Ogłoszenia duszpasterskie

Dziś przypada dzień modlitw w intencji Młodzieży Żeńskiej i jej posłannictwa w Kościele i świecie, a także rocznica Ingresu biskupa pelplińskiego Ryszarda Kasyny (2012).

 

W piątek 13 grudnia modlić się będziemy szczególnie za Ojczyznę, w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego (1981 r.).

 

Sakramentu chrztu św. udzielać będziemy 15 i 26 grudnia o godz. 11.3o. Nauka przed Chrztem w piątek po wieczornej Mszy św.

 

Zapraszamy na Roraty w Węsiorach w środy i piątki o godz. 16.oo,, w Sulęczynie w poniedziałek, środę, piątek i sobotę o godz. 7.oo, a w pozostałe dni ( wtorek i czwartek ) o godz. 18.oo. Wszystkie dzieci prosimy o przybywanie z lampionami.

 

Dziś przed kościołem zbierać będziemy ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie. O przeprowadzenie zbiórki prosimy młodzież przygotowująca się do bierzmowania. Kolekta tego dnia przeznaczona jest na rzecz Stolicy Apostolskiej.

 

Jak co roku Caritas rozprowadza świece wigilijne , małe w cenie 8 zł a duże w cenie 15 zł. Parafialny Caritas rozprowadzać będzie również sianko pod wigilijny obrus. Przy ołtarzu Matki Bożej znajduje się kosz na produkty spożywcze o przedłużonym terminie gwarancji oraz artykuły chemii domowej dla potrzebujących. Akcje przeprowadza Parafialny Zespół Caritas. Dary prosimy składać do przyszłej niedzieli.

 

Wigilijny pobłogosławiony opłatek można nabyć w biurze parafialnym i zakrystii.

 

Adwentowy dzień skupienia dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. odbędzie się 21 grudnia o godz. 10.oo w bazylice katedralnej w Pelplinie. Udział w dniu skupienia jest obowiązkowy.

 

Dziś już informujemy, że przedświąteczna spowiedź w naszej parafii odbędzie się 18 grudnia (w środę) od godz. 14.3o do 18.oo. W inne dni tygodnia spowiadać będziemy w pozostałych parafiach dekanatu stężyckiego.

 

W ten poniedziałek ( 9.XII ) odbędzie się, otwarte dla wszystkich chętnych Spotkanie Modlitewne Wspólnoty BETLEJEM.
Msza św. o godz. 18.00, potem dalszy ciąg spotkania w salkach.
Temat katechezy: „Wyjście z kryzysu: Opcja Benedykta. cz.2.”.
W programie także modlitwy wstawiennicze o uzdrowienie i agapa (herbata, kawa, kuch).
Prosimy by przynieść Pismo Święte i coś do notowania.
Zakończenie spotkania ok. godz. 21.30

 

 

 

 

 

Sulęczyno 07..12..2019r.

 

LOKALIZACJA - Sulęczyno, Kaszuby (Poland)