Parafia Œw. Trójcy w Sulêczynie.

Ogłoszenia duszpasterskie V Niedzieli Wielkiego Postu 22.03.2015r.

W poniedziałek, wtorek i środę trwać będą rekolekcje szkolne dla dzieci i młodzieży naszej parafii. Dzieci szkoły podstawowej przychodzą do kościoła na godz. 8.3o, młodzież gimnazjalna na godz. 11.oo.

W piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Sulęczynie
o godz. 15.00 a w Węsiorach o godz. 16.00. W najbliższy też piątek Droga Krzyżowa w języku kaszubskim ulicami Sulęczyna (Al. Zwycięstwa, Gowida, Trakt Słupski, Mestwina, Damroki, Derdowskiego, Stroma, Al Zwycięstwa) rozpocznie się o godz. 19.oo.

Na to nabożeństwo przynosimy ze sobą pochodnie lub świece. W niedzielę zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali bezpośrednio po Mszy św. o godz. 14.oo.

W przyszłą niedzielę, Niedzielę Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, na każdej Mszy św. błogosławieństwo palm, a podczas Sumy procesja z palmami wokół kościoła. Po tej Mszy św. konkurs palm.

W sobotę o godz. 9.oo w kościele w Sulęczynie nauka dla dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii Św.

Sakramentu chrztu św. będziemy udzielać, 5 kwietnia o godz. 14.oo i 6 kwietnia o godz 11.3o. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w Wielką Środę po wieczornej Mszy św.

Dnia 25 marca, w środę o godz. 18.oo w Dzień Zwiastowania Pańskiego i dzień świętości życia będzie można jak co roku podjąć Duchową Adopcję dziecka poczętego. W tym też dniu zapraszamy na spektakl „ Tryptyk Rzymski” autorstwa św. Jana Pawła II w wykonaniu artystów z Torunia, o czym też informuje plakat na gazetce parafialnej.

Za złożone dziś ofiary na cele inwestycyjne i zakupioną komorę chłodniczą, składamy serdeczne Bóg zapłać. Po Mszy św., przed kościołem można nabyć płytę zespołu WSD w Pelplinie, dla kogo zabrakło w ubiegłą niedzielę. ( Cena 15 zł).

W nadchodzącym tygodniu spowiadać będziemy w Mściszewicach, Klukowej Hucie, Skorzewie i Stężycy.

W minionym tygodniu na naszym parafialnym cmentarzu pożegnaliśmy śp. Franciszkę Szulta i Bernarda Kulaszewicza z Bukowej Góry. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

W tygodniu Msza święta o godz. 7.oo i 18.oo. Spowiedź przed poranną Mszą św.

Sulęczyno 22.03.2015r.

W miesiącu marcu łączymy się z Papieżem w modlitwie: „Aby ludzie prowadzący badania naukowe stawiali sobie za cel służenie integralnemu dobru człowieka”.

Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedzieli Wielkiego Postu 15.03.2015r.

Dziś podczas Mszy świętych rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla dorosłych. Kolekta tego dnia przeznaczona jest na potrzeby WSD w Pelplinie. Gościmy też ks. kleryka z naszego seminarium.

W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Sulęczynie
o godz. 15.00 i 18.00, a w Węsiorach o godz. 16.00. W niedziele zaś na nabożeństwo Gorzkich Żali, z kazaniem pasyjnym, na godz. 15.00.

W czwartek przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Dzień modlitw za mężczyzn i ojców oraz ich misję w Kościele, rodzinach i świecie. W parafii Wygoda odpust, Msza św. główna o godz. 11.oo.

W sobotę o godz. 9.oo w kościele w Sulęczynie odbędzie się kolejna nauka dla dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii Św.

Dnia 25 marca w Dzień Zwiastowania Pańskiego i dzień świętości życia będzie można jak co roku podjąć Duchową Adopcję dziecka poczętego. W tym też dniu już dzisiaj zapraszamy na spektakl „ Tryptyk Rzymski” autorstwa św. Jana Pawła II w wykonaniu artystów z Torunia, o czym też informuje plakat na gazetce parafialnej.

Za złożone dziś ofiary przed kościołem na pomoc pogorzelcom p. Bladowskim z ul Brzozowej, składamy serdeczne Bóg zapłać.

W minionym tygodniu zakupiliśmy komorę chłodniczą dla zmarłych, która znajduje się w kaplicy cmentarnej. W przyszłą niedzielę kolekta na pokrycie kosztów zakupu. ( 14.500zł).

W tygodniu, od czwartku Msza święta o godz. 7.oo i 18.oo.

Sulęczyno 15.03.2015r.

Msze święte w naszej parafii

W kościele parafialnym – Sulęczyno:

NIEDZIELA (+ święta):
0700, 1000, 1130 suma; 1400
(lipiec sierpień o 1800, zamiast Mszy św. o godz. 14 00),

dni powszednie: 0700, 1800
środy: rano o 0700 i wieczorem o 1800 z Nowenną do MBNP,

Kościół filialny – Węsiory:

NIEDZIELA: 830,
w pierwszy piątek miesiąca: 1600