Parafia Św. Trójcy. Sulęczyno. Kaszuby

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Email Drukuj PDF

1616 - 2016 ------- 400  lat kościoła w     SULĘCZYNIE.

Ogłoszenia duszpasterskie IX Niedzieli Zwykłej 29.05.2016r

W środę jak zawsze zapraszamy na nowennę do MB Nieostającej Pomocy. Od środy rozpoczynamy nabożeństwo czerwcowe do Najśw. Serca Pana Jezusa, po wieczornej Mszy św. W środę spotkanie grupy modlitewnej „ Betlejem”. W środę też obchodzimy Dzień Dziecka.

W czwartek obchodzić będziemy zakończenie oktawy Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Państwu Michalskim. Tarasiewiczom, Bladowskim i Reglińskim, serdecznie dziękujemy za przygotowanie ołtarzy na procesję Bożego Ciała. Dziękujemy członkom OSP Sulęczyno i Kistowo, niosącym feretrony i chorągwie, sypiącym kwiatki, służbie liturgicznej, dbającym o nagłośnienie, panu organiście, dbającym o porządek procesji, wszystkim zaangażowanym i uczestnikom tejże uroczystości. Bóg zapłać. Na zakończenie oktawy w czwartek błogosławieństwo wianków.

Nabożeństwo majowe w kościele w tygodniu po wieczornej Mszy św., w Węsiorach o godz. 19.oo. Zapraszamy również na nabożeństwa przy Krzyżach i kapliczkach Matki Bożej.

Dziś w niedzielę przy GOK o godz. 15.3o wszyscy jesteśmy zaproszeni przez PZ Caritas i GOK na festyn rodzinny z okazji zbliżającego się dnia dziecka. (patrz plakat) Nadal zbieramy nakrętki plastikowe dla Marioli, które można przynieść na festyn.

W tym tygodniu przypadają comiesięczne dni eucharystyczne. W czwartek przed Mszą św. o godz. 17.3o zapraszamy na różaniec w intencji powołań, a w piątek na wspólną adorację Najśw. Sakramentu .

W piątek przypada uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Odpust w Brodnicy Górnej o godz. 18.oo. Chorych i starszych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w piątek od godz. 8.3o. Spowiedź dzieci klas III w czwartek o godz. 15.oo.

W przyszłą niedzielę Dzień Dziękczynienia, przed kościołem zbiórka do puszek na świątynie Opatrzności Bożej w Warszawie. O godz. 11.3o udzielać będziemy sakramentu chrztu św., nauka dla rodziców środę po wieczornej Mszy św.

W sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny. W tygodniu Msza św, o godz. 7.oo i 18.oo, przed Mszą św. okazja do spowiedzi. Dziś szczególnie uważajmy na trasie maratonu rowerowego Kaszube Runda na głównej drodze do Kościerzyny w godzinach 8.oo- 14.oo Sulęczyno 28.05.2016

Dziś w niedzielę o godz. 18.oo TVP 3 pokaże relacje z Uroczystości 400-lecia kościoła w Sulęczynie. Powtórka w poniedziałek o godz. 17.3o i 19.3o. Zapraszamy do obejrzenia.

Główne Uroczystości w Odpust Świetej Trójcy 22 maja 2016r o godz. 11.3o.

Ogłoszenia duszpasterskie VIII Niedzieli Zwykłej 22.05.2016r

Uroczystość Trójcy Świętej. ODPUST. 400-lecie parafii.

Paniom z Sulęczyna dziękujemy za uplecenie zielonej girlandy nad prezbiterium.

We wtorek w wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych uczestniczyć będziemy w modlitwie za Kościół w Chinach. W środę jak zawsze zapraszamy na nowennę do MB Nieostającej Pomocy.

W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św w tym dniu będą sprawowane o godz. 7.oo, 10.oo, po której wyruszy procesja do 4 ołtarzy o przygotowanie których prosimy państwa Michalskich. Tarasiewiczów, Bladowskich i Reglińskich, oraz po zakończeniu procesji około godz. 12.oo, a w Węsiorach o godz. 8.3o. O przygotowanie procesji prosimy Radę Parafialną i młodzież przygotowującą się do bierzmowania, o zabezpieczenie trasy prosimy miejscową policję i OSP. Procesja przyjedzie ulicami Al Zwycięstwa, Hallera, Majkowskiego, Abrahama i Al Zwycięstwa.

W Uroczystość Bożego Ciała przypada Dzień Matki, które chciejmy wspomóc modlitwą wdzięcznością i naszą życzliwością. Nabożeństwo majowe w kościele w tygodniu po wieczornej Mszy św. Zapraszamy również na nabożeństwa przy Krzyżach i kapliczkach Matki Bożej. Dziś kończy się czas Komunii Św. Wielkanocnej. Pod chórem można nabyć kolejny numer diecezjalnego pisma „ Pielgrzym”.

W przyszłą niedzielę przy GOK o godz. 15.3o wszyscy jesteśmy zaproszeni przez PZ Caritas i GOK na festyn rodzinny z okazji zbliżającego się dnia dziecka. (patrz plakat) W przyszłą niedzielę na godz. 12.oo, jesteśmy też wszyscy zaproszeni do Mściszewic na odpust z racji Nawiedzenia NMP i festyn rodzinny.

Siostry Szensztackie z Kartuz zapraszają na pielgrzymkę do Koszalina na Górę Chełmską w dniu 5 czerwca, z racji 25-lecie istnienia Sanktuarium. Więcej informacji i kontakt na plakacie w kruchcie kościoła. Z przyczyn zdrowotno losowych zwolniło się jedno miejsce na pielgrzymkę do Wilna w dniach 8 -11. VI. Prosimy chętną o zgłoszenie się u ks. proboszcza. W tygodniu Msza św, o godz. 7.oo i 18.oo, przed Mszą św. okazja do spowiedzi. Sulęczyno 21.05.2016

Ogłoszenia duszpasterskie VIII Niedzieli Wielkanocnej 15.05.2016r

Zesłanie Ducha Świętego.

Nasze główne Uroczystość jubileuszu 400 lecia parafii i pierwszego kościoła odbędą się w najbliższą niedzielę 22 maja br o godz. 11.3o w Odpust Świętej Trójcy, którym przewodniczył będzie ks biskup diecezjalny dr Ryszard Kasyna. W przyszłą niedzielę Msza św. z godziny 14.oo zostanie przeniesiona na godz. 18.oo. O godz. 17.oo zapraszamy na „ Śpiewający jubileusz” koncert muzyki religijne i kaszubskiej. Więcej informacji zanoduje się na stosownych plakatach. W sobotę po nabożeństwie majowym o godz. 19..oo zapraszamy na wspólną, przed odpustową adorację Najśw. Sakramentu, którą zakończymy Apelem Jasnogórskim. W przyszłą niedzielę kolekta na cele inwestycyjne naszej parafii.

Panie z Sulęczyna prosimy na piątek o uplecenie zielonej girlandy nad prezbiterium i nad wejście naszego Kościoła.

Spowiedź przed odpustem w piątek od godz. 16.3o. do 18.oo.

W poniedziałek w dzień NMP Matki Kościoła rozpoczynamy czas zwykły. We wtorek o godz. 18.oo na Mszę św. zapraszamy dzieci, które przystąpiły do I-wszej Komunii św. w 2015r. Okazja do spowiedzi w poniedziałek o godz. 6.3o i we wtorek o godz. 17.oo.

W czwartek obchodzić będziemy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i wiecznego Kapłana.

W uroczystość Bożego Ciała, 26 maja br procesja przyjedzie ulicami Al Zwycięstwa, Hallera, Majkowskiego, Abrahama i Al Zwycięstwa.

Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za dostarczenie i darowanie sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Nabożeństwo majowe w kościele w tygodniu po wieczornej Mszy św. Zapraszamy również na nabożeństwa przy Krzyżach i kapliczkach Matki Bożej w terenie. Ks Daniel uprzejmie prosi pielgrzymów z Rzymu o odebranie zamówionych błogosławieństw papieża Franciszka. Za złożone dziś ofiary na organizację Światowych Dni Młodzieży, wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. W tygodniu Msza św. o godz. 7.oo i 18.oo.

Sulęczyno 14.05.2016


 


 

 

 


 

 


 


 

 


 
  

Msze święte w naszej parafii

W kościele parafialnym – Sulęczyno:

NIEDZIELA (+ święta):
0700, 1000, 1130 suma; 1400
(lipiec sierpień o 1800, zamiast Mszy św. o godz. 14 00),

dni powszednie: 0700, 1800
środy: rano o 0700 i wieczorem o 1800 z Nowenną do MBNP,

 

Kościół filialny – Węsiory:

NIEDZIELA: 830,
w pierwszy piątek miesiąca: 1600