Nabożeństwo czerwcowe do Najśw. Serca Pana Jezusa, po wieczornej Mszy św.

Dziś kończy się czas Komunii św. wielkanocnej. Kolekta diecezjalna. W przyszłą niedzielę kolekta na remont WSD w Pelplinie, polecamy ją ofiarności wiernych.

Dziś o godz. 15.oo zapraszamy na różaniec nie tylko zelatorów ale wszystkich członków Róż Różańcowych. Nabożeństwo będzie transmitowane na Facebooku parafii..

W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Czas pandemii zmienia nasza tradycję. I tak : nie odbędzie się tradycyjna procesja ulicami wsi. Po Mszy św. o godz. 10.oo – wystawienie Najśw. Sakramentu. Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i procesja wokół kościoła. Po Mszy św. o godz. 14.oo – wystawienie Najśw. Sakramentu i indywidualna adoracja do godz. 18.oo.

W oktawie uroczystości procesja codziennie po wieczornej Mszy św. W sobotę 13 czerwca w łączności z nabożeństwem fatimskim, również po Mszy św wieczornej.

Bp. Diecezjalny z dniem 6 czerwca br odwołuje dyspensę ogólną od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych, utrzymuje dyspensę dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji i osób będących w obawie przed zarażeniem. W czasie celebracji liturgicznych i poza nimi należy zachowywać zarządzenia władz kościelnych i państwowych.

Sakramentu chrztu św. udzielać będziemy w niedzielę 21 i 28 czerwca o godz.11.3o.

W tygodniu Msza św. o godz. 7.oo i 18.oo.

W poniedziałek 8 czerwca ks. wikariusz obchodzić będzie rocznicę świeceń kapłańskich ( 2003 r.). Wspierajmy go swoją modlitwą.

Wczoraj, W sobotę o godz. 15.oo w pelplińskiej katedrze nasi dwaj parafianie Krzysztof Górny i Robert Bielau przyjęli święcenia diakonatu. Wspierajmy ich swoja modlitwą.

W sobotę na naszym parafialnym cmentarzu pożegnaliśmy śp. Halinę Jażdżewską lat 64 z Sulęczyna. Wieczny odp[oczynek racz jej dać Panie.

Sulęczyno 06.06.2020r.