Parafia Św. Trójcy. Sulęczyno. Kaszuby

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Email Drukuj PDFOgłoszenia duszpasterskie VII Niedzieli Zwykłej 19.02.2017rSakramentu chrztu św. udzielać będziemy 26 lutego 2017 r. o godz. 11.3o. Nauka przed chrztem św w piątek po wieczornej Mszy św.

We wtorek na godz. 18.oo zapraszamy młodzież do bierzmowania klas III gimnazjum na kolejne spotkanie przygotowawcze do przyjęcia tego sakramentu

W środę przed Mszą św. wieczorną zapraszamy na nowennę do MBNP. W tym dniu przypada święto katedry św. Piotra Apostoła, za pobożne nawiedzenie kościoła katedralnego oraz modlitwę „ Ojcze nasz i Wierzę...” można uzyskać odpust zupełny.

W najbliższy czwartek 23 lutego, będzie to już tłusty czwartek, czyli ostatni tydzień przed Wielkim Postem.

W sobotę o godz. 9.oo zapraszamy dzieci - kandydatów do I-szej Komunii św. Na godz. 10.oo zapraszamy wszystkich lektorów naszej parafii.

Za złożone dziś ofiary przeznaczone na pokrycie kosztów instalacji pieca co dla naszego kościoła parafialnego i zakup paliwa. ( pelletu.), składamy wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy również pracownikom firmy pana Daniela Hapka za prace elektryczne w piwnicach domu katechetycznego.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Na ołtarzu Serca Pana Jezusa jest wyłożona księga trzeźwości naszej parafii, do której można się wpisywać z osobistym darem trzeźwości i abstynencji. W przyszła niedzielę po ostatniej Mszy św. nastąpi wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja do godz. 18.oo., już dziś serdecznie zapraszamy.

We wtorek o godz. 11.oo odbędzie się pogrzeb śp. Edwarda Formela z Sulęczyna lat 63. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie....

W tygodniu Msza św. o godz. 7.oo i 18.oo.Sulęczyno 18..02.2017r..

 

Ogłoszenia duszpasterskie VI Niedzieli Zwykłej 12.02.2017rSakramentu chrztu św. udzielać będziemy 26 lutego 2017 r. o godz. 11.3o.

W czwartek zmarł śp Stanisław Dawidowski z Ostrowitego, ojciec Ojca Prowincjała OSA Wiesława. W poniedziałek o godz. 9.oo w kościele parafialnym odbędzie się nabożeństwo pożegnania zmarłego, po czym będzie przewiezienie ciała zmarłego do Gdyni parafii pw Dobrego Pasterza w Cisowej, gdzie po Mszy św. o godz. 12.. nastąpi złożenie do grobu na Cisowskim cmentarzu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie......

W środę przed Mszą św. wieczorną zapraszamy na nowennę do MBNP.

Biuro parafialne czynne w tym tygodniu tylko po wieczornej Mszy św. ,ze względu na wyjazd ks. proboszcza na rekolekcje kapłańskie.

W sobotę o godz. 9.oo wznawiamy spotkania dzieci kandydatów do I-szej Komunii św.

W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na pokrycie kosztów instalacji pieca co dla naszego kościoła parafialnego i zakup paliwa. ( pele tu.)

W kruchcie kościoła parafialnego jest wywieszone zaproszenie na spotkania małżeńskie w Pelplinie w miesiącu lutym.

W tygodniu Msza św. o godz. 7.oo i 18.oo.Sulęczyno 11..02.2017r..

Ogłoszenia duszpasterskie V Niedzieli Zwykłej 05.02.2017r

Sakramentu chrztu św. udzielać będziemy 26 lutego 2017 r. o godz. 11.3o.

W środę przed Mszą św. wieczorną zapraszamy na nowennę do MBNP.

We wtorek biuro parafialne czynne tylko w godz. 8.oo do 10.oo.

W środę o godz. 18.oo odbędzie się kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania, młodzież klas III gimnazjum.

W czwartek o godz. 18.oo zbiórka wszystkich ministrantów naszej parafii.

W sobotę przypada Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy na dodatkową Mszę św. o godz. 10.oo w intencji wszystkich chorych i cierpiących. W ty dniu przypada wspomnienie NMP z Lourdes.

Za złożone dziś ofiary na rzecz diecezji składamy serdeczne Bóg zapłać.

W kruchcie kościoła parafialnego jest wywieszone zaproszenie na spotkania małżeńskie w Pelplinie w miesiącu lutym.

W tygodniu Msza św. o godz. 7.oo i 18.oo.Sulęczyno 04..02.2017r..

Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedzieli Zwykłej 29.01.2017r

Sakramentu chrztu św. udzielać będziemy 05 i 26 lutego 2017 r. o godz. 11.3o.

W środę przed Mszą św. wieczorną zapraszamy na nowennę do MBNP.

W tym tygodniu przypadają comiesięczne dni eucharystyczne. W czwartek o godz. 17.30 zapraszamy na wspólny różaniec w intencji powołań do służby w Kościele. W piątek po Mszy św. wieczornej na wspólną adorację Najśw. Sakramentu.

Okazja do spowiedzi w Sulęczynie w dni powszednie przed Mszą św., dodatkowo w środę od godz. 15.oo. W Węsiorach w piątek od godz. 15.3o.

W czwartek przypada święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. o godz. 7.oo, 8.3o i 18.oo w Sulęczynie oraz o godz. 16.oo w Węsiorach. Na każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo świec. Dzieci klas III przychodzą na godz. 18.oo ze świecami do błogosławieństwa. Ten dzień jest Dniem Życia Konsekrowanego, kolekta przeznaczona będzie na rzecz zakonów.

Chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną odwiedzimy w piątek od godz. 8.3o.

Dnia 3 lutego we wspomnienie św. Błażeja po Mszy św. będzie można uzyskać błogosławieństwo tegoż świętego, patrona od chorób gardła.

Za złożone dziś ofiary na budowę nowych kościołów, składamy serdeczne Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę kolekta diecezjalna.

Zapraszamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć z filaru pod chórem. Jest nowy numer „ Pielgrzyma” i „ Małego Pielgrzyma.”

Kartuskie Centrum Caritas prowadzi Hospicjum Domowe obejmujące teren powiatu kartuskiego. Pomagamy ludziom nieuleczalnie chorym w ich cierpieniu i naszym celem jest zbudowanie hospicjum stacjonarnego, aby jeszcze lepiej prowadzić opiekę paliatywną. Liczymy na każdą pomoc. 1% zmienia wszystko. W kruchcie kościoła są do zabrania ulotki o KCC Hospicjum Domowym.Sulęczyno 28..01.2017r..

Ogłoszenia duszpasterskie III Niedzieli Zwykłej 22.01.2017r

Wczoraj zakończyliśmy czas odwiedzin duszpasterskich. Wszystkim parafianom dziękujemy za łaskawe przyjęcie, gościnność, serdeczność oraz ofiarność. Dziękujemy za środki transportu i poświęcony czas. Raz jeszcze życzymy wszystkim odwiedzonym i ich rodzinom łask i błogosławieństwa Bożego.

Do 25 stycznia trwać będzie Tydzień powszechnej modlitwy o jedność chrześcijan. Za uczestnictwo w kilku zgromadzeniach w Tygodniu modlitw o jedność chrześcijan i w zakończeniu tegoż tygodnia można uzyskać odpust zupełny.

Sakramentu chrztu św. udzielać będziemy 29 stycznia 2017 r. o godz. 11.3o.

Wew wtorek przypada dzień modlitw za dziennikarzy.

W środę w święto nawrócenia św. Pawła przed Mszą św. wieczorną zapraszamy na nowennę do MBNP.

W sobotę przypada wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.

W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na budowę nowych kościołów.

W dniach od 27 do 29 stycznia br w Domu Rekolekcyjnym Księży Werbistów w Laskowicach Pom. Odbędą się doroczne rekolekcje dla rolników i członków ich rodzin. Zgłoszenia należy kierować bezpośrednio do Domu rekolekcyjnego. Tel. 52 330 73 00. e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zapraszamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć z filaru pod chórem. Jest nowy numer „ Pielgrzyma”.Sulęczyno 21..01.2017r.. 


 


 

 

 


 

 


 


 

 


 
  

Msze święte w naszej parafii

W kościele parafialnym – Sulęczyno:

NIEDZIELA (+ święta):
0700, 1000, 1130 suma; 1400
(lipiec sierpień o 1800, zamiast Mszy św. o godz. 14 00),

dni powszednie: 0700, 1800
środy: rano o 0700 i wieczorem o 1800 z Nowenną do MBNP,

 

Kościół filialny – Węsiory:

NIEDZIELA: 830,
w pierwszy piątek miesiąca: 1600