Parafia Św. Trójcy. Sulęczyno. Kaszuby

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Email Drukuj PDF

Ogłoszenia duszpasterskie XXIV Niedzieli Zwykłej. 17 .09.2017r.Dziś dzień pamięci i modlitwy za Polaków prześladowanych, zesłanych i pomordowanych na Wschodzie w rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę.

W poniedziałek obchodzić będziemy święto św. Stanisława Kostki. Zapraszamy na wieczorną Mszę św. młodzież naszej parafii.

W czwartek przypada święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę będzie miała miejsce 25 września br.. Dziś Dożynki Diecezjalne od godz. 11.oo w Lubaniu.

Za udział w nocnej Adorację Najświętszego Sakramentu składamy serdeczne Bóg zapłać. Był to czas umocnienie swojej wiary i wielkiego świadectwa umiłowania Boga W Najświętszym Sakramencie.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania , uczniów klas VII i II gimnazjum odbędzie się w środę o godz. 15.oo w kościele, a klas III gimnazjum w piątek o godz. 15.oo również w kościele.

Dzieci klasy IV, przyjęte do pierwszej komunii w tym roku zapraszamy w środę na godz. 18.oo do kościoła.

Spotkanie kandydatów do przyjęcia sakramentu eucharystii odbędzie się w sobotę o godz. 9.oo w kościele.

Sakramentu chrztu św udzielać będziemy w przyszłą niedzielę o godz. 11.3o, nauka w piątek po wieczornej Mszy św.

Ogłaszamy, do środy włącznie, przetarg na remont drugiej salki katechetycznej i korytarza w Domu Katechetycznym w Sulęczynie.

We wrześniu zostanie powołana nowa Rada Duszpasterska. Sołtysów do środy włącznie prosimy o podanie dwóch kandydatów z poszczególnych sołectw.

W czwartek biuro parafialne po wieczornej Mszy św. będzie nieczynne.

W przyszłą niedzielę kolekta inwestycyjna dla naszej parafii.

W tygodniu Msza św. o godz. 7.oo i 18.oo. Przed Mszą św. okazja do spowiedzi.

Sulęczyno 16.09. 2017 r.

Ogłoszenia duszpasterskie XXIII Niedzieli Zwykłej. 10 .09.2017r.

Za złożone dziś ofiary na rzecz WSD w Pelplinie, składamy wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.. Dziś o godz. 11.3o jesteśmy też zaproszeni na Odpust Narodzenia NMP do Sianowa.

Pielgrzymka ludzi morza na Jasną Górę odbędzie się w dniach 15 i 16 września. Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę będzie miała miejsce 25 września br.. Dożynki Diecezjalne odbędą się 17 września od godz. 11.oo w Lubaniu. Sołtysom i wszystkim zaangażowanym w nasze tegoroczne dożynki składamy serdeczne Bóg zapłać.

Konkurs plastyczny dla szkół podstawowych „ Braterstwo Biblii” - patrz plakat lub internet.

We wtorek o godz. 18.oo odbędzie się spotkanie rodziców dzieci mających w tym roku szkolnym przystąpić do I-szej Komunii św.

W środę o godz. 20.oo zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Prosimy o przybycie ze świecą. W sposób szczególny zapraszamy rodziców i dzieci, które w tym roku przystąpiły po raz pierwszy do Komunii św.

Zapraszamy na Wspólną nocną Adorację Najświętszego Sakramentu dnia 16 i 17 września br, od godz. 21.oo do 5.oo. Adoracji przewodniczyć będzie Wspólnota modlitewna Najśw. Sakramentu i Niepokalanej rejonu Kaszubskiego. Adoracja ta odbywa się w ramach naszej corocznej adoracji dobowej.

Z ołtarza Serca Pana Jezusa można nabyć książkę ks. B. Głodowskiego o naszej parafii.

Ogłaszamy przetarg na remont drugiej salki katechetycznej i korytarza w Domu Katechetycznym w Sulęczynie. Wszystkim trudzącym się przy usuwaniu skutków burzowej nawałnicy życzymy Bożej mocy i błogosławieństwa. Caritas parafialna może pomóc przy zakupie paliwa do pił spalinowych, potrzebny jest rachunek na Caritas.

We wrześniu zostanie powołana nowa Rada Duszpasterska. Sołtysów prosimy o podanie dwóch kandydatów z poszczególnych sołectw.

Ukazał się nowy numer „ Pielgrzyma” i inna prasa katolicka.

W poniedziałek o godz. , Msza św. pogrzebowa śp. Przybył. Pogrzeb we wtorek o godz. w Gdyni. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie....

W tygodniu Msza św. o godz. 7.oo i 18.oo. Przed Mszą św. okazja do spowiedzi.

Sulęczyno 09.09. 2017 r.

Ogłoszenia duszpasterskie XXII Niedzieli Zwykłej. 03 .09.2017r.

Dziś w niedziele przywrócony zostaje porządek sprawowanych Mszy św., aż do następnych wakacji letnich.

W poniedziałek o g. 8.3o zapraszamy na Mszę św. z okazji rozpoczęcia Nowego Roku Szkolnego.

We wtorek o godz. 18.oo w kościele odbędzie się kolejne, comiesięczne spotkanie modlitewne wspólnoty „ Betlejem”. Serdecznie zapraszamy.

W środę po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie pielgrzymów udających się na pielgrzymkę do Fatimy i innych sanktuariów Europy zachodniej w październiku.. Należy też w tym dniu uiścić pozostałą część kosztów pielgrzymki.

W czwartek, tym razem w Sulęczynie o godz. 19.3o w kościele odbędzie się zamknięte spotkanie kapłanów naszego dekanatu. Wcześniej na godz. 17.3o zapraszamy na wspólny różaniec w intencji powołań kapłańskich.

W piątek przypada święto Narodzenia NMP. Po Mszach św. odbędzie się błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion.

W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na rzecz WSD w Pelplinie. Tego dnia o godz. 11.3o jesteśmy też zaproszeni na Odpust Narodzenia NMP do Sianowa. Już dziś zapraszamy na Wspólna nocną Adorację Najświętszego Sakramentu dnia 16 i 17 września br, od godz. 21.oo do 5.oo. Adoracji przewodniczyć będzie Wspólnota modlitewna Najśw. Sakramentu i Niepokalanej rejonu Kaszubskiego.

Biuro parafialne czynne poza poniedziałkiem w normalnych godzinach pracy rocznej.

Z ołtarza Serca Pana Jezusa można nabyć książkę ks. B. Głodowskiego o naszej parafii.

Dziś w niedzielę Słowo Boże głosi O. Oblat z Gdańska, a po Mszy św. będzie można nabyć kalendarz misyjny na 2018 rok.

W czwartek na cmentarzu parafialnym pożegnaliśmy śp. Grzegorza Szuta lat 44 z Kistówka. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie....

W tygodniu Msza św. o godz. 7.oo i 18.oo. Przed Mszą św. okazja do spowiedzi.

Sulęczyno 02.09. 2017 r.

Ogłoszenia duszpasterskie XXI Niedzieli Zwykłej. 27 .08.2017r

Biuro parafialne w ostatnim tygodniu wakacji czynne poza poniedziałkiem bezpośrednio po Mszy św. rano i wieczorem.

Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej zaprasza wszystkich katechetów w sobotę 2 września o godz. 10.oo do bazyliki katedralnej w Pelplinie na konferencję katechetyczną.

Rekolekcje dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. odbędą się w Pelplinie w dwóch terminach. Od 1 do 3 i od 15 do 17 września br, Należy przywieść ze sobą alby.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną odwiedzimy w piątek od godz. 8.3o.

Dnia 4 września rozpocznie się nowy rok szkolny. Spowiedź dla dzieci i młodzieży w Węsiorach w piątek od godz. 15.oo. Spowiedź w Sulęczynie w środę od godz. 9.oo dla klas IV, V, VI oraz od godz. 15.oo dla klas VII i gimnazjum. Okazja do spowiedzi również w poniedziałek i wtorek przed Mszą św. rano i wieczorem.

W czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy wszystkich ministrantów na powakacyjne spotkanie z nowym księdzem wikariuszem. Zapraszamy też chętnych chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantem.

Z ołtarza Serca Pana Jezusa nadal można nabyć książkę ks. Bogusława Głodowskiego o naszej parafii i naszym kościele. Cena 20 zł.

W tygodniu Msza św. o godz. 7.oo i 18.oo. Od przyszłej niedzieli porządek Mszy św. wraca do normalnego terminu Mszy św. Popołudniowa Msza św. będzie znowu o godz. 14.oo, a nie będzie Mszy św. o godz. 18.oo.

Za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary przeznaczone na cele pokrycia kosztów inwestycji naszej parafii składamy serdeczne Bóg zapłać. Również za ofiary złożone do puszek przed kościołem na pomoc poszkodowanym podczas burzowej nawałnicy.. Caritas Diecezji prosi o zgłoszenie potrzeby pomocy u proboszczów poszkodowanych parafii do wtorku 29 września.

Poszkodowani rolnicy powinni jak najszybciej zgłosić szkody w ARiMR, a także w nadleśnictwie lub Starostwie.

W poniedziałek o godz. 10.oo pogrzeb śp. Lucyny Bladowskiej lat 79 z Sulęczyna. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie....

Wszystkim wiernym życząc dobrego urlopu i wypoczynku polecamy do czytania prasę katolicką, w tym nowy numer „ Pielgrzyma” i „ Małego Pielgrzyma dla dzieci.

Sulęczyno 26.08. 2017 r.

Ogłoszenia duszpasterskie XX Niedzieli Zwykłej. 20 .08.2017r

We wtorek w dzień wspomnienie NMP Królowej swoje imieniny obchodzić będzie ks. senior Zygfryd Łobocki, darujmy Mu naszą modlitwę.

W czwartek przypada święto św. Bartłomieja Apostoła.

W piątek kolejna rocznica św. ks. proboszcza Czesława Więcławka.

W sobotę obchodzić będziemy Uroczystość NMP Częstochowskiej. Rano po Mszy św. odnowimy Jasnogórskie Śluby Narodu. Zapraszamy szczególnie dzieci i rodziców ofiarujących naszemu kościołowi obraz Matki Bożej Częstochowskiej podczas I-szej Komunii św. Odpust w parafii Gołubie, suma o godz. 18.oo.

W przyszłą niedzielę o godz. 14.oo zapraszamy na Mszę św. dziękczynną za tegoroczne zbiory. Poszczególne sołectwa prosimy o przyniesienie wieńców i koron żniwnych i pozostawienie ich po Mszy św. przed kościołem przynajmniej przez dwa tygodnie.

Sakramentu chrztu św. udzielać będziemy jeszcze w niedzielę 27 sierpnia o godz. 11.3o.

Biuro parafialne w czasie wakacji czynne w tygodniu poza poniedziałkiem bezpośrednio po Mszy św. rano i wieczorem.

Z ołtarza Serca Pana Jezusa nadal można nabyć książkę ks. Bogusława Głodowskiego o naszej parafii i naszym kościele. Cena 20 zł.

Biorącym udział w ubiegłą niedzielę w Apelu Sianowskim w Sianowie, składamy serdeczne Bóg zapłać.

W tygodniu Msza św. o godz. 7.oo i 18.oo.

Za złożone dziś ofiary przeznaczone na cele pokrycia kosztów inwestycji naszej parafii, składamy serdeczne Bóg zapłać. Również za ofiary złożone do puszek przed kościołem na pomoc poszkodowanym podczas burzowej nawałnicy. Członkom Caritas dziękujemy za zebranie tych ofiar.

Od dziś następuje zmiana wikariusza w naszej parafii. Odszedł ks. Daniel Kreft do Smętowa Granicznego, a witamy u nas ks. Piotra Stoltmana.

Wszystkim wiernym życząc dobrego urlopu i wypoczynku polecamy do czytania prasę katolicką, w tym nowy numer „ Pielgrzyma”.

Sulęczyno 19.08. 2017 r.

Ogłoszenia duszpasterskie XIX Niedzieli Zwykłej. 13 .08.2017r

Miesiąc sierpień z racji rocznic i świąt kościelnych i narodowych jest miesiącem abstynencji od alkoholu, do czego wzywa nas Episkopat Polski.

W poniedziałek przypada wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika zamordowanego w niemieckim obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu.

We wtorek świętować będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w porządku niedzielnym. Na każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa kłosów zbóż, ziół i kwiatów. Odpust w parafii Wygoda i Mściszewice – suma tam o godz. 11.3o.

Sakramentu chrztu św. udzielać będziemy w niedzielę 20 i 27 sierpnia o godz. 11.3o. Nauka przed chrztem w piątek po Mszy św. wieczornej.

Biuro parafialne w czasie wakacji czynne w tygodniu poza poniedziałkiem bezpośrednio po Mszy św. rano i wieczorem.

Z ołtarza Serca Pana Jezusa nadal można nabyć książkę ks. Bogusława Głodowskiego o naszej parafii i naszym kościele oraz wydaną wcześniej książkę o ks. Franciszku Grucza proboszczu z Sopot. Cena 20 zł.

Parafia nasza 13 sierpnia tj dziś przewodniczyć będzie Apelowi Sianowskiemu w Sianowie. Wspólny wyjazd autokarem o godz. 18.oo, sprzed kościoła. Zabieramy ze sobą prośby do Matki Bożej wypisane na kartkach oraz świecę.

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze połączone z Festynem Gminnym, są odwołane.

W tygodniu Msza św. o godz. 7.oo i 18.oo. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na cele pokrycia kosztów inwestycji naszej parafii.

W sobotę nastąpi zmiana wikariusza w naszej parafii. Odchodzi ks. Daniel Kreft do Smętowa Granicznego, a przychodzi ks. Piotr Stoltman. Zapraszamy w piątek na Mszę św o godz. 18.oo na pożegnanie ks. Daniela.

Wszystkim wiernym życząc dobrego urlopu i wypoczynku polecamy do czytania prasę katolicką, w tym nowy numer „ Pielgrzyma”.

W sobotę na naszym parafialnym cmentarzu pożegnaliśmy śp. Helenę Klasa lat 80 z Kistowa. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.....

Sulęczyno 12.08. 2017 r.


 


 

Msze święte w naszej parafii

W kościele parafialnym – Sulęczyno:

NIEDZIELA (+ święta):
0700, 1000, 1130 suma; 1400
(lipiec sierpień o 1800, zamiast Mszy św. o godz. 14 00),

dni powszednie: 0700, 1800
środy: rano o 0700 i wieczorem o 1800 z Nowenną do MBNP,

 

Kościół filialny – Węsiory:

NIEDZIELA: 830,
w pierwszy piątek miesiąca: 1600