Dzisiaj przypada dzień modlitw za służbę zdrowia. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na rzecz misji. Od dziś do 24.X. br trwać będzie Tydzień Misyjny.

W poniedziałek wspominać będziemy w liturgii bł. ks. Jerzego Popiełuszkę.

We wtorek w dzień św. Jana Kantego przypada dzień modlitw za uczelnie katolickie. W Pelplinie odbędzie się inauguracja roku akademickiego w  WSD. Obchodzić tez będziemy rocznicę pomordowania Kapłanów Pelplińskich w roku 1939 podczas „Krwawej jesieni pelplińskiej”.

W czwartek wspominać będziemy w liturgii św. Jana Pawła II, papieża,

W czasie celebracji liturgicznych i poza nimi należy zachowywać zarządzenia władz kościelnych i państwowych. ( zasłanianie ust i nosa). Przez okres trwania pandemii gorąco prosimy o zastosowanie się do formy udzielania Komunii św podczas Mszy św., najpierw przychodzą ci którzy przyjmują Ciało Pańskie na rękę w formie tronu, potem ci, którzy przyjmują Komunię św tradycyjnie na język. Nie udzielamy Komunii św. na przemian.

Nabożeństwo RÓŻAŃCOWE w tygodniu o godz. 17.3o. Z wyjątkiem soboty - po Mszy św. wieczornej, w niedzielę po Mszy św. o godz. 14.oo.

Dziś przed kościołem w parafiach naszego dekanatu, młodzież ze Szkolnego Koła Caritas  w Sulęczynie będzie kwestowała ma rzecz budowy Hospicjum w Kartuzach w ramach corocznej akcji Pola Nadziei i Dwa Światy. Zachęcamy do otwarcia swojego serca i udzielenia wsparcia. Z góry serdecznie dziękujemy.

Na ołtarzu Matki Bożej  można składać jednorazowe „ Zdrowaśki” z okazji Dnia Zadusznego. „Zdrowaśki całoroczne zapisujemy w biurze  parafialnym.

Ukazał się nowy numer „ Pielgrzyma.” - zachęcamy do czytania pisma diecezjalnego.

Ze względu na czerwoną strefę pandemii powiatu kartuskiego nauki do I-szej Komunii św i bierzmowania są tymczasowo zawieszone.

W tygodniu Msza św o godz. 7.oo i 18.oo.

Sulęczyno 17.10.2020r.