Parafia Św. Trójcy. Sulęczyno. Kaszuby

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Email Drukuj PDF

Ogłoszenia duszpasterskie I Niedzieli Adwentu 29.11.2015r.

 

Dziś rozpoczynamy Czas Adwentu. W tygodniu roraty w Sulęczynie: w poniedziałek, środę i sobotę rano o godz. 7.oo i we wtorek, czwartek i piątek wieczorem o godz. 18.oo. Serdecznie zapraszamy całe rodziny, a dzieci prosimy o przychodzenie z lampionami.

 

Wydział Duszpasterski Kurii Pelplińskiej zaprasza na rekolekcje dla maturzystów w Pelplinie w dniach 4 – 6 XII i maturzystek w dniach 11 – 13. XII w gmachu Collegium Marianum.

 

W tym tygodniu przypadają comiesięczne dni eucharystyczne. Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną w piątek od godz. 8.3o. W Czwartek przed Mszą św. wieczorna różaniec. Spowiedź dzieci w czwartek od godz. 15.oo, w Węsiorach w piątek od g. 15.3o.

 

Sakramentu chrztu udzielać będziemy w grudniu 13 i 26 o godz. 11.3o.

 

Adwentowy Dzień Skupienia dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. odbędzie się w Pelplinie w niedzielę 13 grudnia 2015r. O godz. 13.3o w bazylice katedralnej.( Msza św., konferencja, nabożeństwo adwentowe, spotkanie opłatkowe z biskupem, zabrać należy ze sobą albę i legitymację.

 

Pod chórem można nabyć prasę katolicką. Należność wrzucamy do skarbonki.

 

W przyszła niedzielę Parafiany Zespół Caritas rozprowadzać będzie wigilijne świece. Małe po 6 zł i duże po 12 zł. Będzie można również nabyć sianko na stół wigilijny. Natomiast przed ołtarzem Matki Bożej znajduje się kosz, do którego można składać artykuły żywnościowe, słodycze i artykuły chemii gospodarczej dla potrzebujących.

 

Pan organista rozprowadzać będzie po domach poświęcony dziś opłatek wigilijny, prosimy o łaskawe przyjęcie go.

 

W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby Stolicy Apostolskiej, a przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie, który wspomagamy także naszą modlitwą.

 

MOST MODLITEWNY. Rektor WSD w Pelplinie informuje, że każdego dnia, od I-szej niedzieli adwentu, klerycy seminarium będą modlić się w intencji konkretnej parafii diecezji, prosząc zarazem, by w tym samym dniu ta właśnie parafia w sposób szczególny otaczała modlitwą całe nasze WSD. Poszczególne dekanaty będą informowane o kolejności parafii.

 

Panu Danielowi Hapka i Bartłomiejowi Ostrowskiemu dziękujemy za prace naprawcze przy elektryce w i wokół kościoła.

 

W tygodniu Msza św. o godz. 7.oo i 18.oo. Przed Mszą św okazja do spowiedzi.

 

 

 


 

 


 


 

 


 
  

Msze święte w naszej parafii

W kościele parafialnym – Sulęczyno:

NIEDZIELA (+ święta):
0700, 1000, 1130 suma; 1400
(lipiec sierpień o 1800, zamiast Mszy św. o godz. 14 00),

dni powszednie: 0700, 1800
środy: rano o 0700 i wieczorem o 1800 z Nowenną do MBNP,

 

Kościół filialny – Węsiory:

NIEDZIELA: 830,
w pierwszy piątek miesiąca: 1600