Parafia Œw. Trójcy w Sulêczynie.

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Email Drukuj PDF

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie III Niedzieli Adwentu 14.12.2014r.

Sakramentu chrztu św. udzielać będziemy w niedzielę 21 i 26 grudnia o godz. 11.3o. Nauka dla rodziców i chrzestnych w piątek po wieczornej Mszy św.

We wtorek po wieczornej Mszy św. w plebani odbędzie się spotkanie Rady Duszpasterskiej i Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św., w czwartek zaś spotkanie członków Parafialnego Caritas i katechetów naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.

Chorych i starszych parafian prosimy zgłaszać do soboty, odwiedzimy ich z posługą sakramentalną w przyszły poniedziałek 22 grudnia.

Spowiedź adwentowa i przedświąteczna w naszej parafii z udziałem zaproszonych spowiedników odbędzie się w czwartek 18 grudnia od godz. 9.oo do 10.oo i od godz. 15.oo do 16.oo oraz od godz. 17.oo do 18.oo. W inne dni spowiadać będziemy w sąsiednich parafiach.

Roraty w Sulęczynie w poniedziałek, środę i w sobotę rano o godz. 7.oo, we wtorek, czwartek i piątek o godz. 18.oo, w Węsiorach w środę i piątek o godzinie 16.oo. Przy ołtarzu Matki Bożej do środy włącznie jest ustawiony kosz do którego można składać artykuły żywnościowe, higieniczne i słodycze dla potrzebujących rodzin.

W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na inwestycje naszej parafii.

Od dziś do 20 grudnia trwać będą Kwartalne dni modlitwy o życie chrześcijańskie rodzin, przyłączmy się do tej ważnej intencji.

We wtorek o godz. 10.oo odbędzie się pogrzeb śp. Anny Theus z Kistowa, a w środę o godz. 10.oo pogrzeb śp. Ryszarda Bielawa z Kołodziej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

W tygodniu Msza św. o godz. 7.oo i 18.oo.

 

Zarząd Zrzeszenia Kaszubsko-pomorskiego O/Sulęczyno oraz GOK zapraszają dziś na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się o godz. 16.oo w Remizie OSP w Sulęczynie.

 

 

Sulęczyno 13.12.2014r.

 

Ogłoszenia duszpasterskie II Niedzieli Adwentu 07.12.2014r.

W poniedziałek obchodzić będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. W Sulęczynie o godz. 7.oo, 10.oo i 18.oo, w Węsiorach o godz. 16.oo. W tym też dniu parafia w Szymbarku obchodzić będzie odpust. Msza św. główna tam o godz. 11.oo. Jest to dzień modlitw w intencji Młodzieży Żeńskiej oraz rocznica ingresu ks. biskupa diecezjalnego Dr Ryszarda Kasyny.

Sakramentu chrztu św. udzielać będziemy w niedzielę 21 i 26 grudnia o godz. 11.3o.

Roraty w Sulęczynie w środę i w sobotę rano o godz. 7.oo, we wtorek, czwartek i piątek o godz. 18.oo, w Węsiorach w środę i piątek o godzinie 16.oo. Od dziś Caritas rozprowadzał będzie coroczne świece wigilijne, cena minimalna małej świeci 6 zł, dużej 12zł., można też nabyć tradycyjne sianko na stół wigilijny, dochód ze świec przeznaczony jest na pomoc dzieciom z biednych rodzin. Przy ołtarzu Matki Bożej jest ustawiony kosz do którego można składać artykuły żywnościowe, higieniczne i słodycze dla potrzebujących rodzin.

Zapraszamy młodzież na spotkania oazowe w każdy II i IV wtorek miesiąca. Najbliższe spotkanie w nadchodzący wtorek o godz. 18.oo w kościele.

Zapraszamy chętnych: dzieci i młodzież do wspólnego śpiewu w naszej parafialnej scholi.

Za złożone dziś ofiary podczas kolekty na rzecz Stolicy Apostolskiej i Przed kościołem na rzecz pomocy Kościołowi na Wschodzie, składamy serdeczne Bóg zapłać.

Pod chórem można nabyć nowy numer „ Pielgrzyma” i „Małego Pielgrzyma”, oraz inna prasę katolicką.

W tygodniu Msza św. o godz. 7.oo i 18.oo.

Przypominamy o dzisiejszym spotkaniu w szkole na kiermaszu świątecznym od godz. 15.oo do 18.oo oraz o naszych adwentowych Roratach.

 

 

Sulęczyno 07.12.2014r.

Ogłoszenia duszpasterskie I Niedzieli Adwentu 30.11.2014r.

Dziś rozpoczynamy czas Adwentu i Nowy Rok Liturgiczny Kościoła.

Rok ten przeżywać będziemy pod hasłem;” Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię. Przez Chrystusa, z Chrystusem, w Chrystusie. Przez wiarę i chrzest do świadectwa.

Sakramentu chrztu św. udzielać będziemy w niedzielę 21 i 26 grudnia o godz. 11.3o.

Pan organista rozprowadzać będzie pobłogosławiony dziś opłatek wigilijny, prosimy o łaskawe przyjęcie go.

Roraty w Sulęczynie w poniedziałek, środę i w sobotę rano o godz. 7.oo, we wtorek, czwartek i piątek o godz. 18.oo, w Węsiorach w środę i piątek o godzinie 16.oo. Dzieci przychodzą z lampionami i otrzymywać będą kolejne obrazki do swojej adwentowej planszy. W przyszłą niedzielę, Caritas rozprowadzał będzie coroczne świece wigilijne, cena minimalna małej świeci 6 zł, dużej 12zł. dochód ze świec przeznaczony jest na pomoc dzieciom z biednych rodzin. Przy ołtarzu Matki Bożej jest ustawiony kosz do którego można składać artykuły żywnościowe, higieniczne i słodycze dla potrzebujących rodzin.

W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne miesiąca grudnia. W czwartek przed Mszą św. odmówimy różaniec w intencji powołań do służby w Kościele. Będzie to również dzień modlitw w intencji bezrobotnych. Chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną odwiedzimy w piątek od godz. 8.3o. W piątek też zapraszamy na wspólną adorację Najśw. Sakramentu.

Spowiedź z okazji dni eucharystycznych w Sulęczynie w czwartek od godziny 14.3o. W Węsiorach w piątek o godz. 15.3o. Codziennie przed Mszą św.

Zapraszamy młodzież na spotkania oazowe w każdy II i IV wtorek miesiąca. Najbliższe spotkanie we wtorek o godz. 18.oo w kościele.

W sobotę o godz. 10.oo odbędzie się spotkanie wszystkich lektorów.

Zapraszamy chętnych: dzieci i młodzież do wspólnego śpiewu w naszej parafialnej scholi.

W środę o godz. 18.oo spotkanie grupy modlitewnej „Betlejem”.

W przyszłą niedzielę Kolekta przeznaczona będzie na rzecz Stolicy Apostolskiej. Przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz pomocy Kościołowi na Wschodzie.

W tygodniu Msza św. o godz. 7.oo i 18.oo. .

 

 

Sulęczyno 29.11.2014r.

 

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie 34 Niedzieli -- Chrystusa Króla 23.11.2014r.

Sakramentu chrztu św. udzielać będziemy w niedzielę 26 grudnia o godz. 11.3o.

Za złożone dziś przed kościołem ofiary na odbudowę po pożarze katedry w Sosnowców, składamy serdeczne Bóg zapłać.

We wtorek w Stężycy odpust św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Suma o godz. 18.oo.

W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, przed wieczorną Mszą św., natomiast o godz. 21.oo zapraszamy na uroczyste zakończenie peregrynacji obrazu Matki Bożej Kościerskiej Królowej Rodzin w naszej parafii.

Adorację Najśw. Sakramentu w naszej parafii rozpoczniemy w czwartek o godz. 18.oo a zakończymy w piątek o godz. 17.3o. Plan Adoracji jest nastepujacy:..

W sobotę o godz. 9.oo nauka dla dzieci przed przyjęciem I-szej Komunii św.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Nowy Roku Kościelny czyli czas Adwentu. Dzieci już dziś prosimy o przygotowanie lampionów na Roraty.

Pod chórem można nabyć prasę katolicką. Należność wrzucamy do skartbonki na filarze.

W poniedziałek o godz. 10.oo pogrzeb śp. Anny Błonk z Węsior i o godz. 13.oo pogrzeb śp. Bogumiły Krefta z Żakowa. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.....

W tygodniu Msza św. o godz. 7.oo i 18.oo. .

 

 

Sulęczyno 22.11.2014r.

Ogłoszenia duszpasterskie Niedzieli Rocznicy Poświecenia Bazyliki Laterańskiej 09.11.2014r.

Dzisiaj w Polsce Dzień modlitw i solidarności z Kościołem Prześladowanym.

We wtorek świętować będziemy Rocznicę Odzyskania Niepodległości Polski. Msze św o godz. 7.oo, 10.oo i 17.oo oraz w Węsiorach o godz. 8.3o.

 

Sakramentu chrztu św. udzielać będziemy w niedzielę 23 listopada o godz. 11.3o.

W środę odbędzie się kolejns spotkanie Wspólnoty modlitewnej „Betlejem”.

W sobotę o godz. 9.oo nauka dla dzieci przed przyjęciem I-szej Komunii św.

W tygodniu Msza św. o godz. 7.oo i 18.oo. Przed Mszą św. okazja do spowiedzi.

Za złożone dziś ofiary przed kościołem pomoc Kościołowi w Syrii, składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziekujemy również na ofiary na kolektę przeznaczoną na rzecz WSD w Pelplinie..

W przyszłą niedzielę Słowo Boże podczas Mszy Świętych wygłosi ks. Pallotyn Bogdan Rutkowski. Po Mszy św. będzie można nabyć jego książki na temat życia, rodziny i wychowania.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na pokrycie kosztów Światowych Dni Młodzieży, zgodnie z zapowiedzią dzisiejszego listu.

Dnia 13 listopada o godz. 12.oo w Borku Kamiennym odbędzie się błogosławieństwo placu zabaw przy szkole. Zapraszamy. Taki plac zabaw został pobłogosławiony już przy przedszkolu w Sulęczynie.

Z filaru pod chórem można nabyć nowy numer Pielgrzyma oraz inną prasę katolicką.

 

 

Sulęczyno 08.11.2014r.

Ogłoszenia duszpasterskie XXVII Niedzieli Zwykłej 26.10.2014r.

Nabożeństwo RÓŻAŃCA ŚW., w tym tygodniu dla wszystkich pół godziny przed wieczorną Mszą św. tj o godz. 17.3o.

Ostatnia niedziela października jest świętem rocznicy poświecenia własnego kościoła.

We wtorek obchodzić będziemy święto św. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów.

W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.3o.

W sobotę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 7.oo, 10.oo, 11.3o i 18.oo. W Węsiorach o godz. 8.3o. Po Mszy św. o godz. 11.3o z kościoła wyruszy procesja Dnia Zadusznego na nasz parafialny cmentarz. W Dzień Zaduszny, tj w przyszłą niedzielę Msze św. jak zwykle w niedzielę a o godz. 18.oo zapraszamy na różaniec za zmarłych i zdrowaśki.

Zdrowaśki jednorazowe składamy do skarbonki na ołtarzu Matki Bożej, Roczne zapisujemy w biurze parafialnym.

Spowiedź dzieci i młodzieży już także z racji pierwszego piątku w najbliższy czwartek i piątek od godz. 16.oo. Spowiadamy także codziennie w tygodniu, pół godziny przed Mszą św.

Sakramentu chrztu św. udzielać będziemy w niedzielę 9 i 23 listopada o godz. 11.3o.

Pod chórem z filaru można nabyć nowy numer „ Pielgrzyma” i „Małego Pielgrzyma”. Należność wrzucamy do skarbonki.

Panu Danielowi Hapce dziękujemy za użyczenie sprzętu, a jego pracownikom za pomoc przy porządkowaniu cmentarza, o dalszą pomoc prosimy mieszkańców Suchej i Kołodziej ( z ciągnikiem), w poniedziałek od godz. 9.oo. Pomniki do usunięcia prosimy zgłosić do pana organisty.

W tygodniu Msza św. o godz. 7.oo i 18.oo.

Przypominamy, że w sobotę po południu lub w Dzień Zaduszny można uzyskać odpust zupełny za zmarłych za nawiedzenie kościoła lub kaplicy oraz za modlitwę słowami: Ojcze nasz... i Wierzę... W dniach 1 – 8 XI (codziennie jeden raz) za pobożne nawiedzenie cmentarza i jakakolwiek modlitwę, choćby w myśli za zmarłych, można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go jedynie za zmarłych w czyśćcu cierpiących.

 

 

Sulęczyno 25.10.2014r.