Ogłoszenia duszpasterskie

Sakramentu chrztu udzielać będziemy 15 i 29 kwietnia. Nauka w czwartek po Mszy św. wieczornej dla obydwu terminów.

Od 8 do 14 kwietnia trwać będzie Tydzień Miłosierdzia. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na cle charytatywne. O zebranie ofiar prosimy młodzież gimnazjum.

Ważna informacja dla narzeczonych i planujących ślub. W Kościerzynie odbywać się będą rekolekcje przedmałżeńskie spełniające wymów katechizacji przedmałżeńskiej. Najbliższy termin to miesiąc maj. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła.

W poniedziałek obchodzić będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego tego dnia odbędzie się Duchowa Adopcja Dziecka poczętego, do której serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na Mszę św. o godz. 18.oo.

Wspólnota BETLEJEM zaprasza na comiesięczne spotkanie modlitewne w najbliższy wtorek na godz. 18.. w kościele, potem w salce katechetycznej.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Tydzień Biblijny oraz przeżywać będziemy Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego.

W sobotę o godz. 9.oo nauka przygotowawcza do I-szej Komunii św. w środę o godz. 18.oo spotkanie rodziców tych dzieci .

Już dziś pragniemy ogłosić i zachęcić wszystkich do włączenia się w akcję „ Pola nadziei”, mająca na celu pozyskanie środków na potrzeby hospicjów, która odbędzie się na terenie naszego kraju i w naszej parafii w niedziele 22 kwietnia. Biuro hospicjum czynne jest codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 8.oo – 10.oo w plebanii parafii św. Wojciecha w Kartuzach na Os. Wybickiego. (więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła).

Starosta Kartuski oraz wójt gminy Sulęczyno zapraszają na koncert-premierę płyty akordeonisty Pawła Nowaka, który odbędzie się w sobotę 14 kwietnia o godz. 19.oo w sali OSP w Sulęczynie.

W przyszłą niedzielę przez Sulęczyno do Sianowa uda się 8 pielgrzymka maratońska Bytów – Sianowo. W Sulęczynie zatrzyma się w kościele o godz. 11.25. Informacje na plakacie na zewnątrz kościoła.

W dniu 20.04.2018 w piątek od godz. 12.oo w GOZ przy ul. Kaszubskiej w Sulęczynie odbędą się badania USG DOPPLER przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, USG nerek, USG stawów, USG piersi oraz echo serca. Badania są odpłatne, cena jednego badania to 55 zł. Bliższe informacje w przychodni.

W tygodniu Msza św. o godz. 7.oo i 18.oo, przed Mszą św. okazja do spowiedzi.

Ukazał się nowy numer „Pielgrzyma” z ciekawymi artykułami oraz pismo dla dzieci Promyk.

 

Sulęczyno 07..04..2018r..

LOKALIZACJA - Sulęczyno, Kaszuby (Poland)