Parafia Œw. Trójcy w Sulêczynie.

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
Email Drukuj PDF

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie XX Niedzieli Zwykłej 17.08.2014r.

 

Sakramentu chrztu św. udzielać będziemy 24 i 31 sierpnia br., o godz.11.3o. Nauka przed chrztem w piątek po wieczornej Mszy świętej w salce katechetycznej.

Dziś o godz. 18.oo sprzed kościoła wyjeżdża pielgrzymka autokarowa do Sianowa na nabożeństwo Apelu Sianowskiego, który będzie dopełnieniem pieszej pielgrzymki na odpust Królowej Kaszub. Parafia nasza w tym dniu przewodniczy temu nabożeństwu. W programie pielgrzymki: o godz. 19.oo Msza św. o 20.3o – różaniec i o 21.oo Apel Sianowski z procesją i ze świecami.

W środę obchodzić będziemy wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła, patrona Diecezji. Odpust w Wieżycy – Kolano u O. Franciszkanów o godz. 18.oo.

Przypominamy,że miesiąc sierpień jest miesiącem dobrowolnej wstrzemięźliwości od napojów alkoholowych.

W przyszłą niedzielę przed kościołem Parafialny Zespół Caritas zbierać będzie datki na przybory szkolne dla potrzebujących dzieci naszej parafii.

Poszukujemy osoby grającej na gitarze, a chętnej do gry i śpiewu w kościele wraz z dziećmi naszej parafii, w każdą niedzielę o godz. 9.3o.

Biuro parafialne w tygodniu czynne w czasie wakacji bezpośrednio po Mszy św.

Pod chórem można nabyć nowy numer dwutygodnika diecezjalnego „ Pielgrzym”. Należność wrzucamy do skarbonki.

We wtorek o godz. 11.oo pogrzeb śp. Ludwiki Roda lat 60 z Sulęczyna. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie....

W tygodniu Msza św. o godz. 7.oo i 18.oo.

 

 

 

 

Sulęczyno 16.08.2014r.

 

AWARIA  POCZTY

Ogłoszenia parafialne XVIII Niedzieli Zwykłej 03.08.2014r.

 

 

 1. Sakramentu chrztu św. udzielać będziemy 24 sierpnia o godz. 11.3o

 2. W poniedziałek w dzień św. Jana Vianneya, prezbitera modlimy się w intencji proboszczów.

 3. W środę obchodzić będziemy święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy również na nowennę do Matki Bożej Nieustającej pomocy przed wieczorną Mszą św..

 4. W sobotę liturgia Kościoła czcić będzie patronkę Europy św. Teresę Benedyktę od Krzyża ( Edytę Stein).

 5. W czwartek przypada dzień modlitw w intencji powołań do służby w Kościele. Przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.3o zapraszamy na różaniec w tej intencji.

 6. Ksiądz wikariusz udaje się na drugą część urlopu.

 7. Za złożone w ubiegłą odpustową niedzielę ofiary na cele inwestycyjne naszej parafii w kwocie 7 tys 128 zł i 3 gr. składamy serdeczne Bóg zapłać.

 8. W niedzielę 17 sierpnia jak co roku nasza parafia przewodniczyć będzie wieczornemu nabożeństwu w Sanktuarium w Sianowie, dokąd udamy się w tym dniu autokarem o godz. 18.oo. Zapisy w kancelarii parafialnej.

 9. W czwartek na naszym cmentarzu pożegnaliśmy śp. Alfonsa Mallek z Folwarku. w poniedziałek o godz. 10.oo pogrzeb śp. Jana Cyman z Żakowa, Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie.

 10. W tygodniu Msza św. o godz. 7.oo i 18.oo.

Sulęczyno 02. 08.2014r.

 

 

Ogłoszenia parafialne XVII Niedzieli Zwykłej 27.07.2014r.

 

 1. W czasie wakacji biuro parafialne czynne w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św.

 2. Za złożone dziś ofiary na realizację inwestycji parafialnych składamy serdeczne Bóg zapłać.

 3. Sakramentu chrztu św. udzielać będziemy w niedzielę 24 sierpnia o godz. 11.3o.

 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Chorych i starszych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w piątek od godz. 8.3o.

 5. W piątek po Mszy św. wieczornej serdecznie zapraszamy na adorację Najśw. Serca Pana Jezusa w Eucharystycznym wystawieniu, przygotowanym przez parafialną grupę modlitewną Adoracji Najśw. Sakramentu. Szczególnie zapraszamy rodziny poświęcone Najśw. Serca Jezusa i przebywających na wakacjach gości.

 6. W piątek 1 sierpnia przypada Dzień modlitw za Polaków poległych w Powstaniu Warszawskim w rocznicę jego wybuchu (1944).

 7. Dziś o godz. 19.oo w kościele parafialnym koncertem muzycznym rozpoczniemy Festiwal Akordeonowy. Więcej informacji na plakatach.

 8. Drogim parafianom, którzy brali udział w pieszej pielgrzymce do Sianowa. Szczególnie ks. Wojciechowi Glinieckiemu, członkom OSP Sulęczyno, państwu Hapka zaangażowanym w inny sposób, składam serdeczne Bóg zapłać. Pielgrzymów zapraszamy w środę na godz. 20.oo na podwórko plebanii na spotkanie i dzielenie się wrażeniami, ognisko i wspólne śpiewy.

 9. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. Słowo Boże wygłosi Ojciec Misjonarz, który po Mszy św. zbierać będzie ofiary na misje

 10. W tygodniu Msza św. o godz. 7.oo i 18.oo.

Sulęczyno 26. 07.2014r.

 

 

 

Ogłoszenia parafialne XVI Niedzieli Zwykłej 20.07.2014r.

 

 1. Za złożone ofiary do puszek na cele misyjne szczególnie na zakup środków transportu w ramach „ akcji 1 gr za 1 km.” składamy serdeczne Bóg zapłać.

 2. W czasie wakacji biuro parafialne czynne w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św.

 3. W środę przypada święto św. Brygidy patronki Europy.

 4. W czwartek wspomnienie św. Kingi, dzień modlitw za samorządowców.

 5. W przyszłą niedzielę w naszej parafii uroczysty odpust św. Anny. Msze św. jak w każdą niedzielę. Po Sumie o godz. 11.3o procesja wokół kościoła, prosimy parafian aby uczynili wszystko by procesja była radosna i piękna, ( chorągwie, feletrony, dziewczynki sypiące kwiaty, stroje Kaszubskie ) procesja godna Patronki naszej parafii. Kolekta w odpust przeznaczona będzie na cele inwestycyjne naszej parafii. W piątek spowiedź z udziałem zaproszonych spowiedników. Spowiedź ta będzie już spowiedzią na dni eucharystyczne miesiąca sierpnia. Bardzo serdecznie prosimy o skorzystanie z tej okazji.

 6. W piątek obchodzić będziemy też święto św. Jakuba Starszego, Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców, przewodników, podróżujących i pielgrzymów. Po wieczornej Mszy świętej odbędzie się błogosławieństwo pojazdów.

 7. W sobotę przypada wspomnienie Św. Joachima i Anny, rodziców NMP. To też dzień modlitw za rodziców, babcie, dziadków,za starszych parafian, starców i emerytów. Wszyscy włączmy się w ten nurt modlitwy.

 8. W przyszłą niedzielę o godz. 19.oo w kościele parafialnym koncertem muzycznym rozpoczniemy Festiwal Akordeonowy pod kierownictwem pana Pawła Nowaka i opieką p. Ireneusza Kordy z Gminnego Ośrodka Kultury.

 9. Pod chórem można nabyć nowy numer „Pielgrzyma.”

 10. Drogim parafianom, którzy udzielili noclegu pielgrzymom z Miastka składam serdeczne Bóg zapłać.

 11. W tygodniu Msza św. o godz. 7.oo i 18.oo.

Sulęczyno 19. 07.2014r.

 

Ogłoszenia parafialne XV Niedzieli Zwykłej 13.07.2014r.

 

 1. W środę przypada wspomnienie Najśw. Maryi Panny z góry Karmel. Jest to również dzień modlitw w intencji papieża Franciszka i naszej Ojczyzny. Odpust w Sianowie jak zawsze w przyszłą niedzielę.

 2. W przyszłą niedzielę o godz. 11.3o, udzielać będziemy sakramentu chrztu św. Nauka dla rodziców i chrzestnych w piątek po wieczornej Mszy św. w salce katechetycznej..

 3. Przed kościołem w przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na cele misyjne szczególnie na zakup środków transportu w ramach „ akcji 1 gr za 1 km.” Zbiórkę polecamy wszystkim kierowcom.

 4. W czasie wakacji biuro parafialne czynne w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św.

 5. W sobotę o północy z 19 na 20 lipca br., do Sianowa wyruszy piesza pielgrzymka z naszej parafii po raz 20. Zbiórka pielgrzymów w kościele parafialnym.

 6. Do Sianowa pójdzie również jak co roku pielgrzymka z Miastka i u nas zatrzyma się na nocleg w dniu 18 lipca, w piątek, bardzo serdecznie prosimy o przyjęcie pielgrzymów na nocleg. Dotychczas zgłoszono 6 noclegów.

 7. Rekolekcje dla Służy Zdrowia odbędą się w Pelplinie w dniach 29.08.- 31.08.br. Zgłoszenia na adres WSD w Pelplinie. Więcej informacji u księży w parafii.

 8. Uroczysty odpust św. Anny w naszej parafii odbędzie się w niedziele 27 lipca.

 9. Dziś o godz. 15.oo przy GOK-u rozpocznie się XI Biesiada Kaszubska, Święto Powiatu Kartuskiego. Wszyscy jesteśmy tam zaproszeni.

 10. W tygodniu Msza św. o godz. 7.oo i 18.oo.

Sulęczyno 12. 07.2014r.