Parafia Św. Trójcy. Sulęczyno. Kaszuby

Ogłoszenia duszpasterskie XX Niedzieli Zwykłej. 20 .08.2017r

We wtorek w dzień wspomnienie NMP Królowej swoje imieniny obchodzić będzie ks. senior Zygfryd Łobocki, darujmy Mu naszą modlitwę.

W czwartek przypada święto św. Bartłomieja Apostoła.

W piątek kolejna rocznica św. ks. proboszcza Czesława Więcławka.

W sobotę obchodzić będziemy Uroczystość NMP Częstochowskiej. Rano po Mszy św. odnowimy Jasnogórskie Śluby Narodu. Zapraszamy szczególnie dzieci i rodziców ofiarujących naszemu kościołowi obraz Matki Bożej Częstochowskiej podczas I-szej Komunii św. Odpust w parafii Gołubie, suma o godz. 18.oo.

W przyszłą niedzielę o godz. 14.oo zapraszamy na Mszę św. dziękczynną za tegoroczne zbiory. Poszczególne sołectwa prosimy o przyniesienie wieńców i koron żniwnych i pozostawienie ich po Mszy św. przed kościołem przynajmniej przez dwa tygodnie.

Sakramentu chrztu św. udzielać będziemy jeszcze w niedzielę 27 sierpnia o godz. 11.3o.

Biuro parafialne w czasie wakacji czynne w tygodniu poza poniedziałkiem bezpośrednio po Mszy św. rano i wieczorem.

Z ołtarza Serca Pana Jezusa nadal można nabyć książkę ks. Bogusława Głodowskiego o naszej parafii i naszym kościele. Cena 20 zł.

Biorącym udział w ubiegłą niedzielę w Apelu Sianowskim w Sianowie, składamy serdeczne Bóg zapłać.

W tygodniu Msza św. o godz. 7.oo i 18.oo.

Za złożone dziś ofiary przeznaczone na cele pokrycia kosztów inwestycji naszej parafii, składamy serdeczne Bóg zapłać. Również za ofiary złożone do puszek przed kościołem na pomoc poszkodowanym podczas burzowej nawałnicy. Członkom Caritas dziękujemy za zebranie tych ofiar.

Od dziś następuje zmiana wikariusza w naszej parafii. Odszedł ks. Daniel Kreft do Smętowa Granicznego, a witamy u nas ks. Piotra Stoltmana.

Wszystkim wiernym życząc dobrego urlopu i wypoczynku polecamy do czytania prasę katolicką, w tym nowy numer „ Pielgrzyma”.

Sulęczyno 19.08. 2017 r.

Ogłoszenia duszpasterskie XIX Niedzieli Zwykłej. 13 .08.2017r

Miesiąc sierpień z racji rocznic i świąt kościelnych i narodowych jest miesiącem abstynencji od alkoholu, do czego wzywa nas Episkopat Polski.

W poniedziałek przypada wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika zamordowanego w niemieckim obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu.

We wtorek świętować będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w porządku niedzielnym. Na każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa kłosów zbóż, ziół i kwiatów. Odpust w parafii Wygoda i Mściszewice – suma tam o godz. 11.3o.

Sakramentu chrztu św. udzielać będziemy w niedzielę 20 i 27 sierpnia o godz. 11.3o. Nauka przed chrztem w piątek po Mszy św. wieczornej.

Z ołtarza Serca Pana Jezusa nadal można nabyć książkę ks. Bogusława Głodowskiego o naszej parafii i naszym kościele oraz wydaną wcześniej książkę o ks. Franciszku Grucza proboszczu z Sopot. Cena 20 zł.

Parafia nasza 13 sierpnia tj dziś przewodniczyć będzie Apelowi Sianowskiemu w Sianowie. Wspólny wyjazd autokarem o godz. 18.oo, sprzed kościoła. Zabieramy ze sobą prośby do Matki Bożej wypisane na kartkach oraz świecę.

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze połączone z Festynem Gminnym, są odwołane.

W tygodniu Msza św. o godz. 7.oo i 18.oo. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na cele pokrycia kosztów inwestycji naszej parafii.

W sobotę nastąpi zmiana wikariusza w naszej parafii. Odchodzi ks. Daniel Kreft do Smętowa Granicznego, a przychodzi ks. Piotr Stoltman. Zapraszamy w piątek na Mszę św o godz. 18.oo na pożegnanie ks. Daniela.

W sobotę na naszym parafialnym cmentarzu pożegnaliśmy śp. Helenę Klasa lat 80 z Kistowa. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.....

Sulęczyno 12.08. 2017 r.

Msze święte w naszej parafii

W kościele parafialnym – Sulęczyno:

NIEDZIELA (+ święta):
0700, 1000, 1130 suma; 1400
(lipiec sierpień o 1800, zamiast Mszy św. o godz. 14 00),

dni powszednie: 0700, 1800
środy: rano o 0700 i wieczorem o 1800 z Nowenną do MBNP,

Kościół filialny – Węsiory:

NIEDZIELA: 830,
w pierwszy piątek miesiąca: 1600