Ogłoszenia duszpasterskie

Sakramentu chrztu św. udzielać będziemy w niedzielę 3 i 10 listopada o godz. 11.3o.

W miesiącu październiku zapraszamy na wspólny różaniec całe rodziny, tym razem na godz. 18.3o. ( po wieczornej Mszy św. ) w Sulęczynie i o godz. 18.oo w Węsiorach.

W poniedziałek obchodzić będziemy święto św. Szymona i Judy Tadeusza Apostołów. W piątek zaś, Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 7.oo, 10.oo i 11.3o, w Węsiorach o godz. 8.3o. Po Mszy św. o godz. 11.3o z kościoła na cmentarz wyruszy procesja żałobna Dnia Zadusznego. W piątek z racji Uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 7.oo, 8.3o i 18.oo w Sulęczynie i o godz. 16.oo w Węsiorach. Po Mszy św. o godz. 18.oo odmówimy różaniec za wszystkich zamarłych.

Zdrowaśki roczne można zapisywać w biurze parafialnym, a jednorazowe składamy do skrzynki na ołtarzu Matki Bożej.

W dniach 1 – 8 XI. (codziennie jeden raz)za pobożne nawiedzenie cmentarza i jakakolwiek modlitwę, choćby w myśli za zmarłych, można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go jedynie za zmarłych w czyśćcu cierpiących.

Nauka dla dzieci przed przyjęciem I-szej Komunii św. odbędzie się w sobotę o godz. 8.3o w kościele.  Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania klas 8 w środę o godz. 15.oo w kościele w Sulęczynie.

W biurze parafialnym można nabyć kalendarz diecezjalny na 2020 r. Mały w cenie 5 zł i duży w cenie 10.zł oraz książki o parafii w Sulęczynie.

W ubiegłą niedzielę podczas liczenia wiernych było nas w na Mszy św. 827 mężczyzn i 920 kobiet, razem 1747 osób a do komunii przystąpiło 699 osób. Parafia nasza liczy obecnie 3185 wiernych.

W tygodniu Msza św. o godz. 7.oo i 18.oo, przed Mszą św. okazja do spowiedzi już z racji uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego.

W tym tygodniu modlitwy I piątku i I soboty miesiąca pozostawia się indywidualnej pobożności wiernych.

Chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną odwiedzimy dopiero 8 listopada – w piątek. 

   

                                                                                                    Sulęczyno 26..10..2019r.                                                                                   

LOKALIZACJA - Sulęczyno, Kaszuby (Poland)