowania zaproszeni są na wtorek na godz. 18.oo w kościele na kolejną naukę i wspólną modlitwę

W przyszłą niedzielę przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz diecezjalnej pomocy charytatywnej.. O zebranie tych ofiar prosimy kandydatów do bierzmowania. Za zebrane dziś ofiary na rzecz Syrii składamy serdeczne Bóg zapłać. Dnia 15 marca 2017 roku minęło 6 lat od rozpoczęcia wojny w Syrii, która zburzyła życie ponad 23 mln Syryjczyków. Połowa z nich musiała uciekać ze swoich domów, ponad 5 milionów w obawie o swoje życie wyjechało z kraju. Sytuacja wciąż jest dramatyczna, pomocy humanitarnej potrzebuje ponad 13 milionów ludzi, w tym 6 mln dzieci. W odpowiedzi na wielokrotne wezwania Ojca Świętego Franciszka, decyzją Konferencji Episkopatu Polska, dzisiaj w Niedzielę Miłosierdzia przeprowadzana jest zbiórka do puszek, jako wyraz solidarności z narodem syryjskim, przede wszystkim w zrujnowanym Aleppo. Pomoc zostanie przekazana za pośrednictwem Caritas , która od lat niesie pomoc ofiarom syryjskiego konfliktu.

Dnia 15 maja 2017 roku upływa termin składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Dokumenty będzie można jeszcze złożyć po terminie - do 9 czerwca 2017 r., ale będzie to skutkować pomniejszeniem płatności o 1% za każdy dzień roboczy opóźnienia. Wnioski można przesłać pocztą, złożyć za pośrednictwem internetu lub osobiście - w biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

.

Sulęczyno 23 kwietnia 2017 r.

Ogłoszenia duszpasterskie Niedzieli Wielkanocnej 16.04.2017r

Wszystkim Drogim Parafianom i przybyłym Gościom życzymy błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego i zwycięstwa Miłości na każdy dzień.

Jutro w drugi dzień świąt jak w niedzielę. Kolekta w drugi dzień świąt przeznaczona będzie na rzecz KUL św. Jana Pawła II.

Do przyszłej niedzieli, Niedzieli Miłosierdzia Bożego zapraszamy codziennie na Nowennę ku czci Miłosierdzia Bożego, o godz. 15.oo w kościele parafialnym, więcej informacji na plakatach. W zakrystii można nabyć obraz „Jezu ufam Tobie”. ( 20 zł ).

Sakramentu chrztu św. udzielać będziemy w 23 kwietnia o godz. 11.3o. Nauka dla rodziców i chrzestnych w piątek po wieczornej Mszy św.

Za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary w kwocie 5.429,06 gr, na pokrycie kosztów inwestycji naszej parafii, składamy serdeczne Bóg zapłać. W najbliższych planach chcemy przeprowadzić malowanie kościoła i wymianę c.o w domu katechetycznym.

W sobotę o godz. 9.oo dzieci klas III zapraszamy na kolejne spotkanie przed I-szą Komunią św. Zaproszenie to kierujemy również do rodziców tych dzieci. W plebani można odebrać zamówione alby komunijne.

W piątek przypada rocznica sakry biskupa pomocniczego Wiesława Śmigla ( 2012), pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

W przyszłą niedzielę w niedzielę Miłosierdzia Bożego przed kościołem odbędzie się, na apel Episkopatu Polski zbiórka do puszek na rzecz Syrii. O zebranie tych ofiar prosimy członków Parafialnego i Szkolnego Zespołu Caritas.

Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przebieg Uroczystości Triduum Paschalnego składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy również za darowane artykuły żywnościowe dla plebanii w ramach „zajączka”. Dziękujemy za prace wykonane w kościele panu Danielowi Hapka i Franciszkowi Trzebiatowskiemu.

W środę o godz. 11.oo odbędzie się pogrzeb śp. Henryki Jank z Węsior, w czwartek o godz. 10.oo pogrzeb śp. Anny Borzestowskiej również z Węsior. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie......

Sulęczyno 15 kwietnia 2017 r.

Ogłoszenia duszpasterskie Niedzieli Palmowej 09.04.2017r

Dziś rozpoczynamy Wielki Tydzień. W Wielki Czwartek zapraszamy na Uroczystości o godz. 18.oo ( prosimy o nieskładanie życzeń kapłanom podczas uroczystości w kościele). Wielki Piątek nabożeństwo Adoracji Krzyża o godz. 17.oo. Uroczystości Wielkiej Soboty rozpoczniemy o godz. 22.oo. W piątek obowiązuje nas post ścisły i całkowita wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Gorzkie Żale w piątek o godz. 21.oo. Ofiary składane przy Grobie Pańskim przeznaczone będą na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie. W Wielką Sobotę błogosławieństwo pokarmów odbędzie się o godz. 10.oo, 12.oo, 14.oo i 18.oo w Sulęczynie oraz o godz. 10.3o w Węsiorach.. Na liturgię Wielkiej Soboty przychodzimy ze świecami, a kończymy ją procesją rezurekcyjną. O przygotowanie procesji prosimy Radę Parafialna oraz młodzież do bierzmowania.

Msze św. w Niedzielę Zmartwychwstania będą sprawowane o godz 10.oo, 11.3o i 14.oo w Sulęczynie oraz o godz 8.3o w Węsiorach. W drugi dzień świąt jak w niedzielę. Kolekta w drugi dzień świąt przeznaczona będzie na rzecz KUL św. Jana Pawła II.

Okazja do spowiedzi rano od godz. 6.3o do 7.oo, w poniedziałek po południu spowiadamy w Brodnicy Górne, we wtorek w Gołubiu, w środę w Szymbarku.

Na hospicjum kartuskie w ramach akcji „ Żonkil.”,zebraliśmy 3 tys. 129 zł i 47 gr. wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkim organizatorom i uczestnikom Drogi Krzyżowej ulicami Sulęczyna składamy serdeczne Bóg zapłać.

Zapraszamy od Wielkiego Piątku do Niedzieli Miłosierdzia Bożego na Nowennę ku czci Miłosierdzia Bożego, codziennie o godz. 15.oo w kościele parafialnym, więcej informacji na plakatach. Sakramentu chrztu św. udzielać będziemy w 23 kwietnia o godz. 11.3o.

Warsztaty metodyczne dla katechetów w rejonie kościerskim odbędą się 27 kwietnia br, czwartek o godz. 16.oo w sali katechetycznej parafii Św. Trójcy w Kościerzynie.

Wszystkim, którzy pomagali w wielkopostnych rekolekcjach dla dzieci i młodzieży za ich świadectwo wiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Szczególne podziękowania ślemy w stronę kleryków WSD w Pelplinie, dyrektorom szkół, katechetom oraz całemu gronu pedagogicznemu. Za złożone dziś ofiary na pokrycie kosztów inwestycji naszej parafii, składamy serdeczne Bóg zapłać. Polecamy nowy numer „ Pielgrzyma” dwutygodnika diecezjalnego. W tygodniu na naszym cmentarzu pożegnaliśmy śp. Józefa Toruńczak z Bielawek. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie......

Ogłoszenia duszpasterskie 5 Niedzieli Wielkiego Postu 02.04.2017r

W poniedziałek, wtorek i w środę odbywać się będą rekolekcje szkolne, szkół w naszej parafii. Udział w nich jest „obowiązkowy”, jeżeli uczeń nie uczestniczy w rekolekcjach ma zajęcia szkolne. Podstawówka o godz. 8.3o, gimnazjum 10.3o., w kościele.

W środę przed Mszą św. wieczorną zapraszamy na nowennę do MBNP. W sobotę o 9.oo nauka przed pierwszą Komunią św. Wszystkie dzieci już dziś zapraszamy do udziału w konkursie na piękną kolorową palmę wielkanocną. Rozstrzygniecie konkursu w Niedziele Palmowa po sumie. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Sulęczynie o godz. 15.oo i 19.oo ulicami Sulęczyna, organizowana przez ZKP w języku kaszubskim.( prosimy zabrać ze sobą pochodnie). w Węsiorach o godz. 16.oo. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny, tak samo jak i za udział w Gorzkich Żalach dziś o godz. 15.oo, w przyszłą niedzielę bezpośrednio po Mszy św. o godz. 14.oo.

W tym tygodniu przypada I-szy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek o godz. 17.3o zapraszamy na różaniec w intencji powołań, w piątek po Mszy św. wieczornej na wspólną adorację Najśw. Sakramentu. Chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną odwiedzimy w piątek od godz. 8.3o., będzie to już spowiedź i komunia świąteczna.

Za złożone dziś ofiary do puszek na hospicjum kartuskie w ramach akcji „ Żonkil.”, składamy serdeczne Bóg zapłać.

Sakramentu chrztu św. udzielać będziemy w II dzień świat wielkanocnych o godz. 11.3o.

Warsztaty metodyczne dla katechetów w rejonie kościerskim odbędą się 27 kwietnia br, czwartek o godz. 16.oo w sali katechetycznej parafii Św. Trójcy w Kościerzynie.

W przyszłą niedzielę,Niedzielę Palmowa przed każdą Mszą św. odbędzie się błogosławieństwo palm, na Sumie wraz z procesją wokół kościoła. W Kościerzynie odbędzie się Światowe Diecezjalne Spotkanie Młodzieży.

Wszystkim, którzy brali udział w wielkopostnych rekolekcjach dla dorosłych za ich świadectwo wiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Jako parafia marzymy o reaktywowaniu orkiestry na procesję Bożego Ciała i nie tylko.

W tygodniu Msza św. o godz. 7.oo i 18.oo. W przyszłą niedzielę kolekta na pokrycie kosztów inwestycji naszej parafii. W tygodniu na naszym cmentarzu pożegnaliśmy śp. Irenę Kropidłowską z Kołodziej. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie......


 

Msze święte w naszej parafii

W kościele parafialnym – Sulęczyno:

NIEDZIELA (+ święta):
0700, 1000, 1130 suma; 1400
(lipiec sierpień o 1800, zamiast Mszy św. o godz. 14 00),

dni powszednie: 0700, 1800
środy: rano o 0700 i wieczorem o 1800 z Nowenną do MBNP,

 

Kościół filialny – Węsiory:

NIEDZIELA: 830,
w pierwszy piątek miesiąca: 1600