Ogłoszenia duszpasterskie

Biskup diecezjalny Ryszard Kasyna, udzielił dyspensy na 1 maja, piątek, od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 W środę, w dzień św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy, patronki Europy, przypada też dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej, w rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau.

 W tym tygodniu przypadają I-szy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Chorych i starszych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną po odwołaniu restrykcji epidemiologicznych. Rozpoczynamy też od piątku nabożeństwo majowe, po wieczornej Mszy św. Ze względu na korono-wirus nabożeństwa przy kaplicach i Krzyżach są odwołane. Nabożeństwo majowe sprawujemy w naszych domach.

  Na sobotę została przeniesiona Uroczystość MNP Królowej Polski.( z 3 maja). Msze św. będą sprawowane w Sulęczynie o godz. 7.oo i 10.oo i 11.3o, w Węsiorach o godz. 8.3o, wieczorna Msza św. o godz. 18.oo, będzie już z liturgią niedzielną. W przyszłą niedzielę na godz. 15.oo zapraszamy zelatorów wszystkich RR na wspólny różaniec, który będzie też transmitowany na stronie Facebooka parafii Sulęczyno.

  W tygodniu Msza św. o godz. 7.oo i 18.oo. Po Mszy św. śpiewamy modlitwę Suplikacji w intencji powołań kapłańskich oraz o ustanie pandemii korono-wirusa, oraz o deszcz.

 Komunikat Biskupa Diecezjalnego i Episkopatu Polski jak i zarządzenia ministra zdrowia są wciąż uaktualniane. Do kościoła od poniedziałku może także w tygodniu wejść 25 osób, prosimy aby byli to w pierwszej kolejności wierni związani w intencją Mszy św., w kościele w Węsiorach może być jednorazowo 17 osób.

 Okazja do spowiedzi w tygodniu od godz. 6.3o do 6.5o oraz od godz.17.3o do 17.50 w salce katechetycznej, dodatkowo w czwartek od godz. 8.3o do 9.3o.

 Zachęcamy do uczestnictwa w liturgii Mszy św. niedzielnej, za pośrednictwem środków masowego przekazu, TV, radia i internetu.

 Strona internetowa dla dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii św. także naszej parafii. Proszę rodziców o pomoc dzieciom w przygotowaniu do przyjęcia tego sakramentu w tym roku w sposób szczególny. Tematy na stronie :

 

http://katechetyczno-pastoralnymi/aktualności/275-przygotowanie-do-pierwszej-komunii-świętej-nauka-w-domu-oprac-Jan-doppke

 

 

 

Sulęczyno 25.04.2020r.

 

 

LOKALIZACJA - Sulęczyno, Kaszuby (Poland)