Parafia Św. Trójcy. Sulęczyno. Kaszuby

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Email Drukuj PDF

Ogłoszenia duszpasterskie XII Niedzieli Zwykłej. 25.06.2017rNabożeństwo czerwcowe do Najśw. Serca Pana Jezusa., na które jesteśmy wszyscy zaproszeni w tygodniu po Mszy św wieczornej, do piątku włącznie.

Rozpoczęły się wakacje letnie. Dzieciom , młodzieży i pracownikom szkoły życzymy wakacji z Bogiem.

We wtorek przypada wspomnienie Najśw. Maryi Panny Nieustającej Pomocy, przed Mszą św wieczorną nowenna do Matki Bożej, której to nowenny nie będzie w środę.

W czwartek przypada Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7.oo, 8.3o i 18.oo w Sulęczynie. W Węsiorach o godz. 16.oo. Oraz dodatkowo w DPS w Sulęczynie o godz. 9.3o. Zachowajmy świąteczny charakter tego dnia, pomimo dnia pracy. Kolekta z tej uroczystości przeznaczona będzie na rzecz Stolicy Apostolskiej.

W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca lipca. Ze względu na wakacje i urlop ks. wikariusza chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną odwiedzimy 30 czerwca w piątek od godz. 8.3o.

Wszystkim parafianom i gościom a szczególnie zaangażowanym w przebieg i przygotowanie oktawy Bożego Ciała składamy serdeczne Bóg zapłać za ich publiczne wyznanie wiary. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę ministrantów, dziewczynek i ich opiekunkom oraz noszącym chorągwie, feretrony i strażakom z OSP Kistowo i Sulęczyno.

Sakramentu chrztu św. udzielać będziemy 9 i 23 lipca o godz. 11.3o.

Można już zapisywać się na pielgrzymkę pieszą do Sianowa z 15 na 16 lipca br..

Za złożone dziś ofiary przeznaczone na pokrycie kosztów inwestycji naszej parafii, składamy serdeczne Bóg zapłać.

Od przyszłej niedzieli nastąpi zmiana porządku celebracji Mszy św. niedzielnych i świątecznych. Nie będzie Mszy św. o godz. 14.oo a przez wakacje będzie Msza św. o godz. 18.oo. W tygodniu Msza św. o godz. 7.oo i 18.oo. W środę o godz. 10.oo pogrzeb śp. Jana Cyrzan lat 76 z Węsior. Wieczny odpoczynek racz.....

 

Wczoraj ks. wikariusz Daniel Kreft otrzymał z rąk ks. biskupa dekret zwalniający Go z dniem 20 sierpnia br z obowiązków wikariusza naszej parafii i nominujący Go wikariuszem parafii w Smętowie Granicznym. Naszym nowym wikariuszem został mianowany ks. Piotr Stoltman ze Smętowa Granicznego..

Sulęczyno 24.06. 2017 r.

Ogłoszenia duszpasterskie Niedzieli Zwykłej. 18.06.2017rNabożeństwo czerwcowe do Najśw. Serca Pana Jezusa., na które jesteśmy wszyscy zaproszeni w tygodniu po Mszy św wieczornej. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała z procesją wokół kościoła i błogosławieństwo wianków.

W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Uroczystość znosi obowiązek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Jest to również światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów.

W piątek na godz. 8.3o zapraszamy nauczycieli, wychowawców i katechetów oraz wszystkie dzieci i młodzież szkolną na Mszę św. dziękczynną z racji zakończenia kolejnego roku nauki.

W sobotę obchodzić będziemy Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela.

W przyszłą niedzielę o godz. 11.3o udzielać będziemy sakramentu chrztu św. Nauka dla rodziców i chrzestnych w czwartek po wieczornej Mszy św.

Wszystkim parafianom i gościom a szczególnie zaangażowanym w przebieg i przygotowanie procesji Bożego Ciała składamy serdeczne Bóg zapłać za ich publiczne wyznanie wiary. Szczególne podziękowania rodzinom przygotowującym 4 ołtarze, państwu Kordom, Paszylk, Sawickim i Glinieckim oraz ich sąsiadom.

W najbliższym czas odpust można zyskać w parafii: w piątek w Brodnicy Górnej – Najśw. Serca Pana Jezusa, suma o godz. 18.oo, w Stężycy – Św. Jana Chrzciciela – suma o godz. 18.oo i w Skorzewie w niedzielę 25 czerwca – odpust NMP Nieustającej Pomocy – suma o godz. 11.3o.

Zmianie uległ termin pielgrzymki do Fatimy. Obecnie mieści się on w dniach 13 – 24 październik 2017r. Jest to pielgrzymka samolotowo-autobusowa. Są jeszcze wolne miejsca Zainteresowanych prosimy o pobranie druku zgłoszenia tylko w tym tygodniu.

Dziś można nabyć kolejny numer „ Pielgrzyma” i inna prasę katolicką.

W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na pokrycie kosztów inwestycji naszej parafii.

W tygodniu Msza św. o godz. 7.oo i 18.oo. Okazja do spowiedzi przed poranną i wieczorną Mszą św.

Sulęczyno 10.06. 2017 r.

Ogłoszenia duszpasterskie Niedzieli Trójcy Św. 11.06.2017r

Dziś zakończenie czasu Komunii Św. Wielkanocnej.

Nabożeństwo czerwcowe do Najśw. Serca Pana Jezusa., na które jesteśmy wszyscy zaproszeni w tygodniu po Mszy św wieczornej.

Parafialny Zespół Caritas i GOK dziękują wszystkim wolontariuszom i uczestnikom za udział i pracę podczas 10 festynu rodzinnego i I-szego przeglądu Piosenki Chrześcijańskiej.

Orkiestry dętej naszej parafii, nie udało się nam odtworzyć. Brak chętnych.

We wtorek w dzień św. Antoniego z Padwy odpust w Kamienicy Szlacheckiej o godz. 12.oo. We wtorek 13 czerwca na godz. 20.oo zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie, z procesja wokół kościoła. Przynosimy ze sobą lampiony lub świece.

W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. celebrować będziemy o godz. 7.oo, 8.3o w Węsiorach, o 10.oo i po procesji około godz. 12.3o. Procesja uda się po Mszy św. o godz. 10.oo ul. Al. Zwycięstwa, Gowida, Trakt Słupski, Mestwina, Damroki, Derdowskiego, Stroma i Al. Zwycięstwa. O zbudowanie 4 ołtarzy prosimy państwa Korda, Paszylk, Sawickich i Glinieckich. Prosimy również sąsiadów o pomoc i dekorację całej trasy. Młodzież bierzmowaną i Radę Parafialną prosimy o przygotowanie procesji. Dzieci I-wszo komunijne uczestniczą w swoich uroczystszych strojach. O zabezpieczenie trasy procesji prosimy policję i OSP Sulęczyno. W oktawie tej uroczystości procesja wokół kościoła po wieczornej Mszy św. Prosimy członków Róż Różańcowych w włączenie się w oktawie do niesienia chorągwi. Dziewczynki i dziewczęta do sypania kwiatków zapraszamy w środę na godz. 16.oo.

W sobotę o godz. 12.oo w Kościerzynie Odpust MB Królowej Rodzin. Wyjazd indywidualnie. W sobotę też wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego.

Zmianie uległ termin pielgrzymki do Fatimy. Obecnie mieści się on w dniach 13 – 24 październik 2017r. Jest to pielgrzymka samolotowo-autobusowa. Zainteresowanych prosimy o pobranie druku zgłoszenia jeszcze w tym tygodniu.

W tygodniu Msza św. o godz. 7.oo i 18.oo z wyjątkiem środy – Msza św o godz. 17.oo.

Sulęczyno 10.06. 2017 r.

Ogłoszenia duszpasterskie Niedzieli Zesłania Ducha Św. 04.06.2017r

Dziś ks. wikariusz Daniel Kreft obchodzi 11 rocznicę świeceń kapłańskich. Życzymy wiele łask Bożych.

Nabożeństwo czerwcowe do Najśw. Serca Pana Jezusa., na które jesteśmy wszyscy zaproszeni w tygodniu po Mszy św wieczornej.

Parafialny Zespół Caritas i GOK zapraszają dziś od godz. 15.3o na 10 festyn rodziny przy ul Zielona Droga. Podczas festynu odbędzie się I-szy przegląd Piosenki Chrześcijańskiej.

W poniedziałek przypada święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.oo i 18.oo, w Węsiorach o godz. 16.oo. Rozpoczyna się czas zwykły w liturgii Kościoła.

We wtorek na godz. 18.oo zapraszamy na spotkanie młodzież gimnazjum klas II, kandydatów do sakramentu bierzmowania. Spotkanie grupy modlitewnej „ Betlejem” w kościele o godz. 18.oo, potem w salce katechetycznej. Zapraszamy nowych członków.

W środę na godz. 19.oo do salki katechetycznej zapraszamy chętnych do stworzenia orkiestry dętej naszej parafii, szczególnie na czas procesji Bożego Ciała.

W czwartek obchodzić będziemy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W czwartek, 8 czerwca planujemy wspólny wyjazd do kina w Kościerzynie na godz. 17.oo. Film pt ”Teraz i w godzinę śmierci” z okazji jubileuszu 100-lecia objawień fatimskich. Koszt wyjazdu 20 zł. Wyjazd z parkingu przy Gimnazjum o godz. 16.15. Film warty obejrzenia z aktualnym przesłaniem. Zapisy w biurze parafialnym do środy włącznie. Ilość miejsc ograniczona.

Zbiórka ministrantów odbędzie się w czwartek o godz. 18.oo. Zapraszamy również wszystkich chętnych chłopców chcących zostać ministrantem Kościoła.

W przyszłą niedzielę ciszyć się będziemy Odpustem Świętej Trójcy. Mszy św. o godz. 11.3o przewodniczyć będzie ks.Łukasz Synoradzki. O przygotowanie procesji prosimy członków Rady Parafialnej. W procesji uczestniczą dzieci pierwszej Komunii w strojach komunijnych. Spowiedź przed odpustem w piątek od godz. 15.3o do 16.3o oraz od godz. 17.15 do 18.oo. Będzie to już również spowiedź dla dzieci i młodzieży przed zakończeniem roku szkolnego. Serdecznie zapraszamy.

Dzieci tegorocznej I-szej Komunii św. dziękują szczególnie orkiestrze dętej z Mściszewic i państwu Pobłockim z piekarni w Sulęczynie za ich bezinteresowny dar. My zaś dziękujemy dzieciom za ofiarowaną figurę MB Fatimskiej i monstrancję do kościoła filialnego w Węsiorach.

W sobotę na naszym parafialnym cmentarzu pożegnaliśmy śp. Jerzego Szulta lat. 60 z Bukowej Góry i Anastazję Wróbel lat 87 z Sulęczyna. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..........

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Sulęczyno 03 06. 2017 r.


 

Msze święte w naszej parafii

W kościele parafialnym – Sulęczyno:

NIEDZIELA (+ święta):
0700, 1000, 1130 suma; 1400
(lipiec sierpień o 1800, zamiast Mszy św. o godz. 14 00),

dni powszednie: 0700, 1800
środy: rano o 0700 i wieczorem o 1800 z Nowenną do MBNP,

 

Kościół filialny – Węsiory:

NIEDZIELA: 830,
w pierwszy piątek miesiąca: 1600