Parafia Św. Trójcy. Sulęczyno. Kaszuby

1616 - 2016 ------- 400  lat kościoła w     SULĘCZYNIE.

Ogłoszenia duszpasterskie XXII Niedzieli Zwykłej 28.08.2016r

Biuro parafialne w czasie wakacji czynne bezpośrednio po Mszy św.

W biurze parafialnym lub w zakrystii można jeszcze nabyć książkę ks. Bogusława Głodowskiego pt. „ 400 lat parafii Świętej Trójcy w Sulęczynie”.

Za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na cele inwestycyjne naszej parafii, składamy serdeczne Bóg zapłać.

Dziś zapraszamy serdecznie na godz. 14.oo do Borku Kamiennego, gdzie odbędą się uroczystość dożynkowe Parafialno-gminne. Początek o godz. 14.oo Mszą św. dziękczynną.

W czwartek przypada 1 września, dzień modlitw w intencji ofiar II wojny światowej w rocznice jej wybuchu. Również początek Nowego Roku Szkolnego. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.3o. Spowiedź dzieci i młodzieży w Węsiorach we wtorek o godz. 9.oo. W Sulęczynie we wtorek o godz. 14.oo i w środę o godz. 16.oo. Serdecznie zapraszamy.

W nadchodzącym tygodniu przypadają pierwsze dni eucharystyczne miesiąca września. W czwartek o godz. 17.3o zapraszamy na wspólny różaniec w intencji powołań do Służby w Kościele, w piątek po Mszy św. wieczornej na wspólną Adorację Najśw. Sakramentu.

Chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną odwiedzimy w piątek od godz. 8.3o.

W sobotę 3 września o godz. 10.oo w Bazylice Katedralnej w Pelplinie odbędzie się konferencja dla katechetów naszej diecezji. Obecność katechetów jest obowiązkowa. Rekolekcje dla nadzwyczajnych szafarzy komunii św. odbędą się w Pelplinie w dniach 2 -4 i 9 – 11 wrzesień. Studium przygotowawcze dla nowych szafarzy (wiek 25 – 65 lat) rozpocznie się 17 września, prosimy o zgłaszanie się kandydatów u ks. proboszcza.

W środę o godz. 10.oo odbędzie się pogrzeb śp. Zdzisława Cyman z Amalki lat 41. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie... Do pogrzebu – różaniec w kościele po wieczornej Mszy św.

Dziś można nabyć nowy numer „ Pielgrzyma” i „Małego Pielgrzyma.” Należność wrzucamy do skarbonki.

Wszyscy jesteśmy zaproszeni na Uroczystości Odpustowe do Sianowa i Piaseczna. Program tych uroczystości znajduje się na plakatach przy kościele parafialnym.

W tygodniu Msza św, o godz. 7.00 i 18.00. Od przyszłej niedzieli Msza św. po południu o godz. 14.oo, aż do następnych wakacji.

Sulęczyno 27.08.2016

Ogłoszenia duszpasterskie XXI Niedzieli Zwykłej 21.08.2016r

Biuro parafialne w czasie wakacji czynne bezpośrednio po Mszy św.

Sakramentu chrztu św. udzielać będziemy 28 sierpnia. Nauka przed chrztem w czwartek po wieczornej Mszy św. w salce katechetycznej.

Za złożone dziś ofiary na cele inwestycyjne naszej parafii, składamy serdeczne Bóg zapłać.

W przyszłą niedzielę zapraszamy serdecznie na godz. 14.oo do Borku Kamiennego, gdzie odbędą się uroczystość dożynkowe Parafialno-gminne. Początek o godz. 14.oo Mszą św. dziękczynną.

W środę przypada święto św. Bartłomieja Apostoła,w piątek Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msza św. o godz. 7.oo i 17.oo. Odpust w Gołubiu o godz. 18.oo.

W tygodniu Msza św, o godz. 7.00 i 18.00, z wyjątkiem wtorku i piątku. W przyszłą niedzielę po raz ostatni w tych wakacjach Msza św. o godz. 18.oo.

Sulęczyno 20.08.2016

Msze święte w naszej parafii

W kościele parafialnym – Sulęczyno:

NIEDZIELA (+ święta):
0700, 1000, 1130 suma; 1400
(lipiec sierpień o 1800, zamiast Mszy św. o godz. 14 00),

dni powszednie: 0700, 1800
środy: rano o 0700 i wieczorem o 1800 z Nowenną do MBNP,

Kościół filialny – Węsiory:

NIEDZIELA: 830,
w pierwszy piątek miesiąca: 1600