Ogłoszenia duszpasterskie

Nabożeństwo czerwcowe do Najśw. Serca Pana Jezusa, po wieczornej Mszy św. 

Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i Misyjny Dzień Chorych. W poniedziałek, w drugi dzień Zielonych świąt obchodzić będziemy święto NMP Matki Kościoła. - w Płochocinie koło Nowego nad Wisłą - dzień odpustu. Rozpoczniemy też w liturgii Czas Zwykły.( kolor zielony).

 Bp. Diecezjalny z dniem 6 czerwca br odwołuje dyspensę ogólną od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych, utrzymuje dyspensę dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji i osób będących w obawie przed zarażeniem. W czasie celebracji liturgicznych i poza nimi należy zachowywać zarządzenia władz kościelnych i państwowych.

 Jutro przypada Dzień Dziecka – wspieramy je modlitwą.

 We wtorek o godz. 18.oo w kościele spotkanie rodziców dzieci kandydatów do I-szej Komunii św. 

 W tym tygodniu przypadają comiesięczne dni eucharystyczne. W czwartek  w święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana godz. 17,3o – różaniec o powołania kapłańskie i zakonne., w piątek po Mszy św. wieczornej wspólną Adoracja Najśw. Sakramentu. W sobotę rano modlitwy pierwszej soboty z różańcem. Serdecznie zapraszamy.

 Chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną odwiedzimy w piątek od godz. 8.3o. Prosimy o zgłoszenia.

 W tygodniu  Msza św. o godz. 7.oo i 18.oo. Po Mszy św. śpiewamy modlitwę Suplikacji.

 Okazja do spowiedzi w kościele, w tygodniu  przed Mszą św., rano i wieczorem przy zachowaniu rygoru sanitarnego. ( odległość 2 m, obowiązkowe maseczki ).  Dodatkowo w środę i czwartek od godz. 9.oo do 10.oo.

W sobotę o godz. 15.oo w pelplińskiej katedrze nasi dwaj parafianie Krzysztof Górny i Robert Bielau przyjmą święcenia diakonatu. Wspierajmy ich swoja modlitwą, już dziś.

 W przyszłą niedzielę w naszej parafii przeżywać będziemy Uroczystość Odpustową Trójcy Świętej, w tym roku nieco skromniej, ze względu na zaistniała sytuację pandemii. 

 Ukazał się nowy numer „Pielgrzyma „ i „Małego Pielgrzyma.”   

 

                                                                                                     Sulęczyno 30.05.2020r.           

LOKALIZACJA - Sulęczyno, Kaszuby (Poland)