Parafia Św. Trójcy. Sulęczyno. Kaszuby

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Email Drukuj PDF

Ogłoszenia duszpasterskie V Niedzieli Wielkiego Postu 18.03.2018r.

W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Sulęczynie o godz. 15.oo., i o godz 19.oo Droga Krzyżowa w języku kaszubskim ulicami Sulęczyna na którą przychodzimy z pochodniami a organizowana przez miejscowy oddział ZK-P, oraz w Węsiorach o godz. 16.oo. W niedzielę Palmową Gorzkie Żale bezpośrednio po Mszy św. godz. 14.oo w Sulęczynie. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny.

W poniedziałek, wtorek i środę w kościele i w szkołach naszej parafii będą odbywały się szkolne rekolekcje wielkopostne.

W poniedziałek obchodzić będziemy uroczystość św. Józefa. Odpust w Wygodzie o godz. 11.oo. Zachowajmy świąteczny charakter tego dnia.

Sakramentu chrztu udzielać będziemy w II święto Wielkanocne, następnie 29 kwietnia.

W czwartek o godz. 18.oo zbiórka wszystkich ministrantów w kościele parafialnym.

W sobotę w kościele parafialnym o godz. 9.oo nauka dla dzieci do I-szej Komunii św.

Za złożone dziś ofiary na rzecz WSD w Pelplinie, składamy serdeczne Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na remont okien i witraże w kościele parafialnym.

Dzień skupienia dla doradców życia rodzinnego odbędzie się w Pelplinie dnia 15 kwietnia od godz. 10.oo.

Szkolenie dla fotografów i operatorów sprzętu audiowizualnego w diecezji Pelplińskiej będzie miało miejsce 14 kwietnia w godz. 10.oo – 15.oo w WSD w Pelplinie. Zgłoszenia i skierowania u ks proboszczów miejsca zamieszkania.

W tym roku planujemy pielgrzymkę do Lwowa między 10 – 13 września. Chętnych prosimy o rezerwacje miejsca w kancelarii parafialnej. Koszt pielgrzymki 750 zł.

Zapraszamy dzieci i dorosłych do udziału w konkursie na najciekawszą Palmę Wielkanocną. Rozstrzygniecie konkursu w Niedzielę Palmową po Sumie.

28 kwietnia br w Niepokalanowie odbędzie się I Ogólnopolskie Spotkanie Apostolatu Margaretka oraz Wspólnot i Osób Modlących się za Kapłanów. , więcej informacji na plakacie na zewnątrz kościoła parafialnego.

Msza św. w tygodniu rano o godz. o godz. 7.oo i wieczorem o godz. 18.oo. Sulęczyno 17.03..2018r..

Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedzieli Wielkiego Postu 11.03.2018r.W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Sulęczynie o godz. 15.oo. i 18.oo i w Węsiorach o godz. 16.oo. W niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.oo w Sulęczynie. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny.

W najbliższy wtorek podczas parafialnych rekolekcji odbędzie się spowiedź wielkanocna z udziałem zaproszonych spowiedników. Okazja do spowiedzi od godz. 9.oo do 10.oo, od 15.oo do 16.oo i od 17.oo do 18.oo. Bardzo prosimy o skorzystanie z możliwości spowiedzi gdyż w inne dni będziemy spowiadać w innych parafiach dekanatu.

Sakramentu chrztu św. udzielać będziemy w przyszłą niedzielę o godz. 11.3o. Nauka w czwartek po wieczornej Mszy św. Następny chrzest w II święto Wielkanocne.

W środę 14 marca przypada rocznica śmierci (1976 r.) ks. prałata Mariana Kolińskiego, pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

W sobotę w kościele parafialnym o godz. 9.oo nauka dla dzieci do I-szej Komunii św.

W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na rzecz WSD w Pelplinie.

Wielkopostny dzień skupienia dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. odbędzie się w Pelplinie w sobotę 17 marca br o godz. 10.oo.

W tym roku planujemy pielgrzymkę do Lwowa między 10 – 15 września. Chętnych prosimy o rezerwacje miejsca w kancelarii parafialnej.

Ukazał się nowy numer „ Pielgrzyma”, do nabycia w kościele.

Już dziś zapraszamy do udziału w konkursie na najciekawszą Palmę Wielkanocną.

28 kwietnia br w Niepokalanowie odbędzie się I Ogólnopolskie Spotkanie Apostolatu Margaretka oraz Wspólnot i Osób Modlących się za Kapłanów. , więcej informacji na plakacie na zewnątrz kościoła parafialnego.

Msza św. w tygodniu po rekolekcjach rano o godz. o godz. 7.oo i wieczorem o godz. 18.oo.

Sulęczyno 10.03..2018r..

Ogłoszenia duszpasterskie III Niedzieli Wielkiego Postu 04.03.2018r.

W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Sulęczynie o godz. 15.oo. i 18.oo i w Węsiorach o godz. 16.oo. W niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.oo w Sulęczynie. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny.

Wspólnota BETLEJEM zaprasza na comiesięczne spotkanie modlitewne w najbliższy wtorek. Godz. 18.oo Msza św. w kościele potem salki katechetyczne przy kościele. Szczegóły w gablocie.

W środę obchodzić będziemy rocznicę śmierci sługi Bożego biskupa KONSTANTYNA DOMINIKA (1942). Zachęcamy do modlitwy w intencji pomyślnego zakończenia procesu beatyfikacyjnego.

W czwartek zapraszamy wraz ze społecznością szkoły w Sulęczynie na Mszę św. o godz. 11.oo w rocznicę wyzwolenia wioski i okolic. Po Mszy św. okolicznościowa akademia w wykonaniu uczniów szkoły. Zapraszamy serdecznie.

W czwartek w dzień Kobiet przypada też 546 rocznica poświecenia Bazyliki Katedralnej w Pelplinie.

W sobotę w kościele parafialnym o godz. 9.oo nauka dla dzieci do I-szej Komunii św. Tym razem dzieci przychodzą z rodzicem.

Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy błogosławiony czas REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH DLA DOROSŁYCH. Rekolekcje poprowadzi O. Ryszard ze zgromadzenia ojców Oblatów.

Wielkopostny dzień skupienia dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. odbędzie się w Pelplinie w sobotę 17 marca br o godz. 10.oo w sali gimnastycznej Collegium Marianum.

Młodzież chętną na wyjazd do Kościerzyny w Niedzielę Palmową na Diecezjalny Światowy Dzień Młodzieży prosimy o kontakt z ks. wikariuszem.

Msza św. w tygodniu rano o godz. o godz. 7.oo i wieczorem o godz. 18.oo.Sulęczyno 03.03..2018r..

Ogłoszenia duszpasterskie II Niedzieli Wielkiego Postu 25.02.2018r.

W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Sulęczynie o godz. 15.oo. i 18.oo i w Węsiorach o godz. 16.oo. W niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.oo w Sulęczynie. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny.

Sakramentu chrztu św. udzielać będziemy 18 marca o godz. 11.3o.

W tym tygodniu przypadają comiesięczne dni eucharystyczne. W czwartek na godz. 17.3o zapraszamy na różaniec w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, w piątek po Mszy św. wieczornej na wspólna adorację Najśw. Sakramentu.

Chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną odwiedzimy w piątek od godz. 8.3o. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą św., dodatkowo w Węsiorach w czwartek od godz. 16.oo, w Sulęczynie w środę od godz. 17.oo.

W sobotę w kościele parafialnym o godz. 9.oo nauka dla dzieci do I-szej Komunii św.

Za złożone dziś ofiary do puszek na rzecz polskich misjonarzy „ Ad gentes”, i zebranie tych ofiar przez młodzież kl. III Gimnazjum, składamy serdeczne Bóg zapłać.

Wielkopostny dzień skupienia dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. odbędzie się w Pelplinie w sobotę 17 marca br o godz. 10.oo w sali gimnastycznej Collegium Marianum. Ukazał się nowy numer „ Pielgrzyma „ i „Małego Pielgrzyma”.

W imieniu obdarowanych na misjach, serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za złożone w darze okulary. Proponujemy w duchu pokuty przeżyć jeden dzień jak nasi bracia na misjach a zaoszczędzone środki przekazać na misje. W tym celu można nabyć woreczek z posiłkiem na jeden dzień dla jednej osoby. Jest to akcja O. Franciszkanizmów do której chcemy się przyłączyć. Proponowany posiłek można nabyć przy ołtarzu Serca Pana Jezusa.

Młodzież chętną na wyjazd do Kościerzyny w Niedzielę Palmową na Diecezjalny Światowy Dzień Młodzieży prosimy o kontakt z ks. wikariuszem.

Msza św. w tygodniu rano o godz. o godz. 7.oo i wieczorem o godz. 18.oo.

Prezes OSP Sulęczyno zaprasza dziś na Walne Zebranie sprawozdawcze do remizy OSP w Sulęczynie na godz. 15.3o.

Sulęczyno 24..02..2018r..

Ogłoszenia duszpasterskie I Niedzieli Wielkiego Postu 18.02.2018r.W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Sulęczynie o godz. 15..i 18.oo i w Węsiorach o godz. 16.oo. W niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.oo w Sulęczynie. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny.

Sakramentu chrztu św. udzielać będziemy w przyszłą niedzielę o godz. 11.3o. Nauka przed Chrztem w piątek po wieczornej Mszy św.

W środę przed wieczorną Mszą św. zapraszamy na nowennę do MBNP.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania klas III Gimnazjum w środę o godz. 15.oo w kościele, a klas II Gimnazjum i Klas VII szkoły Podstawowej w czwartek o godz. 15.oo również w kościele w Sulęczynie.

W sobotę w kościele parafialnym o godz. 9.oo nauka dla dzieci do I-szej Komunii św.

Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych odbywać się będą od 4 niedzieli Wielkiego Postu tj od 11 do 14 marca, a dla dzieci szkolnych po V Niedzieli Wielkiego Postu. Doroczna spowiedź wielkanocna w naszej parafii odbędzie się 13 marca z udziałem zaproszonych spowiedników.

W przyszłą niedziele zbiórka ofiar do puszek przed kościołem na rzecz polskich misjonarzy „ Ad gentes”, o zebranie ofiar prosimy młodzież kl. III Gimnazjum.

Msza św. w tygodniu rano o godz. o godz. 7.oo i wieczorem o godz. 18.oo. Przed Mszą św. okazja do spowiedzi.

Sulęczyno 17..02..2018r..

 


 


 

Msze święte w naszej parafii

W kościele parafialnym – Sulęczyno:

NIEDZIELA (+ święta):
0700, 1000, 1130 suma; 1400
(lipiec sierpień o 1800, zamiast Mszy św. o godz. 14 00),

dni powszednie: 0700, 1800
środy: rano o 0700 i wieczorem o 1800 z Nowenną do MBNP,

 

Kościół filialny – Węsiory:

NIEDZIELA: 830,
w pierwszy piątek miesiąca: 1600