Parafia Św. Trójcy. Sulęczyno. Kaszuby

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Email Drukuj PDF

Ogłoszenia duszpasterskie XXVI Niedzieli Zwykłej 25.09.2016r

We wtorek po wieczornej Mszy św. w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie członków współnoty „ Dom na skale”. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.

W środę przed wieczorną Mszą św. zapraszamy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.

W środę 28 września GOPS w Sulęczynie zaprasza Seniorów na spotkanie na Mauszu, które rozpocznie się o godz. 11.oo Mszą św.

W środę 28.X. zapraszamy na wspólne odmówienie „Koronki do Miłosierdzia Bożego na ulicach miast.” My gromadzimy się o godz. 15.oo na parkingu przy BS w Sulęczynie lub dowolnie w innych miejscach., także w innych miejscowościach parafii.

W czwartek przypada święto Św. Michała, Gabriela i Rafała Archaniołów. Odpust w Lipuszu o godz. 17.oo. W piątek wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła. W sobotę I-sza sobota miesiąca.

Od soboty rozpoczynamy miesiąc październik, miesiąc różańca św. Różaniec po Mszy św. wieczornej. W sobotę też Odpust św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 10.oo w Szymbarku.

Chłopców, którzy pragną służyć Panu Bogu jako ministranci prosimy o zgłoszenie się u ks. wikariusza Daniela.

Sakramentu chrztu udzielać będziemy 23 października o godz. 11.3o.

Dziś w Częstochowie na Jasnej Górze odbywa się się Pielgrzymka małżeństw i rodzin.

W sobotę o godz. 9.oo spotkanie dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii św.

Za złożone dziś ofiary na rzecz naszych inwestycji parafialnych, składamy serdeczne Bóg zapłać.

W tygodniu Msza św, o godz. 7.00 i 18.00. 

Sulęczyno 24.09.2016

Ogłoszenia duszpasterskie XXV Niedzieli Zwykłej 18.09.2016rSkładamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim członkom Róż Różańcowym, którzy brali wczoraj udział w Uroczystości Matki Bożej Bolesnej w Kościerzynie.

We wtorek na godz. 18.oo do kościoła parafialnego serdecznie zapraszamy młodzież naszej parafii na wspólną modlitwę i spotkanie w salce katechetycznej.

W środę w dzień Św. Mateusza, apostoła i ewangelisty przed wieczorną Mszą św. zapraszamy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.

Chłopców, którzy pragną służyć Panu Bogu jako ministranci prosimy o zgłoszenie się u ks. wikariusza Daniela w szkole lub w kościele.

W przyszłą niedzielę udzielać będziemy Sakramentu chrztu św. o godz. 11.3o. Nauka w czwartek po wieczornej Mszy św.

Dziś Dożynki diecezjalne się o godz. 11.oo . w Lubaniu, koło Kościerzyny.

15 października odbędzie się Diecezjalny Kongres Misyjny Dzieci w Pelplinie. Początek o godz. 10.oo, Mszą św.

W dniach 24 i 25 września w Częstochowie na Jasnej Górze odbędzie się Pielgrzymka małżeństw i rodzin. Ojcowie Paulini serdecznie zapraszają.

Panom z Węsior: Zbigniewowi i Maciejowi Mielewczykom, Romanowi Błonk, Wiesławowi Miszk, Andrzejowi Lehmann – juniorowi, Jackowi Hinca, Czesławowi Jereczek, Markowi Łukowiczowi oraz Tomaszowi Falkowskiemu, dziękujemy za prace przy porządkowaniu cmentarza, a pani Sołtys z Węsior, pani Marii za zorganizowanie chętnych do pracy. Dziękujemy również za użyczenie ciągników z przyczepami i Kramera.

W poniedziałek o godz. 11.oo odbędzie się pogrzeb śp Jerzego Marzejan z Sulęczyna. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

W tygodniu Msza św, o godz. 7.00 i 18.00.

W sobotę o godz. 9.oo pierwsze spotkanie dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii św. Obecność obowiązkowa. Dzieci przynoszą ze sobą wypełnione deklaracje od rodziców.

Za złożone dziś ofiary na rzecz poszkodowanych przez kataklizm trzęsienia ziemi we Włoszech, składamy serdeczne Bóg zapłać a młodzieży Szkolnego Koła Caritas dziękujemy za ich zebranie.

W przyszłą niedzielę kolekta podczas Mszy św. na rzecz naszych inwestycji parafialnych.

 

Sulęczyno 17.09.2016

Ogłoszenia duszpasterskie XXIV Niedzieli Zwykłej 11.09.2016r

Studium przygotowawcze dla nowych szafarzy (wiek 25 – 65 lat) rozpocznie się 17 września, w Pelplinie, prosimy o zgłaszanie się kandydatów u ks. proboszcza.

Dziś zaraz po Mszy w. prosimy zelatorów i zelatorki Róż Różańcowych o zgłoszenie się u ks. proboszcza w związku z odpustem MB Bolesnej w Kościerzynie i spotkaniu formacyjnym dla wszystkich członków Róż Różańcowych, dnia 17 września w sobotę o godz. 10.45., prosimy o podanie liczby chętnych na wspólny wyjazd, autobusem o godz. 9.3o. z przed kościoła.

We wtorek na godz. 18.oo do kościoła parafialnego serdecznie zapraszamy rodziców młodzieży klas drugich gimnazjum wraz z dziećmi, a w środę na godz. 18.oo rodziców i dzieci klas trzecich gimnazjum. Spotkanie dotyczy sakramentu bierzmowania.

W środę obchodzić będziemy święto Podwyższenia Krzyża, w czwartek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej..

Sakramentu chrztu św. udzielać będziemy 25 września o godz. 11.3o.

Dożynki diecezjalne rozpoczną się o godz. 11.oo Mszą św. w Lubaniu, koło Kościerzyny dnia 18 września br..

Od 18 do 24 września trwać będą Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców oraz Tydzień Wychowania. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele.

15 października odbędzie się Diecezjalny Kongres Misyjny Dzieci w Pelplinie. Początek o godz. 10.oo, Mszą św.

W dniach 24 i 25 września w Częstochowie na Jasnej Górze odbędzie się Pielgrzymka małżeństw i rodzin. Ojcowie Paulini serdecznie zapraszają.

Za złożone dziś ofiary na rzecz WSD w Pelplinie, składamy serdeczne Bóg zapłać.

W tym tygodniu pragniemy w poniedziałek i wtorek przystąpić do porządkowania cmentarza, usuwając również zaniedbane groby i te zgłoszone w pana organisty. O pomoc prosimy mieszkańców Węsior, a o pomoc w dobrej organizacji prosimy panią Sołtys Węsior.

W tygodniu na naszym cmentarzu pożegnaliśmy śp Andrzeja Kulaszewicza lat 58 z Bukowej Góry. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

W tygodniu Msza św, o godz. 7.00 i 18.00.

W odpowiedzi na apel papieża Franciszka w przyszłą niedzielę przed kościołem odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych przez kataklizm trzęsienia ziemi we Włoszech. O przeprowadzenie zbiórki prosimy młodzież Szkolnego Koła Caritas.

Pod chórem do nabycia nowa prasa katolicka. Należność wrzucamy do skarbonki.

Sulęczyno 10.09.2016

Ogłoszenia duszpasterskie XXIII Niedzieli Zwykłej 04.09.2016r


Studium przygotowawcze dla nowych szafarzy (wiek 25 – 65 lat) rozpocznie się 17 września, w Pelplinie, prosimy o zgłaszanie się kandydatów u ks. proboszcza.

Dziś zaraz po Mszy w. prosimy zelatorów i zelatorki Róż Różańcowych o zgłoszenie się u ks. proboszcza w związku z odpustem MB Bolesnej w Kościerzynie i spotkaniu formacyjnym dla wszystkich członków Róż Różańcowych, dnia 17 września w sobotę o godz. 10.45.

Sakramentu chrztu św. udzielać będziemy 25 września o godz. 11.3o.

Rodziców dzieci klas trzecich, kandydatów do I-szej Komunii św. zapraszamy na spotkanie we wtorek po wieczornej Mszy św. We wtorek również zapraszamy wszystkich ministrantów na zbiórkę na godz. 18.oo.

W piątek na godz. 18.oo zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania, czyli młodzież klas III gimnazjum.

W sobotę na godz. 10.oo zapraszamy wszystkich lektorów i osoby czytające podczas liturgii.

Dziś zbieramy podpisy po projektem ustawy o zniesieniu handlu w niedzielę.

W czwartek w święto Narodzenia NMP zapraszamy również na obrzęd błogosławieństwa ziarna siewnego i nasion. Odpust w Sianowie i Piasecznie w przyszłą niedzielę ( plakaty). Jest to też w naszej diecezji dzień modlitw w intencji kobiet oraz ich misji w Kościele, rodzinach i świecie.

W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na rzecz WSD w Pelplinie.

W tygodniu Msza św, o godz. 7.00 i 18.00. Od dziś Msza św. po południu w niedziele o godz. 14.oo, aż do następnych wakacji.

Panu sołtysowi i mieszkańcom sołectwa Zdunowice dziękujemy za pozostawienie korony dożynkowej przy parafialnym kościele. Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przebieg dożynek składamy serdeczne Bóg zapłać. Trzeba jednak powiedzieć, że przynajmniej niestosowne były scenki rodzajowe - „obrazy” ze słomy i starych strojów w dziwnych pozycjach i dodatkach.

Panu Franciszkowi Trzebiatowskiemu dziękujemy za wykonanie nowych drzwi do kościoła filialnego w Węsiorach. Są bardzo ładne. Bóg zapłać.

Sulęczyno 03.09.2016

Ogłoszenia duszpasterskie XXII Niedzieli Zwykłej 28.08.2016r

Biuro parafialne w czasie wakacji czynne bezpośrednio po Mszy św.

W biurze parafialnym lub w zakrystii można jeszcze nabyć książkę ks. Bogusława Głodowskiego pt. „ 400 lat parafii Świętej Trójcy w Sulęczynie”.

Za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na cele inwestycyjne naszej parafii, składamy serdeczne Bóg zapłać.

Dziś zapraszamy serdecznie na godz. 14.oo do Borku Kamiennego, gdzie odbędą się uroczystość dożynkowe Parafialno-gminne. Początek o godz. 14.oo Mszą św. dziękczynną.

W czwartek przypada 1 września, dzień modlitw w intencji ofiar II wojny światowej w rocznice jej wybuchu. Również początek Nowego Roku Szkolnego. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.3o. Spowiedź dzieci i młodzieży w Węsiorach we wtorek o godz. 9.oo. W Sulęczynie we wtorek o godz. 14.oo i w środę o godz. 16.oo. Serdecznie zapraszamy.

W nadchodzącym tygodniu przypadają pierwsze dni eucharystyczne miesiąca września. W czwartek o godz. 17.3o zapraszamy na wspólny różaniec w intencji powołań do Służby w Kościele, w piątek po Mszy św. wieczornej na wspólną Adorację Najśw. Sakramentu.

Chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną odwiedzimy w piątek od godz. 8.3o.

W sobotę 3 września o godz. 10.oo w Bazylice Katedralnej w Pelplinie odbędzie się konferencja dla katechetów naszej diecezji. Obecność katechetów jest obowiązkowa. Rekolekcje dla nadzwyczajnych szafarzy komunii św. odbędą się w Pelplinie w dniach 2 -4 i 9 – 11 wrzesień. Studium przygotowawcze dla nowych szafarzy (wiek 25 – 65 lat) rozpocznie się 17 września, prosimy o zgłaszanie się kandydatów u ks. proboszcza.

W środę o godz. 10.oo odbędzie się pogrzeb śp. Zdzisława Cyman z Amalki lat 41. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie... Do pogrzebu – różaniec w kościele po wieczornej Mszy św.

Dziś można nabyć nowy numer „ Pielgrzyma” i „Małego Pielgrzyma.” Należność wrzucamy do skarbonki.

Wszyscy jesteśmy zaproszeni na Uroczystości Odpustowe do Sianowa i Piaseczna. Program tych uroczystości znajduje się na plakatach przy kościele parafialnym.

W tygodniu Msza św, o godz. 7.00 i 18.00. Od przyszłej niedzieli Msza św. po południu o godz. 14.oo, aż do następnych wakacji.

Sulęczyno 27.08.2016

 

Ogłoszenia duszpasterskie XXI Niedzieli Zwykłej 21.08.2016r

Biuro parafialne w czasie wakacji czynne bezpośrednio po Mszy św.

Sakramentu chrztu św. udzielać będziemy 28 sierpnia. Nauka przed chrztem w czwartek po wieczornej Mszy św. w salce katechetycznej.

W biurze parafialnym lub w zakrystii można jeszcze nabyć książkę ks. Bogusława Głodowskiego pt. „ 400 lat parafii Świętej Trójcy w Sulęczynie”.

Za złożone dziś ofiary na cele inwestycyjne naszej parafii, składamy serdeczne Bóg zapłać.

W przyszłą niedzielę zapraszamy serdecznie na godz. 14.oo do Borku Kamiennego, gdzie odbędą się uroczystość dożynkowe Parafialno-gminne. Początek o godz. 14.oo Mszą św. dziękczynną.

W środę przypada święto św. Bartłomieja Apostoła,w piątek Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msza św. o godz. 7.oo i 17.oo. Odpust w Gołubiu o godz. 18.oo.

W tygodniu Msza św, o godz. 7.00 i 18.00, z wyjątkiem wtorku i piątku. W przyszłą niedzielę po raz ostatni w tych wakacjach Msza św. o godz. 18.oo.

Sulęczyno 20.08.2016


 


 

 

 


 

 


 


 

 


 
  

Msze święte w naszej parafii

W kościele parafialnym – Sulęczyno:

NIEDZIELA (+ święta):
0700, 1000, 1130 suma; 1400
(lipiec sierpień o 1800, zamiast Mszy św. o godz. 14 00),

dni powszednie: 0700, 1800
środy: rano o 0700 i wieczorem o 1800 z Nowenną do MBNP,

 

Kościół filialny – Węsiory:

NIEDZIELA: 830,
w pierwszy piątek miesiąca: 1600