Parafia Św. Trójcy. Sulęczyno. Kaszuby

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Email Drukuj PDF

1616 - 2016 ------- 400  lat kościoła w     SULĘCZYNIE.

Ogłoszenia duszpasterskie XIII Niedzieli Zwykłej 26.06.2016r

Biuro parafialne w czasie wakacji czynne bezpośrednio po Mszy św.

W środę jak zawsze zapraszamy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy. Nabożeństwo czerwcowe do Najśw. Serca Pana Jezusa w tygodniu, po wieczornej Mszy św.

W środę świętować będziemy Uroczystość Św Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w Sulęczynie o godz. 7.oo, 8.3o i 18.oo, w Węsiorach o godz. 16.oo i o godz. 11.oo przy DPS w Sulęczynie, gdzie także jesteśmy zaproszeni na festyn. Kolekta tego dnia przeznaczona jest na rzecz Stolicy Apostolskiej. Zachowujemy świąteczny charakter tego dnia.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Chorych i starszych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w piątek od godz 8.3o. Spowiedź dla dzieci w czwartek od godz. 9.oo. dla wszystkich w tygodniu przed ranną i wieczorną Mszą św.,

23 lipca w sobotę w Pelplinie odbędzie się spotkanie młodzieży w ramach diecezjalnych Dni Młodzieży, zapisy chętnych na wyjazd u ks. wikariusza lub pani Kamińskiej i Orłowskiej.

Sakramentu chrztu św. udzialać będziemy 10 i 24 lipca br., o godz. 11.3o.

Pielgrzymi do Częstochowy na Jasną Górę w tym roku wyruszą z Sępólna Krajeńskiego dokąd będą dowiezieni autobusami.(z racji ŚDM w Krakowie.) Konieczne jest więc wcześniejsze zapisanie się w Kościerzynie w Kartuzach.

Dziś o godz. 19.oo wraz z GOK w Sulęczynie zapraszamy na jubileuszowy koncert organowy w naszym kościele. Wystąpi organista bazyliki katedralnej w Gdańsku-Oliwie Patryk Podwojski oraz sopran Martyna Gezela.. Wstęp wolny.

Rekolekcje dla nauczycieli i katechetów odbędą się w Pelplinie w dniach 30.06 – 2.07. Rekolekcje dla nadwyczajnych szafarzy Komunii św. 2-4 lub 9-11 wrzesień 2016. Rekolekcje dla organistów 11- 14 lipiec, rekolekcje dla doradców życia rodzinnego w Pelplinie 8-10 lipiec.

Jak zawsze przez Sulęczyno przechodzić będzie pielgrzymka z Miastka do Sianowa i u nas zatrzyma się na nocleg dnia 15.07., chętnych do przenocowania pielgrzymów prosimy o wcześniejsze zgłoszenie swojej gotowości gościny pielgrzymów. Pielgrzymka nasza wyruszy 16.07 o północy, - zapisy w biurze parafialnym.

W tygodniu Msza św, o godz. 7.00 i 18.00. Sulęczyno 25.06.2016

Ogłoszenia duszpasterskie XII Niedzieli Zwykłej 19.06.2016rW środę jak zawsze zapraszamy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy. W środę przypada 10 rocz śm. byłego ks. proboszcza naszej parafii ks. Mieczysława Kucińskiego. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach. Nabożeństwo czerwcowe do Najśw. Serca Pana Jezusa w tygodniu, po wieczornej Mszy św.

Jeszcze tylko dziś w kruchcie kościoła można podpisać się pod listą w obronie życia, potrzebny jest pesel lub nr dowodu osobistego.

W piątek zakończenie roku katechetycznego i szkolnego Mszą św. o godz. 8.3o. Okazja do spowiedzi dla młodzieży gimnazjum we wtorek o godz. 15.oo, a dzieci szkól podstawowych w środę o godz. 15.oo, w poniedziałek o godz. 17.3o dla pracowników szkół.

W piątek przypada Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela. Odpust w Stężycy o godz. 18.oo.

Za złożone dziś przed kościołem ofiary do puszek na wymianę nagłośnienia i transport pielgrzymów na kaszubską pielgrzymkę do Częstochowy, składamy serdeczne Bóg zapłać. Pielgrzymi w tym roku wyruszą z Sępólna Krajeńskiego dokąd będą dowiezieni autobusami.(z racji ŚDM w Krakowie.) Konieczne jest więc wcześniejsze zapisanie się w Kościerzynie w Kartuzach lub w Sępólnie Krajeńskim.

W przyszłą niedzielę o godz. 11.3o odbędzie się uroczystość promocji nowych ministrantów naszej parafii. Serdecznie zapraszamy. O godz. 19.oo w przyszłą niedzielę wraz z GOK w Sulęczynie zapraszamy na jubileuszowy koncert organowy w naszym kościele. Wystąpi organista bazyliki katedralnej w Gdańsku-Oliwie Patryk Podwojski oraz sopran Martyna Gezela.. Wstęp wolny.

Rekolekcje dla nauczycieli i katechetów odbędą się w Pelplinie w dniach 30.06 – 2.07 br., Wszyscy nauczyciele i katecheci są tam zaproszeni, także dyrektorzy. Udających się na te rekolekcje prosimy o kontakt z ks. proboszczem.

Siostry Szensztackie zapraszają w dniach 30.06 – 03.07 br na pielgrzymkę do Niepokalanowa i innych miejsc, więcej na plakacie w kruchcie kościoła. Koszt 450 zł.

W tygodniu Msza św, o godz. 7.00 i 18.00.Sulęczyno 18.06.2016 

Ogłoszenia duszpasterskie XI Niedzieli Zwykłej 12.06.2016r


W środę jak zawsze zapraszamy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy. W tym też dniu przypada 10 rocznica śmierci ks. Edmunda Kullas. Pamiętajmy o nim w modlitwie. Nabożeństwo czerwcowe do Najśw. Serca Pana Jezusa w tygodniu, po wieczornej Mszy św.

W poniedziałek przypada wspomnienie św. Antoniego z Padwy. Odpust w Kamienicy Szlacheckiej o godz. 12.00.

W wtorek zapraszamy, wszystkich ministrantów na zbiórkę na godz. 18.00.

W piątek obchodzić będziemy wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego.

18 czerwca w sobotę o godz. 6.00 sprzed kościoła wyruszy III Pielgrzymka Rowerowa w obronie życia i rodziny do Kościerzyny na odpust MB Królowej Rodzin. Zapisy do 15 czerwca u księży, w biurze parafialnym lub u pani Iwony Cygert. W Kościerzynie odpust o godz. Wszyscy jesteśmy tam zaproszeni.

Dziś przed kościołem można podpisać się pod listą w obronie życia, potrzebny jest pesel lub nr dowodu osobistego.

W Dzień Dziękczynienia, przed kościołem do puszek na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie zebraliśmy 1.200 zł Serdeczne Bóg zapłać. W niedzielę 19 czerwca przed kościołem zbiórka do puszek na wymianę nagłośnienia i transport pielgrzymów na kaszubską pielgrzymkę do Częstochowy. Pielgrzymi w tym roku wyruszą z Sępólna Krajeńskiego dokąd będą dowiezieni autobusami.(z racji ŚDM w Krakowie.) Konieczne jest więc wcześniejsze zapisanie się w Kościerzynie lub w Kartuzach.

W tygodniu Msza św, o godz. 7.00 i 18.00.Sulęczyno 12.06.2016


 


 

 

 


 

 


 


 

 


 
  

Msze święte w naszej parafii

W kościele parafialnym – Sulęczyno:

NIEDZIELA (+ święta):
0700, 1000, 1130 suma; 1400
(lipiec sierpień o 1800, zamiast Mszy św. o godz. 14 00),

dni powszednie: 0700, 1800
środy: rano o 0700 i wieczorem o 1800 z Nowenną do MBNP,

 

Kościół filialny – Węsiory:

NIEDZIELA: 830,
w pierwszy piątek miesiąca: 1600