Parafia Św. Trójcy. Sulęczyno. Kaszuby

Ogłoszenia duszpasterskie 3 Niedzieli Wielkiego Postu 19.03.2017r

W środę przed Mszą św. wieczorną zapraszamy na nowennę do MBNP. W sobotę o 9.oo nauka przed pierwszą Komunią św. W sobotę o godz. 10.oo w kościele spotkanie wszystkich ministrantów.

W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Sulęczynie o godz. 15.oo i 18.oo w Węsiorach o godz. 16.oo. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny, tak samo jak i za udział w Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.oo.

Za złożone dziś ofiary na rzecz WSD w Pelplinie składamy serdeczne Bóg zapłać.

W sobotę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień Świętości życia. W tym Dniu podejmiemy kolejny raz Duchową Adopcję Dziecka Poczętego a którego życie jest zagrożone. W tym roku dokonamy tego w obecności relikwii św. Matki Teresy z Kalkuty, które to po liturgicznych uroczystościach i podjęciu duchowej adopcji, będzie można uczcić w sposób szczególny. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy już na czuwanie na godz. 17.3o.

Sakramentu chrztu św. udzielać będziemy w niedzielę, 02 kwietnia o godz. 11.3o.

Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych odbędą się już od przyszłej niedzieli,tj w dniach 26 – 29 marca 2017 r, dla dzieci szkolnych w dniach 3 – 5 kwietnia br. Spowiedź dla wszystkich w dniu 28 marca z udziałem zaproszonych spowiedników. Prosimy o skorzystanie z tych dni zajęć duchowych dla dobra osobistego, rodzinnego oraz wspólnotowego. Za udział w rekolekcjach można zyskać odpust zupełny. Rekolekcje dla dorosłych prowadzić będzie O. Franciszkanin z Góry św. Anny.

W poniedziałek 20 marca, obchodzić będziemy liturgiczną uroczystość św. Józefa. Odpust w parafii Wygoda o godz. 11.oo.

W Niedzielę Palmowa w Kościerzynie odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Młodzieży. .

Panu Grzegorzowi Daleckiemu i jego współpracownikom serdecznie dziękujemy za prace porządkowe przy drzewostanie na ziemi przykościelnej, plebańskiej i na cmentarzu. Panom Andrzejowi i Robertowi Roda, dziękujemy za pomoc przy sfinansowaniu tej inwestycji.

W tygodniu Msza św. o godz. 7.oo i 18.oo. Sulęczyno 18..03.2017r.

Ogłoszenia duszpasterskie 2 Niedzieli Wielkiego Postu 12.03.2017r

Na ołtarzu Serca Pana Jezusa jest wyłożona księga trzeźwości naszej parafii, do której można się wpisywać z osobistym darem trzeźwości i abstynencji.

Za złożone dziś ofiary na rzecz misji „ Ad Gentes”, składamy serdeczne Bóg zapłać . Młodzieży dziękujemy za zebranie tych ofiar.

Sakramentu chrztu św. udzielać będziemy w niedzielę, 02 kwietnia o godz. 11.3o.

Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych odbędą się w dniach 26 – 29 marca 2017 r, dla dzieci szkolnych w dniach 3 – 5 kwietnia br. Spowiedź dla wszystkich w dniu 28 marca z udziałem zaproszonych spowiedników. Prosimy o zarezerwowanie sobie czasu na te wydarzenia religijne.

W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby WSD w Pelplinie.

W kościele można nabyć nowy numer „ Pielgrzyma”.

W tym roku uroczystość liturgiczną św. Józefa obchodzić będziemy w poniedziałek 20 marca, ponieważ 19 przypada w niedzielę Wielkiego Postu, a ta ma pierwszeństwo.

W Niedzielę Palmowa w Kościerzynie odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Młodzieży. Zapisy w księdza wikariusza Daniela Kreft.

Zachęcamy do czytania informacji w gablotach parafialnych w kruchcie i na zewnątrz kościołów w parafii.

W minionym tygodniu na cmentarzu parafialnym pożegnaliśmy śp. Eugeniusza Krefta z Gdyni i Henryka Lis z K Borku Kamiennego. Pogrzeb zmarłego śp. Stanisława Mrozowicza odbędzie się w czwartek o godz. 11.oo. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

W tygodniu Msza św. o godz. 7.oo i 18.oo. Sulęczyno 11..03.2017r.

Ogłoszenia duszpasterskie 1 Niedzieli WielkiegoPostu 05.03.2017r

We wtorek o godz. 18.oo odbędzie się kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania. W czwartek o godz. 18.oo zbiórka ministrantów. W sobotę o 9.oo nauka przed I-szą Komunią św.

We wtorek przypada rocznica śmierci Sługi Bożego biskupa Konstantyna Dominika ( 1942). Zachęcamy do modlitwy w intencji pomyślnego zakończenia procesu beatyfikacyjnego.

W środę przed Mszą św. wieczorną zapraszamy na nowennę do MBNP. W tym dniu obchodzimy: Światowy Dzień Kobiet, 545 rocznicę poświecenia Bazyliki Katedralnej w Pelplinie oraz rocznice wyzwolenia Sulęczyna z okupacji nazistowskiej.

W przyszłą niedzielę przed kościołem zbierać będziemy ofiary na rzecz misji „ Ad Gentes”. O zebranie ofiar prosimy kandydatów do bierzmowania.

Wielkopostny dzień skupienia dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. odbędzie się 11 marca br o godz. 10.oo w gmachu WSD w Pelplinie. Tego też dnia w Sulęczynie o godz. 9.oo odbędzie się spotkanie rodziców dzieci do I-szej Komunii św.

W tygodniu Msza św. o godz. 7.oo i 18.oo.

Sulęczyno 04..03.2017r..

Msze święte w naszej parafii

W kościele parafialnym – Sulęczyno:

NIEDZIELA (+ święta):
0700, 1000, 1130 suma; 1400
(lipiec sierpień o 1800, zamiast Mszy św. o godz. 14 00),

dni powszednie: 0700, 1800
środy: rano o 0700 i wieczorem o 1800 z Nowenną do MBNP,

Kościół filialny – Węsiory:

NIEDZIELA: 830,
w pierwszy piątek miesiąca: 1600