Ogłoszenia duszpasterskie

 W tygodniu do środy Msza św. o godz. 7.oo i 18.oo. Po Mszy św. śpiewamy na kolanach modlitwę Suplikacji w intencji powołań kapłańskich oraz o ustanie pandemii korono-wirusa.

Komunikat Biskupa Diecezjalnego i Episkopatu Polski jak i zarządzenia ministra zdrowia są wciąż aktualne. Do kościoła może także w tygodniu wejść 5 osób, prosimy aby byli to wierni związani w intencją Mszy św. i tylko oni. Komunii św. na rękę udzielać będziemy przy wejściach do kościoła po Mszy św. i suplikacjach, rano i wieczorem..

 W związku z ograniczeniem liczby wiernych na liturgii w kościele do 5 osób, tegoroczne celebracje Triduum Paschalne będzie miało nieco inny porządek. 

W czwartek będzie tylko Msza św. bez procesji do ciemnicy.
W Wielki Piątek aktu adoracji Krzyża dokonamy przez klękniecie i śpiew stosownej pieśni.

Przy wystawionym Najśw, Sakramencie odśpiewamy suplikacje. W Wielką Sobotę „święconka” ma charakter liturgii domowej w czasie wielkanocnego śniadania ( obrzęd ten znajduje się na stronie internetowej naszej parafii, oraz w gablotach przy kościołach – można zrobić zdjęcie). Adoracja Krzyża indywidualna także w sobotę w ciągu dnia może się odbywać tylko przez głęboki ukłon lub przyklęknięcie bez całowania. W celebracji Wigilii Paschalnej nie będzie ogniska i procesji z paschałem, liturgia chrzcielna ograniczona do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych bez pokropienia. Nie ma procesji rezurekcyjnej, a jedynie błogosławieństwo Najśw. Sakramentem zgromadzonych i w drzwiach kościoła – całą wspólnotę parafialną. ( bicie dzwonów). W Wielki Czwartek liturgia rozpocznie się o godz. 18.oo, w Wielki Piatek o godz. 17.oo, a w Wielka Sobotę o godz. 22.oo.

Msze św. w Dzień Zmartwychwstania o godz. 8.3o w Węsiorach a następnie w Sulęczynie o godz. 10.oo, 11.3o i 14.oo. W Poniedziałek Wielkanocny tak jak w każdą niedzielę.

 Okazja do spowiedzi w poniedziałek i wtorek od godz 9.oo do 10.oo oraz w środę od godz. 15.oo do 16.oo., w salkach katechetycznych. Zakończenie spowiedzi komunią w kościele, przy zachowaniu odstępu między przyjmującymi Komunię dwóch metrów.

 Zachęcamy do uczestnictwa w liturgii Mszy św. niedzielnej, Triduum Paschalnego, Drogi Krzyżowej i innych nabożeństw za pośrednictwem środków masowego przekazu, TV, radia i internetu, YouTube.

 

W tygodniu można indywidualnie przejść Drogę Krzyżową w ciągu dnia w kościele. Nasz rodzinny dom stał się prawdziwym Kościołem Domowym.

 

Sulęczyno 04..04.2020r.

LOKALIZACJA - Sulęczyno, Kaszuby (Poland)