Parafia Św. Trójcy. Sulęczyno. Kaszuby

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Email Drukuj PDF

Ogłoszenia duszpasterskie II Niedzieli Adwentu 10 .12.2017r.

Serdecznie zapraszamy codziennie na Roraty: w poniedziałek, środę i sobotę rano o godz. 7.oo, we wtorek, czwartek i piątek o godz. 18.oo. W Węsiorach w środę i piątek o godz. 16.oo. Dzieci zapraszamy z lampionami.

Dziś można nabyć doroczną świecę Caritas, mała w cenie 8 zł, duża 15 zł.

W II Niedziele adwentu przypada Dzień modlitw i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołem odbywa się zbiórka ofiar do puszek. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na rzecz Stolicy Apostolskiej.

W środę 13 grudnia, w dzień św. Łucji przypada dzień modlitw za naszą Ojczyznę w rocznicę ogłoszenia stanu wojennego ( 1981r.)

Sakramentu chrztu św. udzielać będziemy niedzielę 17.XII o godz. 11.3o. Nauka w piątek po wieczorowej Mszy św. także dla rodziców, których dzieci będą chrzczone w święta.

W każdy piątek przed wieczorną Mszą św. zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego, w środy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.

Przy ołtarzu Matki Bożej do przyszłej niedzieli będzie stał kosz Caritas, do którego można składać produkty spożywcze i artykuły chemii gospodarczej dla potrzebujących, osób samotnych i seniorów.

Spowiedź przedświąteczna odbędzie się w naszej parafii 21 grudnia.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i Biuletynu Liturgicznego „ Dzień Pański.” Dziś ks. Daniel Kreft obchodzi swoje imieniny, ks. biskup Wiesław Śmigiel rozpoczyna swoja misję w diecezji Toruńskiej odbywając ingres do katedry w Toruniu, wspierajmy ich swoją modlitwą.

W minionym tygodniu na naszym parafialnym cmentarzu pożegnaliśmy śp. Ignacego Wolskiego z Chojny. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie....

W tygodniu Msza św. o godz. 7.oo i 18.oo.

Sulęczyno 09.12..2017r..

Ogłoszenia duszpasterskie I Niedzieli Adwentu 03 .12.2017r.

Dziś rozpoczynamy czas Adwentu i Nowy Rok Kościelny. Serdecznie zapraszamy codziennie na Roraty: w poniedziałek, środę i sobotę rano o godz. 7.oo, we wtorek, czwartek i piątek o godz. 18.oo. W Węsiorach w środę i piątek o godz. 16.oo. Dzieci zapraszamy z lampionami, dzieci będą otrzymywać naklejki na planszę.

We wtorek o godz. 18.oo odbędzie się kolejne spotkanie modlitewne grupy Betlejem.

W czwartek - pierwszy czwartek miesiąca, przed Mszą św. o godz. 17.3o zapraszamy na różaniec w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

W piątek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 7.oo, 8.3o i 18.oo w Sulęczynie i o godz. 16.oo w Węsiorach. W Szymbarku o godz. 17.oo suma odpustowa, dokąd jesteśmy zaproszeni wszyscy. Szanujmy świętość tego Dnia. To dzień modlitw w intencji Młodzieży Żeńskiej i rocznica ingresu bpa Ryszarda Kasyny.

Od przyszłej niedzieli można nabyć doroczną świecę Caritas, mała w cenie 8 zł, duża 15 zł. Pan organista roznosi na terenie parafii opłatek wigilijny.

W II Niedziele adwentu przypada Dzień modlitw i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołem odbędzie się zbiórka ofiar do puszek. O zebranie tych ofiar prosimy młodzież do bierzmowania III klas gimnazjum. Kolekta tego dnia przeznaczona jest na rzecz Stolicy Apostolskiej.

Adwentowy dzień skupienia nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. odbędzie się w Pelplinie 17 grudnia.

Sakramentu chrztu św. udzielać będziemy niedzielę 17.XII o godz. 11.3o.

W każdy piątek przed wieczorną Mszą św. zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego, w środy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.

W minionym tygodniu na naszym parafialnym cmentarzu pożegnaliśmy śp. Kazimierza Kukowskiego z Sulęczyna, Benedykta Leyk z Borka i Elżbietę Brucką z Sulęczyna. W poniedziałek o godz. 10.oo pogrzeb śp. Tadeusza Budkiewicza z Sulęczyna . Wieczny odpoczynek racz im dać Panie....

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i Biuletynu Liturgicznego „ Dzień Pański.”

W tygodniu Msza św. o godz. 7.oo i 18.oo. // 9.XII drogami Gminy przejedzie Św. Mikołaj oto prognoza przejazdu. Sulęczyno 02.12..2017r..

 

Ogłoszenia duszpasterskie Niedzieli Chrystusa Króla 26 .11.2017r.

Sakramentu chrztu św. udzielać będziemy niedzielę 3.XII o godz. 11.3o. Nauka w piątek po wieczornej Mszy św.

W czwartek o godz. 18.oo zapraszamy wszystkich ministrantów na zbiórkę w kościele.

W każdy piątek przed wieczorną Mszą św. zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego, w środy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.

Dziś po Mszy św. o godz. 14.oo wystawienie Najśw. Sakramentu z litania do NSPJ z aktem poświecenia.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na wspólną Adorację Najśw. Sakramentu a w sobotę rano na nabożeństwo do Matki Bożej.

Chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną odwiedzimy w piątek od godz. 8.3o.

Spowiedź dzieci i młodzieży w czwartek od godz. 15.oo. W Węsiorach od godz 15.3o w piątek. Okazja do spowiedzi w tygodniu przed Mszą św. rano i wieczorem.

Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy Święty Czas Adwentu. Dzieci prosimy o przygotowanie lampionów na Roraty.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i Biuletynu Liturgicznego „ Dzień Pański.”

W tygodniu Msza św. o godz. 7.oo i 18.oo.

.

Sulęczyno 25.11.2017r.7r.


 


 

Msze święte w naszej parafii

W kościele parafialnym – Sulęczyno:

NIEDZIELA (+ święta):
0700, 1000, 1130 suma; 1400
(lipiec sierpień o 1800, zamiast Mszy św. o godz. 14 00),

dni powszednie: 0700, 1800
środy: rano o 0700 i wieczorem o 1800 z Nowenną do MBNP,

 

Kościół filialny – Węsiory:

NIEDZIELA: 830,
w pierwszy piątek miesiąca: 1600