Parafia Św. Trójcy. Sulęczyno. Kaszuby

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Email Drukuj PDF

Ogłoszenia duszpasterskie I Niedzieli Wielkiego Postu 14.02.2016r.

 

W niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.oo zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

 

W piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Sulęczynie o godz. 15..i 18.oo, a w Węsiorach o godz. 16.oo. Za udział w tym nabożeństwie jak i w Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny.

 

We wtorek zapraszamy członków wspólnoty „ Dom na skale” na kolejne spotkanie po wieczornej Mszy św.

 

W środę jak zawsze przed Mszą św. wieczorną zapraszamy na nowennę do MBNP.

 

Sakramentu chrztu udzielać będziemy w niedzielę 21 lutego 2016r o godz. 11.3o. Nauka przed Chrztem w piątek po wieczornej Mszy św. w salce katechetycznej.

 

W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na cele inwestycyjne naszej parafii.

 

Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych odbędą się w dniach 6 – 9 marca , a dla dzieci i młodzieży szkolnej w dniach 14 – 16 marca. Spowiedź wielkanocna dla wszystkich planowana jest na dzień 8 marca .

 

W tygodniu Msza św. o godz. 7.oo i 18.

 

Pielgrzymów udających się w czerwcu do Wilna prosimy o złożenie deklaracji i zaliczki w kwocie 200 zł do końca lutego w biurze parafialnym.

 

Małżonków zapraszamy na „Spotkania Małżeńskie” poświęcone pielęgnowaniu więzi małżeńskiej, odbędą się w dniach 4-6 marca 2016r w Collegium Marianum w Pelplinie. Szczegóły na plakacie. Zapraszamy również na warsztaty „Wzrastanie i wychowanie we współczesnej rodzinie”. Warsztaty odbędą się w Audytorium Polpharmy w Starogardzie Gdańskim 19 marca – w sobotę w godz. 9.45 do 17.oo Szczegóły na plakacie.

 

 

Sulęczyno 13.02.2016 r.

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie V Niedzieli Zwykłej 07.02.2016r.

 

Dziś po Mszy św. o godz. 14.oo, do godz. 18.oo, w poniedziałek i wtorek po Mszy św. o godz. 7.oo do 18.oo nastąpi adoracja Najświętszego Sakramentu ( dawniej czterdziestogodzinne nabożeństwo).

 

W niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.oo zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

 

W środę rozpoczniemy Liturgiczny czas Wielkiego Postu. W Popielec Msze św. z posypaniem naszych głów popiołem zostaną celebrowane o godz. 7.oo, 8.3o i 18.oo w Sulęczynie oraz o godz. 16.oo w Węsiorach. W tym dniu obowiązuje nas ścisły post i całkowita wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

W czwartek przypada Światowy Dzień Chorego. ks. biskup zaprasza chorych i niepełnosprawnych na Mszę św. radiową w radio diecezjalnym „Głos” o godz. 11.oo.

 

W piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Sulęczynie o godz. 15..i 18.oo, a w Węsiorach o godz. 16.oo. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny.

 

W piątek po Mszy św. wieczornej ks proboszcz zaprasza członków Stowarzyszenia Dobrych Chrześcijan w Sulęczynie na spotkanie w salce katechetycznej w celu udzielenia odpowiedzi na list.

 

Sakramentu chrztu udzielać będziemy w niedzielę 21 lutego 2016r o godz. 11.3o.

 

W dniach od 7 do 13 lutego trwać będzie 49 Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu pod hasłem ” Młodzi nie dajcie się zniewolić.”

 

W tygodniu Msza św. o godz. 7.oo i 18.

 

Pielgrzymów udających się do Włoch prosimy o wpłatę zaliczki 1000 zł., oraz złożenie deklaracji do dnia 15 lutego u pana organisty, a pielgrzymów udających się do Wilna o złożenie deklaracji i zaliczki w kwocie 200 zł do końca lutego w biurze parafialnym.

 

 

Sulęczyno 07.02.2016 r.

Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedzieli Zwykłej 31.01.2016r.

W poniedziałek o godz. 17.oo w kościele odbędzie się spotkanie organizacyjne pielgrzymów udających się w kwietniu do Włoch, a po Mszy św. wieczornej pielgrzymów udających się w czerwcu do Wilna. Spotkanie poprowadzi organizator i przewoźnik pielgrzymek. Pielgrzymów serdecznie zapraszamy

 

We wtorek przypada święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. o godz. 7.oo, 8.3o i 18.oo w Sulęczynie i o godz. 16.oo w Węsiorach. Na każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo świec – gromnic. Dzieci klas III do przyjęcia I-szej Komunii św. przychodzą ze świecami i medalikami na godz. 18.oo.

 

Dzień 2 lutego jest dniem Życia Konsekrowanego.

 

W środę zapraszamy do wspólny wyjazd autokarem do kina do Kościerzyny na film o św. Bernadecie z Lourdes na godz. 17.3o. Zgłoszenia u pani Małgorzaty Trzebiatowskiej i pani Janiny Krefta lub zaraz po Mszy św. w zakrystii. Koszt wyjazdu z biletem 16 zł. Wyjazd z parkingu przy gimnazjum o godz. 16.3o, w środę.

 

W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne miesiąca lutego. W czwartek przed Mszą św. wieczorną zapraszamy na różaniec w intencji powołań do służby w Kościele, a w piątek po wieczornej Mszy św. na wspólną adorację Najśw. Sakramentu.

 

Spowiedź w Sulęczynie w czwartek o godz. 15.oo. W Węsiorach w piątek o godz. 16.3o. Chorych i starszych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalna w piątek od godz. 8.3o.

 

W sobotę o godz. 10.oo spotkanie lektorów naszej parafii.

 

Sakramentu chrztu udzielać będziemy w niedzielę 7 i 21 lutego 2016r o godz. 11.3o. Nauka w czwartek po Mszy św. o godz. 18.oo.

 

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.oo odbędzie się liturgiczny obrzęd przyjęcia nowych ministrantów oraz promocja nowego lektora.

 

Z filaru pod chórem można nabyć prasę katolicką. Nowy numer Pielgrzyma i Małego Pielgrzyma. Należność wrzucamy do skarbonki.

 

W tygodniu Msza św. o godz. 7.oo i 18. Przed Mszą św. okazja do spowiedzi.

 

 

Sulęczyno 30.01.2016 r.

Ogłoszenia duszpasterskie III Niedzieli Zwykłej 24.01.2016r.

W sobotę zakończyliśmy czas odwiedzin duszpasterskich. Dziękujemy za wspólną modlitwę, śpiew kolęd, gościnność, za transport i ofiarność, raz jeszcze życzymy wszystkim parafianom Bożego błogosławięństwa i opieki Matki Najświetszej. Dodatkowe odwiedziny duszpasterskie dla zgłoszonych rodzin odbędą się w poniedziałek 25 stycznia.

 

Sakramentu chrztu udzielać będziemy w niedzielę 21 lutego 2016r o godz. 11.3o.

 

W czwartek o godz. 17.oo w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie wszystkich ministrantów naszej parafii.

 

Z filaru pod chórem można nabyć prasę katolicką.

 

W tygodniu Msza św. o godz. 7.oo i 18. Przed Mszą św. okazja do spowiedzi.

 

Chętnych na pielgrzymkę do Włoch w dniach 10 -18 kwietnia 2016r., prosimy o zgłoszenia chęci udziału. W programie Rzym, Wenecja Asyż, Padwa, po drodze Wiedeń i inne. Koszt 2250 zł. Jest jeszcze kilka miejsc wolnych. Zgłoszenia u pana organisty i ks. wikariusza do końca stycznia. Na pielgrzymkę do Wilna mamy już komplet.

 

W minionym tygodniu na naszym cmentarzu pożegnaliśmy śp Zbigniewa Stenka z Sulęczyna i Tadeusza Zielonka z Kistowa. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.....

Sulęczyno 23.01.2016 r.


 

 

 


 

 


 


 

 


 
  

Msze święte w naszej parafii

W kościele parafialnym – Sulęczyno:

NIEDZIELA (+ święta):
0700, 1000, 1130 suma; 1400
(lipiec sierpień o 1800, zamiast Mszy św. o godz. 14 00),

dni powszednie: 0700, 1800
środy: rano o 0700 i wieczorem o 1800 z Nowenną do MBNP,

 

Kościół filialny – Węsiory:

NIEDZIELA: 830,
w pierwszy piątek miesiąca: 1600