Parafia Œw. Trójcy w Sulêczynie.

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Email Drukuj PDF

 

Ogłoszenia duszpasterskie VII Niedzieli Zmartwychwstania 17.05.2015r.

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

 

Nabożeństwo majowe w tygodniu po wieczornej Mszy św., w niedziele po Mszy św. o godz. 14.oo. Gromadzimy się również przy Krzyżach i kaplicach na terenie parafii. W Węsiorach w kościele nabożeństwo majowe o godz. 19.oo

 

W dniach 18 – 23 maj trwać będą Dni modlitw o Ducha Świętego. Zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy. W poniedziałek przypada wspomnienie urodzin świętego Jana Pawła II (1920)

 

W Środę o godz. 18.oo nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy na wspólna modlitwę, także intencji ks. proboszcza-jubilata.

 

Za złożone dziś ofiary przed kościołem na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Nepalu, składamy serdeczne Bóg zapłać. Młodzieży za ich zebranie. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na pomoc w organizacji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016r. W przyszłą niedzielę kolekta na rzecz inwestycji naszej parafii. W tygodniu została postawiona druga część płotu metalowego przy kościele filialnym w Węsiorach.

 

W przyszłą niedzielę udzielać będziemy sakramentu chrztu św. o godz. 11.3o. Nauka dla rodziców i chrzestnych w czwartek po wieczornej Mszy św.

 

W sobotę 23 maja biskup diecezjalny dr Ryszard Kasyna w Pelplinie o godz. 11.oo udzieli sakramentu kapłaństwa diakonom naszego Seminarium Duchownego

W sobotę po nabożeństwie majowym zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w dzień Wigilii Zesłania Ducha Świętego. W adoracji biorą też udział kandydacie do sakramentu bierzmowania. Adorację kończymy o godz. 21.oo Apelem Jasnogórskim.

 

Caritas naszej parafii zwraca się z uprzejmą prośbą o ofiarowanie fantów na zbliżający się Doroczny Festyn Rodzinny. ( 31 maja).

 

Diecezjalny duszpasterz Róż Różańcowych zaprasza na III Ogólnopolska Pielgrzymkę dnia 6 czerwca ( sobota) na Jasną Górę, wszystkich chętnych członków RR a szczególnie ich zelatorów i zastępców. Pielgrzymka trwać będzie pod hasłem „ Różaniec ocaleniem rodziny”.

 

Państwo Domaszk organizują wyjazd pielgrzymkowy do Lichenia 20 maja br. ( w środę ) o godz. 4.oo rano. Koszt 50 zł. Zapisy w p. Domaszk w Sulęczynie ul. Sobótki. Są jeszcze wolne miejsca.

 

W tygodniu Msza św. o godz. 7.oo i 18.oo.

Sulęczyno 16.05.2015r.

 

Ogłoszenia duszpasterskie VI Niedzieli Zmartwychwstania 10.05.2015r.

 

 

Nabożeństwo majowe w tygodniu po wieczornej Mszy św., w niedziele po Mszy św. o godz. 14.oo. Gromadzimy się również przy Krzyżach i kaplicach na terenie parafii.

 

W poniedziałek rano, we wtorek i w środę wieczorem przed Mszą św., dawne Dni Krzyżowe, czyli procesja do Krzyża z błogosławieństwem pól. Od 10 do 17 maja trwać będą dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące.

 

W środę o godz. 18.oo nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy na wspólna modlitwę rodziców dzieci klas III szkól podstawowej. Jest to dzień Najświętszej Maryi Panny z Fatimy.

 

W piątek o godz.16.oo nauka dla dzieci klas III przed pierwszą Komunią Świętą. Uroczystość I-szej Komunii w niedzielę 17 maja o godz. 10.oo. Spowiedź dzieci w sobotę o godz. 9.oo. Spowiedź rodziców i rodzeństwa w środę od godz. 17.oo, jak również w tygodniu przed Mszą św.

 

W sobotę obchodzić będziemy święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski. Dzień modlitw w intencjach papieża Franciszka i naszej Ojczyzny.

 

W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Nepalu, o zebranie tych ofiar prosimy kandydatów do sakramentu bierzmowania.

 

Caritas naszej parafii zwraca się z uprzejmą prośbą o ofiarowanie fantów na zbliżający się Doroczny Festyn Rodzinny. ( 31 maja).

 

Państwo Domaszk organizują wyjazd pielgrzymkowy do Lichenia 20 maja br. ( w środę ) o godz. 4.oo rano. Koszt 50 zł. Zapisy w p. Domaszk w Sulęczynie ul. Sobótki.

 

W tygodniu Msza św. o godz. 7.oo i 18.oo. W przyszłą niedzielę, ze względu na pierwszą Komunię św. nie będzie Mszy św. o godz. 11.3o.

 

 

 

Sulęczyno 09.05.2015r.

Ogłoszenia duszpasterskie V Niedzieli Zmartwychwstania 03.05.2015r.

 

 

Dzisiaj dzień modlitw w intencji polskiej emigracji.

 

Nabożeństwo majowe w tygodniu po wieczornej Mszy św., w niedziele po Mszy św. o godz. 14.oo. Gromadzimy się również przy Krzyżach i kaplicach na terenie parafii.

 

Sakramentu chrztu św. będziemy udzielać, 24 maja o godz. 11.3o.

 

W poniedziałek dzień św. Floriana patrona strażaków, zapraszamy na wieczorną Mszę św.

 

W środę o godz. 18.oo nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Kandydatów do bierzmowania zapraszamy w czwartek na godz. 15.oo

 

W czwartek przypada I-szy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. O godz. 17.3o zapraszamy na rożeniec w tej intencji.

 

W piątek o godz.16.oo nauka dla dzieci klas III przed pierwszą Komunią Świętą. Uroczystość I-szej Komunii w niedzielę 17 maja o godz. 10.oo.

 

W piątek obchodzić będziemy liturgiczną uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

 

Caritas naszej parafii zwraca się z uprzejmą prośbą o ofiarowanie fantów na zbliżający się Doroczny Festyn Rodzinny. ( 31 maja).

 

W czwartek po wieczornej Mszy św. w plebanii spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

 

W przyszłą niedzielę kazania w naszym kościele głosić będzie ks. proboszcz parrafii Mosty koło Lęborka, ks. Jacek Giełdon, a po Mszy św. zbierać będzie ofiary na budowę kościoła w swojej parafii.

 

W tygodniu Msza św. o godz. 7.oo i 18.oo.

 

 

 

Sulęczyno 02.05.2015r.

ogłoszenia duszpasterskie IV Niedzieli Zmartwychwstania 26.04.2015r.

 

 

Dziś niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczynamy Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

 

Sakramentu chrztu św. będziemy udzielać, 24 maja o godz. 11.3o.

 

W środę o godz. 18.oo nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. To również dzień św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy., patronki Europy (od 1999r). Dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej.

 

W piątek, dzień św. Józefa rzemieślnika, rozpoczynamy nabożeństwo majowe po wieczornej Mszy św. w niedzielę po Mszy św. o godz. 14.oo. Jest to również I-szy piątek miesiąca, po Mszy św. wieczornej wspólna Adoracja Najśw. Sakramentu. Spowiedź w czwartek od godz. 15.oo w Sulęczynie i od godz. 16.3o w Węsiorach. W piątek możemy skorzystać z dyspensy Episkopatu Polski od potraw mięsnych.

 

Chorych i starszych parafian z posługą sakramentalna odwiedzimy w piątek od godz. 8.3o.

 

W sobotę o godz.9.oo nauka dla dzieci klas III przed pierwszą Komunią Świętą. W sobotę też obchodzić już będziemy liturgicznie święto Najśw. Maryi Panny Królowej Polski.

 

Caritas naszej parafii zgłosił gotowość pośredniczenia w sprawie strojów komunijnych dla dzieci naszej parafii.

 

Pod chórem z filaru można nabyć prasę katolicką. Nowy numer „ Pielgrzyma”.

 

Panu Romanowi Stefańskiemu z Węsior dziękujemy za prace tapicerskie dla kościoła w Sulęczynie, a panu Robertowi Roda za sponsorowanie oświetlenia w kaplicy cmentarnej,

 

Wszystkim zaangażowanym w dzisiejszą Akcję „Żonkil” składamy serdeczne Bóg zapłać. Dzieciom za wykonane plakaty wiszące w kościele.

 

Wczoraj na naszym cmentarzu pożegnaliśmy śp. Helenę Domaros z Sulęczyna. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie...........

 

W tygodniu Msza św. o godz. 7.oo i 18.oo.

 

 

 

Sulęczyno 25.04.2015r.

Ogłoszenia duszpasterskie III Niedzieli Zmartwychwstania 19.04.2015r.

 

Dziś rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Zachęcamy do wspólnego w domu czytania Pisma Świętego.

 

Sakramentu chrztu św. będziemy udzielać, 26 kwietnia o godz. 11.3o.

 

We wtorek o godz. 18.oo zapraszamy młodzież na kolejne spotkanie Oazowe.

 

W środę o godz. 18.oo nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

W czwartek przypada dzień św. Wojciecha biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski. To również dzień imienin papieża Franciszka w dniu św. Jerzego ( Jerzy Mariusz Bergoglio).

 

W sobotę o godz. 9.oo nauka dla dzieci klas III przed pierwszą Komunią Świętą. W sobotę też w dzień św. Marka Ewangelisty przed poranną Mszą ś. O godz. 7.oo, odbędzie się procesja z błogosławieństwem pół do Krzyża przy ul. Ks. Zapałowskiego. To również rocznica śmierci pierwszego biskupa pelplińskiego Jana Bernarda Szlagi ( 2012)

 

W przyszłą niedzielę Caritas zaprasza do udziału w Akcji niesienia pomoc hospicjum kartuskiemu w ramach znanej nam już Akcji Żonkil. Ofiary będzie można składać przed kościołem.

Caritas naszej parafii zgłosił gotowość pośredniczenia w sprawie strojów komunijnych dla dzieci naszej parafii.

 

W sobotę 25 kwietnia w Pelplinie Collegium Marianum w godz. 10.oo do 13.oo organizuje ponownie Dzień Otwarty Szkoły i zaprasza zainteresowanych.

 

Pod chórem z filaru można nabyć prasę katolicką.

 

Wszystkim, którzy odpowiedzieli na Apel Stowarzyszenia Katolickiego Pomoc Kościołowi w potrzebie i wzięli w niej czynny udział składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

W środę o godz. 11.oo w Pelplinie odbędzie się pogrzeb kanclerza Kurii Diecezjalnej śp ks. prałata Wojciecha Kasyny. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie....

 

W tygodniu Msza św. o godz. 7.oo i 18.oo.

 

Sulęczyno 18.04.2015r.

 

Ogłoszenia duszpasterskie II Niedzieli Zmartwychwstania 12.04.2015r.

 

 

Dziś rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia pod hasłem – Caritas dla rodziny.

 

Sakramentu chrztu św. będziemy udzielać, 19 i 26 kwietnia o godz. 11.3o. Nauka w piątek po wieczornej Mszy świętej.

 

We wtorek o godz. 18.oo zapraszamy młodzież na kolejne spotkanie Oazowe na Mszy św. i w salce katechetycznej.

 

W środę o godz. 18.oo nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W tym dniu przypada rocznica sakry ks. biskupa Piotra Krupy (1984r). - módlmy się w Jego intencji. W środę na godz. 18.oo zapraszamy do naszej świątyni rodziców kandydatów do bierzmowania.

 

Za złożone dziś ofiary do puszek na cele dobroczynne składamy serdeczne Bóg zapłać, również członkom Parafialnego Zespołu Caritas za ich zebranie.

 

W sobotę o godz. 9.oo nauka dla dzieci klas III przed pierwszą Komunią Świętą. Dzieci przychodzą z rodzicami.

 

Pod chórem z filaru można nabyć prasę katolicką, nowy numer „ Pielgrzyma”.

 

Od przyszłej niedzieli rozpocznie się Tydzień Biblijny.

 

W sobotę na naszym cmentarzu pożegnaliśmy śp. Wacława Gafkę lat 80 z Sulęczyna. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie........

 

W tygodniu Msza św. o godz. 7.oo i 18.oo.

 

Ogłoszenie o zbiórce zużytego sprzętu (Pomoc Kościołowi w potrzebie).

 

 

Sulęczyno 11.04.2015r.


 


 

 


 
  

Msze święte w naszej parafii

W kościele parafialnym – Sulęczyno:

NIEDZIELA (+ święta):
0700, 1000, 1130 suma; 1400
(lipiec sierpień o 1800, zamiast Mszy św. o godz. 14 00),

dni powszednie: 0700, 1800
środy: rano o 0700 i wieczorem o 1800 z Nowenną do MBNP,

 

Kościół filialny – Węsiory:

NIEDZIELA: 830,
w pierwszy piątek miesiąca: 1600